Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 2559      Strana 1 z 52

Konzervacia granul. krmiva | 16. 8. 2017 15:08

Dobry den. Je pravda ze vase granulovane krmivo pre macky je chemicky konzervovane? Lebo mal som zaujem ho kupit , ale na fore mi to vyhovorili , ze vraj to konzervujete chemicky.

vložil:  
Martin
 |  
email:  
m.jankola@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dotazy ohledně konzervace se často opakují. Lidé nemohou pochopit, že z důvodu oxidace organické hmoty, tedy v našem případě krmiva, je jí nutné chránit proti kažení. I chemická ochrana je lepší, než zkažené krmivo. Pokud má být dodržena bezpečná ochranná lhůta proti kažení, je nutné konzervovat. přírodní konzervanty se také používají, ale jejich množství není tak účinné, aby krmivo bylo ochráněno na potřebnou dobu za předpokládaných podmínek skladování a užívání. Někteří výrobci krmiv deklarují, že chemické konzervanty nepřidávají. To ale neznamená, že v jejich krmivech nejsou, protože používají komponernty, které ovšem konzervanty obsahují. Podstatné na tom všem však je množství konzervantu a to je přísně dodržováno i firmou Dibaq, a.s., dle analytických rozborů, které si firma nechala stanovit, se jejich obsah v krmivech pohybuje podle produktu zhruba na třetině až polovině povoleného množství. Další velice významnou skutečností je to, že se používají jen konzervanty, které se běžně přidávají do potravin pro lidi. Nerozumím tedy tomu, proč lidem nevadí, když potraviny, které jedí, konzervanty obsahovat mohou, ale vadí jim, když jsou konzervanty obsaženy v krmivu pro kočky.

Dávkování granulí. | 15. 8. 2017 22:08

Dobrý den, můžete mi prosím poslat dávkování Fitmin mini senior, potřebujeme zhubnout, máme 12,5 kg a potřebuji dávkování pro 10 kg váhy. Děkuji.

vložil:  
Kateřina Luščáková
 |  
email:  
KLuscakova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dávka pro 10 kg psa je 160 g denně, aby zhubnul o 2,5 kg, což určitě nebude lehké, by měl pes dostávat o trochu méně, tedy 140 až 150 g.

Fitmin kloubni vyziva | 4. 8. 2017 14:08

Dobry den, jak dlouho se smi uzivat kloubni vyziva Fitmin? Podavame preventivne, jako vyzivovy doplnek. Musim po urcite dobe uzivani na nejaky cas omezit ? Dekuji

vložil:  
Eva Kiefer
 |  
email:  
eva.kiefer@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Na to není jednotné doporučení. Někdo preferuje pravidelnost, jiný jednorázové doplnění látek. Takže do této kategorie nepatří slovo "musí". Některé krmivo, které se podává psovi denně, chondroprotektiva obsahuje. jedná se většinou o krmiva pro velké psy. Já preferuji jednorázové doplnění látek jednou za rok, nebo půl roku. Důvodem je to, že pes si zvykne a pak se sám nesnaží je získávat z krmiva jinak. Dlouhodobé podávání jako krmný doplněk (ne jako součást krmiva) někdy doporučuje veterinář, to ale ne preventivně, ale už jako léčebně.

Správná KD | 3. 8. 2017 15:08

Dobrý den, prosim o radu ohledně KD. A1/1 , 7 let , po dostih. kariéře, nyní práce 6x v týdnu (jizdarna, vyjizdky lonz, mensi skoky). Stav bych charakterizovala jako lehce pohublý. Pořídila jsem od vás fitmin HOBBY a Reformer pro ranni krmení. Jaké doporučujete dávkování? Večer dostává 1l müsli (vojteska, kuk. Vlocky, jecmen. Vlocky, slunecnice, sladovy kvet + echinacea) děkuji moc za odpověd

vložil:  
Ivana
 |  
email:  
ivana.stavova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Protože neznám živinové složení musli, které krmíte, ani jeho dávku, použil jsem v návrhu Fitmin musli MEADOW , které také obsahuje kukuřičné a ječné vločky i vojtěškové úsušky. Doporučená dávka viz.níže

MAESTRO QUERCUSGB 170804 page 001

MAESTRO QUERCUSGB 170804 page 002

Sibiřský Husky štěně - krmivo | 1. 8. 2017 19:08

Dobrý den, mám dvě fenky SH - 3 měsíční. pohybují se kolem 8 kg. Krmivo mám Fitmin Medium Puppy. Pokud jsem to pochopil správně podle vašich tabulek tak by jejich denní dávka měla být 170g -190g? Děkuji za odpověď, přeji krásný zbytek dne.

vložil:  
Matěj
 |  
email:  
m4rty55@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Podle tabulky na internetu, kde se ale zadá pravděpodobná hmotnost dospělého jedince, je denní potřeba 170-190 g. Je to správně. Mějte ale na paměti, že je to jen odhad, kažé štěně je jiné.

Doporučená dávka granulek | 1. 8. 2017 18:08

Prosím o ujasnění doporučená dávka u nejmenších štéňat ( moje 2,35 kg a 10 týden) napřed. jak je uvedeno 50-65 gr krmiva je dávka na celý den, tedy rozdělit na 4 dávky nebo je to jen to jedno jídlo ze čtyř.??? Nechtěla bych udělat chybu. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jana Scharfová
 |  
email:  
jana.scharfova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dávky jsou obvykle uváděny na celý den pro štěně plemene, jehož hmotnost je v dospělosti xy. Z Vašeho dotazu nevyplývá o jaké plemeno se jedná a zda uvádíte hmotnost v 10 týdnech u štěněte, nebo hmotnost dospělého psa. Trochu ale tuším, jak to je. Uváděnou dávku tedy rozdělte na zhruba 4 části.

Dávkování pro štěně chodskeho psa | 19. 7. 2017 21:07

Dobrý den. Máme doma štěně fenku chodskeho psa. 2.8.2017 mi budou 3 měsíce. Můžete mi prosím určit správnou dávku? Má tak do7 kg váhy. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Trojanova Iva

vložil:  
Iva Trojanova
 |  
email:  
iva.trojanda@seznam.cz

Odpověď ze dne 20. 7. 2017 11:59

Odhaduji to tak na 200 g nyní a v těch 3 měsících věku na 225 g. Rychlost zvyšování dávky se pak bude v následujících měsících zpomalovat. Zhruba po půl roce se stane stabilní a dokonce se může dávka i mírně snížit. Souvisí to s růstem. Pokud štěně intenzivně roste, potřebuje více živin než na udržení hmotnosti.

Zvýšený obsah železa | 17. 7. 2017 10:07

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně správného výběru granulí pro 10 letou fenu, která trpí nedostatkem červených krvinek a je na kortikoidech. Děkuji K.Marešová

vložil:  
Kateřina Marešová
 |  
email:  
katerina.brozova@tiscali.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V těchto případech je nejlepší krmit pravidelně a vyváženou stravou, kterou zajišťují granule. Pro 10 letou fenu krmte již pouze granule s označením SENIOR. Granule nesmí být staré, zvětralé, či nějak jinak nekvalitní. Velmi důležitá je stálá přítomnost čerstvé vody.

složení krmiva fitmin for life | 14. 7. 2017 16:07

dobrý den, kupuji fitmin for life adult large breed protože jsem ve složení na vašich stránkách vyčetla, že obsahuje 24% sušeného masa, 20 % čerstvého masa a 3% hydrolizovaných jater + ostatní složky. Jak je možné že některé internetové obchody uvádějí jiné složení, ve kterém je uveden obsah masa 5%? pro představu: drůbeží moučka (24,5 %), rýže zlomková, kukuřice, pšenice, drůbeží tuk (9 %), čerstvé drůbeží maso a produkty drůbežího původu (5 %), pšeničné otruby, cukrovarské řízky sušené, hydrolyzovaná drůbeží játra, pšeničné klíčky (2 %), sušené jablečné výlisky, pivovarské kvasnice, lososový olej (0,5 %), čekankový kořen (0,1 %), juka Děkuji Zdeňka Drábková

vložil:  
Zdeňka
 |  
email:  
drazde@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Záleží na tom, zda je to uváděno podle podílu v původní hmotě nebo v sušině.

hnědnutí srsti | 11. 7. 2017 15:07

Dobrý den mám 8měs. psa border kolii, barvy černo-bílé, taktéž rodiče stejné barvy a když jsem přešel z krmiva Brit na fitmin-štěně MEDIUM PUPPY, tak mu začala černě zbarvená srst za ušima hnědnout. jinak je srst lesklá v pořádku, stolice taktéž ok. Nemá žádné problémy. Poraďte čím to může být.

vložil:  
Kristýna mičkalová
 |  
email:  
kristina.mickalova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nemusí to souviset se změnou krmiva, ale může. Každý pes je jiný a reaguje na jiné podněty, k nimž patří i složení krmiva. Změna barvy nemusí být trvalá, ale pokud je geneticky založená, může být i trvalejšího rázu. Zkuste tedy zkrmit jedno baloní původního krmiva a počkejte, zda se hnědá ztratí. Pokud ne, pak je příčina pravděpodobně jiná. Nemusíte však zoufat, nic špatného to není, s tím může pes i vyhrát výstavu.

 

Pro chovatele | 11. 7. 2017 8:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li máte program pro chovatele s registrovanou chovatelskou stanicí? Co se tyče velkých pytlů granulí a k tomu startovací balíčky pro odchovance do nových domovů. Příjde mi, že odvažování je jako pro (mě) chovatele ztráta času a menší 3kg pytle drahé při koupi např. 10 ks. Na stánkách jsem nic takového nenašla, takže si myslím že by to nebyl špatný nápad takový program pro chovatele poskytnout. Přece jen taky máte chovatelskou stanici. Přeji hezký den a Děkuji za odpověď

vložil:  
Rožnovjáková
 |  
email:  
roznovjakova.smile@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Již mnoho let existuje Klub Fitmin, kde jsou 3 typy členství a tedy i odstupňované slevy a odměny. Podrobnější informace můžete získat na adrese krenkova@dibaq.cz. V současné době se připravují nové podmínky.

Rýžové otruby - Gamma-oryzanol | 7. 7. 2017 22:07

Dobrý den, Jak je to s gamma-oryzanolem obsaženým v rýžových otrubách? Je stále považovaný za doping nebo už ne? Děkuji za dopověď

vložil:  
Jana Hlaváčová
 |  
email:  
jhlavacova@koralek.net

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V seznamu zakázaných látek pro rok 2017 je, mimo jiné, uvedena skupina "Látek ovlivňující funkci muskulatorního systému". Protože gamma oryzanol je přírodní sterol s antioxidantivním a anabolickým účinkem na svalové buňky, lze předpokládat, že může být sledován jako nepovolené látka. Konkrétní odpověď mi nedaly ani české autority, které se dopingem zabývají. Ale protože se diagnostika stále zdokonaluje a jsou měřitelná i stopová množství různých látek, raději bych v období sportovní sezóny rýžové otruby, obsahující gamma oryzanol, z krmné dávky vyloučil.   

Fitmin solution | 28. 6. 2017 20:06

Dobrý den, je možné, ze i v případě konzumace těchto hypoalergenich granuli, se u psa projeví alergická reakce? Máme francouzského buldocka (blue fawn, stáří 12mes), dostával fitmin puppy a žádné komplikace neměl, pak jsme přešli na fitmin Solution a nyní asi po cca 2měsících se objevily na srsti "boláčky". Předtím žádné problémy se srstí neměl. Dekuji za odpověď.

vložil:  
Petr
 |  
email:  
ranocha.petr@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Alergií je široká škála a každý pes může být alergický na něco jiného. Pokud krmení Fitmin Puppy fungovalo, vraťte se do chovatelské řady a krmte Fitmin Maintenance.Stejně bych ale doporučoval návštěvu veterináře, aby posoudil, co je to za boláčky.

výživa | 22. 6. 2017 15:06

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na doporučenou krmnou dávku mého štěnátka.Je to 4 měsíční fenka Velkého švýcarského salašnického psa.Váží zhruba 20 kg.Používáme Fitmin maxi puppy.Děkuji a přeji krásný den I.Balounová

vložil:  
Iveta Balounová
 |  
email:  
ivetabalounova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučená dávka je 500-540 gramů.

fotodermatitida | 19. 6. 2017 11:06

Dobrý den, mému koni (11 let, teplokrevník, valach) byla letos na jaře veterinářem diagnostikována fotodermatitida. Kožní léze se mu objevili především na místech bílých odznaků na hlavě a nohách. Jaterní ukazatele v krvi byly v normě. Nyní už vše v pořádku, pouze kůže v místech lézí je mírně začervenalá. Chtěla bych mu nyní nasadit nějakou detoxikační kúru, posílit imunitu a zlepšit kvalitu srsti. Mohli byste mi poradit jaký přípravek od Vaší firmy by byl vhodný, na jak dlouho a v jakém množství za den? Koník je ustájený v režimu 24/7 venku, příkrm dostává pouze v podobě směsi máčených cukrovarských řízků a ovsa. Ježděn rekreačně, 4x týdně lehká drezurní práce. Děkuji za radu a těším se na odpověď.

vložil:  
Šárka Vejrychová
 |  
email:  
sarka.vejrychova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro "detoxikaci" a podporu imunity máme v sortimentu směs bylin a antioxidantů, Fitmin REGENERATION. Kromě řebříčku a hlohu s čistícím účinkem, tvoří hlavní podíl bylin ostropestřec mariánský. S komplexem antioxidantů chránících buňky proti působení volných radikálů, vitamíny E a C a ogranicky vázaným selenem, působí společně na zvýšení obranyschopnosti organismu. Tento doplněk se podává zamíchaný do krmiva v denní dávce 40 g. Pro zvýšení efektu podpory imunity je vhodné ještě přidávat Fitmin BENEFIT. To je čistý lososový olej bez výrazného rybího aroma. Rybí oleje jsou bohatým  zdrojem Omega 3 mastných kyselin EPA a DHA. Tyto nenasycené MK mají vliv na kvalitu kůže i srsti, posílení srdeční činnosti, na kvalitu zraku i podporu mozkové činnosti a podporují celkovou imunitu organismu. Denní dávka je 50 ml. V dotazu nepíšete, že byste přidávala nějaký minerálně vitamínový doplněk. I vyvážená krmná dávka v obsahu minerálních látek a vitamínů podporuje imunitu. Např. Fitmin MULTI PLUS, granulovaná směs, je vedle stopových prvků jako jsou měď, zinek, mangan, železo, selen v organické formě chelátů, navíc obohacena o Fitmin Faktor. To je komplex nukleotidů, vyvazovače mykotoxinů, Omega 3 MK (DHA) a mananooligosacharidů.   I toto jsou biologicky účinné látky posilující imunitu. Denní dávka je 60 g.

Pro zlepšení kvality kůže, srsti a kopytní rohoviny je určený granulovaný doplněk Fitmin BIOTIN, mimo jiné, s  vysokým obsahem účinných látek, organického zinku a biotinu. Denní dávka 30 g.

Abych vám v tom nedělal chaos. Nejdůležitější je vyvážená krmná dávka, proto přidávejte nějaký min-vit doplněk. Pro pročištění udělejte jednu kůru Fitmin  REGENERATION a pro posílení imunity přidávejte lososový olej Fitmin BENEFIT, tak jako se dříve dětem dávala, pro zlepšení imunity a zdraví, lžíce rybího tuku.

 

štěně | 17. 6. 2017 11:06

čím krmit 7 týdenní štěně které bylo předčasně odstaveno ?

vložil:  
Eva Dvořáková
 |  
email:  
mgr.evadvorakova@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To, že je štěně předčasně odstaveno, je celkem běžná záležitost a na vývoj štěněte většinou nemá významný vliv. Po sedmi týdnech, kdy už štěně většinou jde k novému majiteli, je již většinou odstavené. Jednorázový odstav ve stejný den, kdy jde k novému majiteli může způsobit problém zejména u jeho matky, pokud má více štěňat a všechna docházejí najednou. Ale i pro štěně je lepší, když se odstavuje postupně do 5 až 6 týdne věku. Krmte granule s označením Puppy. 

sestavení krmné dávky | 16. 6. 2017 22:06

Dobrý den,vlastním kobylku Paint Horse 7 let.Je mohutné postavy,silné nohy,horší postoj zadních končetin.Máme problém s nálevkami a v klidu přes noc přiteklé nohy.Pracovně zatížená 3 krát v týdnu.Krmím seno, pastva na menším porostu,granule Fitmin hobby - tak velká hrst,česnekový konc.,kloubní přípravky Condro a nyní vit.Repro - možné zabřeznutí.Prosím o poradu a navržení krmné dávky,vitamínů pro zlepšení kloubních problémů.Děkuji Hrachová

vložil:  
Zuzana Hrachová
 |  
email:  
hrachovazuzana@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Otoky končetin a kloubů mohou mít více příčin. Krmná dávka se nezdá být nijak v přebytku a je správné, že přidáváte vitamínový doplněk. Sice Fitmin  HOBBY minerálně vitamínový premix obsahuje, ale obsah těchto živin, na pokrytí denní potřeby, je počítán na doporučenou dávku cca 2,5 kg ( ne na velkou hrst). Kobylce by neuškodila "detoxikační" kůra s Fitmin REGENERATION , v denní dávce 40 g. Tento krmný doplněk  obsahuje ostropestřes mariánský, antioxidanty a probiotika. Z doplňků kloubní výživy mohu doporučit inovovaný Fitmin FLEXI PENTA, s pěti hlavními účinnými látkami, chondriotin a glukosamin sulfátem, s MSM, kolagenem z rybích kůží a s kyselinou hyaluronovou. Kromě těchto látek dále obsahuje selen, mangan, zinek a měď v organické formě a vitamíny  E a C.  Celý komlex těchto živin účinně působí při stavbě a regeneraci kloubní chrupavky a  MSM působí i protizánětlivě. Denní doporučená dávka je 20 g.Pro zlepšení problémů s otoky je také důležité upravit organizaci prácovního využití koně. Určitě není dobrá občasná intenzivní aktivita, ale pravidelná lehká činnost, přizpůsobená aktuálnímu zdravotnímu stavu.   

Krmeni | 15. 6. 2017 18:06

Dobry den,chtela bych poradit,mam kobylu co ma Pssm jakyma granulema bych mohla krmit?dekuji

vložil:  
Veronika
 |  
email:  
aplauzek@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Speciální krmivo pro koně s metabolickými poruchami je Fitmin CONTROL. Toto krmivo má nízký obsah škrobu, pouze do 4 % (oproti jadrným krmivům, které obsahují přes 30% škrobů). Nevím co s kobylkou děláte a kolik potřebuje v krmné dávce energie.  Pro dospělého koně o hmotnosti cca 500 kg v lehké pracovní zátěži může být denní krmná dávka sestavena z cca 10 kg lučního sena, 0,15 kg Fitmin CONTROL, 0,5 kg vojtěškových úsušků, 0,4 l rostlinného oleje a zajistit volný přístup k sonému lizu.PSSM page 001

PSSM page 002

borderkolie | 13. 6. 2017 11:06

Zdravím, mám pětiletého psa borderkolie. Od loňského roku mu začaly potíže - obrovské slintání, někdy až krvavé dásně, popraskaný jazyk. Krevní testy žádné potíže neodhalily, v zimě zlepšení. Přesto že kromě granulí dostává denně i konzervu a vejce, lidské jídlo nedostává a je odčervený, je velice hubený. Srst má kvalitní (dostával MSM). Je stále v pohybu - "pomáhá" u stáda koní. Granule dostával Brit nebo levné ze supermarketu. Prosím o výživové doporučení, Fatková

vložil:  
Barbora Fatková
 |  
email:  
fatkovab@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Borderky bývají svým založením hubenější, zvláště ty tzv. pracovní, v tom možná problém nebude. Je velmi obtížné jednoznačně říci, v čem je problém. Může mít založení genetické, ale potíže může také způsobovat nervozita, nebo výživové potíže. Nervozita může pramenit právě z dietetických problémů. Zkuste psa pozorovat, jestli neokusuje dřevěné předměty, nebo nadměrně nežere trávu nebo jiné rostliny. Pokud kombinujete granule s jinými krmivy a navíc dáváte psovi granule spíše podřadné kvality, můžete to dost rozhodit jeho metabolizmus. Doporučuji zkusit alespoň jeden měsíc krmit pouze granule a raději s označením Maintenance - tedy ani ne ty pro aktivní psy. Doporučuji značku Fitmin. Raději vypusťte i to MSM, prostě klasika.

štěně německá doga | 11. 6. 2017 12:06

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně stravy pro štěně německé dogy. Je jí 9 týdnů a je zvyklá na stravu Fitmin maxi puppy 2-5měsíců. Je potřeba k tomuto krmivu ještě dodávat nějaké doplňky stravy? Jde nám hlavně o kloubní výživu aby neměla růstové problémy/problémy s klouby. Předem děkuji a s pozdravem Chyská.

vložil:  
Lenka Chyská
 |  
email:  
lenka.chyska@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud přejdete zhruba v 5 měsících věku štěněte na krmivo Junior,tak není třeba žádná chondroprotektiva dodávat. Kdyby se přesto dostavily nějaké problémy s pohybem štěněte, můžete začít přidávat i malé množství nějakého přípravku kloubní výživy, které Fitmin, resp. Dibaq, také prodává.

Davkovanie fitmin sport | 30. 5. 2017 18:05

Dobry den, Chcela by som sa spytat, aka je krmna davka pri fitmin sport. Dakujem, MM

vložil:  
Michaela
 |  
email:  
michaela.mysiakova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Denní dávka krmiva Fitmin SPORT závisí na velikosti koně (jeho hmotnosti) a na intenzitě jeho práce. Například pro dospělého koně o hmotnosti 550 kg, intenzivně připravovaného pro parkurový sport, může být denní krmná dávka sestavena z 8 kg lučního sena, 2 kg ovsa a 3 kg Fitmin SPORT. Samozřejmostí je volný přístup k solnému lizu. Tato krmná dávka pokrývá potřebu všech důležitých živin, proteinu, energie, minerálních látek i vitamínů, kromě vitamínu D, který si kůň vytváří v těle sám, za pomocí slunečního záření.Fitmin SPORT page 001

Fitmin SPORT page 002

Pripousteni | 29. 5. 2017 22:05

Dobry den kamaradky klisna, vcera dopoledne porodila hribe v podvecer mela poporodni komplikace zadrzela cast placenty. Dostsla infuze antibiotik vyzivu, pak mela i koliku. Klisna je welsch cob je 6 ti leta byl to jeji jiz 3 porod. Byla prvne brezi uz jako 2 leta. Dneska ji vecer udelali vyplach a uz je relativne v poradku. Je to chovna kobyla veterinar ji rekl aby ji 9 den opet pripustila aby nechytla metritis a ze by se mohlo stat ze pak uz by nezabrezla a nemusela mit hribata. Moje otazka zni opravdu je dobre vhodne klisnu hned pripustit 9 den? Nebo nechat jednu riji probehnout a pak umele vyvolat?? Nebo letos nepripustit vubec?? Nejsem odbornik ale kobyla na tom byla hodne zle a ja bych ji uprimne letos nepripustila. Dekuji za vasi odpoved.

vložil:  
Anicka
 |  
email:  
aninovotna@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To je dotaz na veterináře, který zná váš konkrétní případ. Jestli nedůvěřujete vašemu ošetřujícímu lékaři, tak si pozvěte na vyšetření jiného doktora, na kterého budete mít dobré reference. 9-tý den po porodu je běžný termín pro připuštění. Jestli klisna  nebyla nebyla při porodu poraněna, děloha byla vyčištěna, tak podle mě by neměl být s připuštěním 9-tý den po porodu problém. Ale to je jen názor bez znalosti konkrétního koně.

vitamíny, minerály a stop prvky - kůň | 29. 5. 2017 13:05

Dobrý den, 1,potřebovala bych pro koně jen výživu (nedostává jádro, je na pastvině). Je Fitmin multi ta správná volba? 2, máte speciální výrobky na doplnění nizkého selenu u koně? Děkuji, Kuchařová

vložil:  
Kuchařová
 |  
email:  
rydvanka@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

ad 1/Pro chovné koně i koně využívané k rekreaci je Fitmin MULTI Plus vhodný minerálně vitamínový doplněk. Denní dávka tohoto granulovaného krmiva je 60 g.  Hlavní benefity jsou minerální látky v chelátové vazbě s vysokou využitelností, živá kvasinková kultura Saccharomyces s probiotickým účinkem pro podporu trávení a prevenci kolik, a pro podporu imunity Fitmin Faktor s vyvazovačem mykotoxinů s prebiotiky a s Omega 3 MK ( DHA). ad2/ Ano, máme Fitmin Selen E, doplněk s organicky vázaným selenem na kvasinkách ( SELPLEX), vitamínem E a komplexem aminokyselin. Je to komplex antioxidantů, chránící tělní buňky proti působení volných radikálů, a proti tuhnutí svalů (tying up). Doporučená denní dávka je 50 g.  

krmivo | 29. 5. 2017 11:05

Dobrý den, máme pejska Border kolie. Koncem června bude mít jeden rok. Chtěla jsem se zaptat, jaké granule mám pejskovi začít dávat po tom jednom roce. Doposud má FITMIN Medium Puppy...Děkuji za radu.

vložil:  
Pavla
 |  
email:  
pamat27@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Hodně záleží na kondici štěněte a na aktivitách, které s ním provozujete. Vše musí jít ruku v ruce. Pozorujte svého psa a na záikladě toho, jak se chová, kolik váží a jak hluboko zaryjete svoje prsty pod jeho žebra, vybíráte druh krmiva (normálně Maintenance, když má pes hodně pohybu Performance a když začíná být tlustější, tak Light. Dávka krmiva se řídí tím, jak se štěně ke krmení staví, když nechá zbytky, seberte mu misku a příště dejte méně. Když začne být tlustější, rozdělte denní krmnou dávku na více částí.

Dávkování krmiva Fitmin for life | 23. 5. 2017 10:05

Dobrý den, mám 2 tříleté psy o váze 6 a 8 kg. U krmiva není uvedena krmná dávka pro psy pod 10 kg. Jde dávku nějak vypočítat? Jake dávkování byste doporučili? Kupujeme zelenou a červenou variantu krmiva. Děkuji, Sitková

vložil:  
Pavla Sitková
 |  
email:  
pavla.sitkova@email.cz

Odpověď ze dne 23. 5. 2017 11:17

Doporučuji zvolit variantu Adult pro dospělé psy. V mých poznámkách mám doporučenou dávku pro menšího psa 115 g a pro většího 135 g. Rozdíl plus minus 10 g bude záležet na kondici a aktivitách psů.  

Jaké granule jsou nejvhodnější? | 22. 5. 2017 19:05

Dobrý den, máme francouzského buldočka věk 12měsíců. Od mala ho krmíme pouze granulemi značky Fitmin. Máte široký sortiment a těžko se v něm jako lajk orientuji. Aktuálně ho krmíme granulemi Solution. Jsou vhodné pro tento věk a správný vývin psa? Děkuji.

vložil:  
Petr
 |  
email:  
bobesosss@gmail.com

Odpověď ze dne 22. 5. 2017 19:51

I z názvu Solution trochu vyplývá, že je alternativním řešením výživy psů, kteří mají, nebo se předpokládá, že by mohli mít, nějaké problémy s alergií. Granule jsou vhodné jak pro dané plemeno psa, tak pro jeho věk. Řada For Life je určena pro psy, jejichž chovatelé nejsou až tak bohatí, aby si mohli dovolit chovatelskou řadu. Řada For Life je vyrobena z levnějších komponentů než chovatelská řada. Nikde ale není psáno, že by byla méně kvalitní. Má jen trochu jiné složení. Důležité je, že psovi granule Solution chutnají a že je pes zdravý a hravý. Když něco funguje, není třeba měnit.

Krmná dávka | 16. 5. 2017 15:05

Dobrý den, mám 8-týdenní štěně Chesapeake Bay retrievra. V dospělosti váha 32-37 kg, výška 58-63 cm v kohoutku. Přikrmován a následně krmen od 5 týdnů Fitmin maxi puppy. Jak stanovit správnou krmnou dávku, když není jasné, kolik kg vlastně v dospělosti bude mít a ani standard psa to nestanovuje? Vycházet z té vyšší možné anebo naopak té nižší? Chci krmit maxi řadou i nadále vzhledem k obsaženým chondroprotetikům i dělení na puppy a junior krmivo v době dospívání.

vložil:  
Petr Šauer
 |  
email:  
xxx0801xxx@seznam.cz

Odpověď ze dne 16. 5. 2017 19:31

Chesapeaka měla moje sestra a v době pobytu v ČR ho krmila granulemi Fitmin Maxi Maintenance. Byla spokojená a fenka vypadala skvěle. Doporučuji tedy totéž. Vaše volby je dle mého správná.

Krmna davka | 3. 5. 2017 21:05

Dobry den, ma kobyla ma tyden po porodu...chtela bych poradit cim krmit..byla kdysi schvacena...krmila jsem happy hoof...ale ted po porodu bych chtela neco poradne jak pro ni tak pro maleho....

vložil:  
Andrea
 |  
email:  
sikorovaa@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro laktující klisny je vhodné doplňkové krmivo Fitmin OPTI. Je to zdroj kvalitního proteinu s obohacením o esenciální aminokyseliny lysin a metionin. Denní dávka je kolem 1 kg. Důležité je také doplnit minerální látky a vitamíny, např, granulovaným doplňkem Fitmin MULTI Plus. MULTI Plus , kromě vitamínů a  minerálních látek v organické formě chelátů obsahuje živou kvasinkovou kulturu s probiotickým účinkem, a také Fitmin Faktor s prebiotiky, vyvazovačem mykotoxinů, nukleotidy a Omega 3 mastnými kyselinami, pro podpoření imunity klisny a přes mléko také imunity hříběte.

Krmení štěněte | 3. 5. 2017 1:05

Dobrý den.Mám 2 měsíční štěně křížence BSP a ovčáka jaká by měla být denní krmná dávka?Děkuji.

vložil:  
ivana Marynčáková
 |  
email:  
maminka28@seznam.cz

Odpověď ze dne 16. 5. 2017 19:35

Jednoznačně bych doporučil volit granule Fitmin Maxi Puppy. Denní dávku rozdělte nyní minimálně na 4 díly, celkem by štěně mělo dostat zhruba 220 gramů za den. Spíše než vážení dávky doporučuji pozoravat štěně a misku s granulemi mu sebrat, jakmile začne mít zájem o něco jiného než o ty granule. 

krmivo | 2. 5. 2017 11:05

Prosím, jaký druh Fitminu - granulí bych si měla objednat pro 5 měsíční štěňata kříženců kolie a špice (váží nyní 10 kg) . Děkujji předem za radu, s pozdravem Eva Demmerath

vložil:  
Eva Demmerath
 |  
email:  
Demmerath.E@seznam.cz

Odpověď ze dne 2. 5. 2017 18:25

Dle mého je nejlepší koupit Fitmin Medium Puppy. Denní dávka může být mezi 200 až 230 gramy.

ALergické štěně | 30. 4. 2017 14:04

Dobrý den, máme 13ti týdenní štěně Švýcarského ovčáka a má alergii. Bylo nám doporučeno krmit jehněčím s rýží. Mohu mu začít dávat Lamb & Rice? A pokud ano, tak jak mám dávkovat? Děkuji

vložil:  
Michaela
 |  
email:  
svecka@email.cz

Odpověď ze dne 30. 4. 2017 16:44

Ano, s krmením Lamb & Rice již můžete začít. Dávku odhaduji tak na 350 g za den, ale je jí nutné rozdělit nejméně na 3 části, lépe na 4 až 5. Je to ještě štěně a to potřebuje žrát častěji po menších dávkách. Dávku neberte jako fixní. Pozorujte štěně a když bude mít dost, tak mu misku odeberte. Nenechávejte štněti granule k dispozici během celého dne. No a to, že je naopak třeba, aby štěně mělo k dispozici čerstvou (alespoň jednou denně misku na vodu vypláchněte a nalijte vodu novou, nedolévejte) vodu, myslím nemusím připomínat.

Dotaz na konzervační látky | 30. 4. 2017 11:04

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda granule pro kočku Fitmin Purity obsahují konzervační látky a zda je konzervován chemicky. Byla vztažena tahle věc na diskusním foru, že z toho důvodu jsou granule nekvalitní vhledem k dané konzervaci, že jsou z ropných derivátů. Prosím o odpovědi. Děkuji. Jedná se o: E321 - Butylhydroxytoluen (BHT) E320 - Butylhydroxyanisol (BHA)

vložil:  
František
 |  
email:  
frandik@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 4. 2017 13:02

Ano,  granule pro kočku Fitmin Purity obsahují kromě přírodních antioxidantů také BHT a BHA. Tím je zaručena garance doby použití, aby se granule předčasně nekazily. Tím ale nejsou granule nekvalitní, naopak, tím je zaručena kvalita po celou dobu záruky. Je třeba si uvědomit, že BHT a BHA jsou běžnou součástí nejen produktů pro výrobu granulí, ale i potravin pro lidský konzum.

složení krmiva | 27. 4. 2017 20:04

Dobrý den, obsahuje krmivo pro psy (obří plemena, štěňata) hořčík? Ve složení jsem ho nenašla. Děkuji.

vložil:  
Tereza Havránková
 |  
email:  
tereza.havrankova@smidl.cz

Odpověď ze dne 30. 4. 2017 16:50

Ano, krmiva hořčík, a třeba i draslík obsahují, i když se obvykle neuvádějí.

fitmin solution | 27. 4. 2017 14:04

Prosím, napište mi čím nahradit Fitmin solution 2 kg(hairball contr. a weight contr.), které jsem odebíral od HenriSchein Brno. Bylo mi oznámeno ukončení distribuce přes tuto společnost. Pak jsem nějaké zbytky objednal přes různé e-shopy. Nyní potřebuji náhradu a to jak nutriční tak hlavně cenovou. Pokud jsem navštivil některé distributory nedostal jsem se vůbec na solidní cenu a dokonce i jiné balení. Možná se vám nelíbila spoluprace s některými prodejci, ale pochopte, že nemůžeme schánět každou věc u jiného distributora. Děkuji za odpověď MVDr.Tomandl Zdeněk

vložil:  
Tomandl Zdeněk
 |  
email:  
mvdr.tomandl@seznam.cz

Odpověď ze dne 27. 4. 2017 14:14

V Brně je ještě mnoho dalších prodejců. V centru je najdete na těchto stránkách: http://www.fitmin.cz/kontakty/prodejci-fitmin.html. Na Palackého třídě je také Pet Planet. Na web stránkách Fitmin si také můžete objednat krmivo prostřednictvím Fitmin eShopu: http://eshop.fitmin.cz/cz/Produkty/Vyhledavani?searchThisString=hairball. Cenu firma diktovat nemůže, každý obchodník má jiné podmínky pro prodej a může mít jinou cenovou politiku.

Konzervace | 27. 4. 2017 11:04

Dobrý den, mohu se prosím zeptat čím se konkrétně konzervují Superprémiové granule Fitmin pro psy? Děkuji

vložil:  
Petra
 |  
email:  
petravejce@seznam.cz

Odpověď ze dne 27. 4. 2017 12:45

Používají se syntetické konzervanty BHT a BHA a dále několik přírodních antioxidantů (vitamin E a v případě výživového programu rozmarýnový extrakt). I ti výrobci, kteří deklarují, že BHT a BHA nepřidávají, je vlastně v krmivech mají, protože tyto konzervanty jsou běžně obsaženy v surovinách a to i pro lidský konzum. Jak již jsem v několika mých odpovědí na podobné dotazy uvedl, vždy je lepší podávat zvířatům krmivo, které nepodléhá zkáze kažením než krmivo ošetřené tak, aby ke kažení po dobu záruky nedocházelo. Produkty kažení a plísňové toxiny jsou mnohem nebezpečnější.

používání konzervantu BHT | 21. 4. 2017 15:04

Přeji hezký den, dozvěděl jsem se že ke konzervaci kočíčích granulí používáte látku BHT, která je prokazatelně pro zvířata karcinogenní (dle organizace IARC) Mnohé jiné organizace doporučují vyhýbat se konzumaci této látky. Můžete prosím potvrdit či vyvrátit tuto informaci? Děkuji Pavel Sýkora

vložil:  
Pavel Sýkora
 |  
email:  
siki1415@seznam.cz

Odpověď ze dne 24. 4. 2017 20:16

Ano, BHT se používá, ale nemohu souhlasit s tvrzením, že je prokazatelně karcinogenní. Speciálně za tímto účelem jsem prostudovat několik vědeckých prací. Sám jsem vědeckým pracovníkem a tak se trochu v tom, co a jak se publikuje trochu orientuji. Hodně záleží třeba na tom, jak postavíte metodiku výzkumu a tedy jaké parametry zkoumáte a v jakých podmínkách. Zajímavé je, že lidem nevadí, že tuto látku obsahuje velké množství potravin pro lidský konzum, ale v krmivu pro kočky jim vadí. Asi je mají raději než sebe. V každém případě je v krmivech Fitmin vždy alespoň o třetinu méně této látky, než je povolené množství.

vhodné krmivo pro beagla | 20. 4. 2017 11:04

Dobrý den, mám téměř dvouletého pejska beagla, menšího vzrůstu, váha přibližně 12 kg, je aktivnější - téměř každý den absolvujeme přibližně 1,5 hod procházky o minimální délce 5 km (spíše delší). Prosím o radu, jaký typ granulí by byl pro něj nejvhodnější (nevím, zda je pro něj vhodné medium, když váhové doporučení pejska pro tento typ krmiva je 13 kg a více). Děkuji

vložil:  
Irena Tršová
 |  
email:  
trso@seznam.cz

Odpověď ze dne 27. 4. 2017 12:49

Já doporučuji Medium a pro tento druh aktivity Fitmin Maintenance. Pes si volí intenzitu dle svého a není pro něj psychicky náročná.

Změna granulí po dosažení věku | 11. 4. 2017 18:04

Dobrý den, mám osmiměsíčního pejska Border kolii. Doposud ho krmím granulemi Fitmin medium puppy. Blíží se dovršení věku jednoho roku a bude třeba změnit granule. Můžete mi nějaké doporučit? Pejsek je chován hlavně jako společník, denně chodíme na dvouhodinové procházky. Jeho největší zátěž je aportování klacíků, které on zbožňuje. Dosavadní granule mu prospívají, má nádhernou lesklou srst a je v dobré kondici. Děkuji.

vložil:  
Josef
 |  
email:  
mechurajosef@seznam.cz

Odpověď ze dne 27. 4. 2017 12:47

Pro tento druh aktivity postačí krmit granulemi Fitmin Medium Maintenance.

Fitmin Sport | 10. 4. 2017 17:04

Dobrý den, ráda bych se poradila o užívání přípravku Fitmin sport. Mám dvouletou jorkšírku (2.7kg), běháme agility, 1x týdně trénink, 1x za 14 dní závody, jinak procházky, výlety atd. Prosím o radu jaká by měla být její denní dávka, abych jí spíše neublížila. Děkuji za odpověď Tereza Sobotková

vložil:  
Tereza Sobotková
 |  
email:  
SobotkovaTereza@email.cz

Odpověď ze dne 10. 4. 2017 18:11

Určitě jen na špičičku nože a ne dlouhodobě. Maximálně 6 týdnů a pak až po půl roce. Případně ne každý den, ale jen třeba 3 dny před, v době závodu a pak tak 2 dny po akci. Jinak řečeno, týden ano a týden ne. Pokud budete dávkovat takhle, tak si myslím, že to může vydržet celou sezónu, nejen těch 6 týdnů.

Antioxidanty | 5. 4. 2017 11:04

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaké ontioxidanty (neboli Ečka) používáte v krmivu Purity Holistic Cat Food line? Děkuji za odpověď

vložil:  
Stanislava Škeříková
 |  
email:  
staske@seznam.cz

Odpověď ze dne 5. 4. 2017 20:52

V krmivu pro kočky Fitmin Cut Purity se používají 2 „Éčka“ a to BHT a AHT. Jsou to konzervanty běžně obsažené v jídle a nápojích pro člověka, tak by neměly vadit ani kočkám. Literatura obecně uvádí BHT a BHA jako látky pro člověka i domácí zvířata bezpečné. Bez nich prakticky nelze zaručit dlouhodobé udržení kvality krmiv. Mnohem horší jsou produkty rozkladu krmiv, vzniklé kažením bílkovin a tuků.

Fitmin juicy | 30. 3. 2017 14:03

Dobrý den, jaká je doba trvanlivosti u granulí Juicy?

vložil:  
Petr Z.
 |  
email:  
petr.zachoval@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 3. 2017 17:10

Doba, do kdy má být jednotlivé krmivo spotřebováno, je uvedena na obale. Mějte prosím na paměti, že SOFT krmivo má více vlhkosti než běžné granule a proto podléhají rychleji zkáze. Doporučuji tedy pro menšího psa kupovat menší balení, skladovat v suchu, chladu a temnu a hlavně dávat pozor, aby nedošlo ke kontaminaci bakteriemi, kvasinkami nebo plísněmi. Raději granule nabírejte čistou lžící nebo lopatkou k tomu určenou.

Fitmin Salmon | 30. 3. 2017 12:03

Dobrý den, Včera jsem objednala u svého prodejce granule Fitmin Salmon. Dnes přišly a byly ve stříbrném pytli s nálepkou. Prodejce mi tvrdí, že to tak nyní zasíláte, že nemáte vytištěny originál obaly. Je to pravda? Podotýkám, že nikdy dříve mi granule takto zabaleny nepřišly, vždy chodily v orig.obale. Jinak doba použitelnosti je na obale uvedena do 23.6.2018. Děkuji za informaci, Žídková

vložil:  
Michaela
 |  
email:  
Michaela.zidkova@email.cz

Odpověď ze dne 30. 3. 2017 17:07

Stát se to může a mně se to právě také stalo. Tak máme ty granule ze stejné šarže. Mým třem kočičkám chutnjí, tak doufám, že chutnají i té Vaší. Jakmile budou nové pytle k dispozici, ihned půjdou opět do prodeje v originálních pytlích.

Davkovani | 24. 3. 2017 13:03

Dobry den, Mam slovenskeho cuvace, stenatko 3.5 mesice, vaha 14kg. Zajimalo by me, kolik je davka na jedno krmení? Na obalu fitmi puppy je 225g(to je jako davka na cely den?) To se mi zda strasne malo. Je to teda davka na jedno krmeni? Dekuji za odpoved Palatova

vložil:  
Barbora
 |  
email:  
Bajul96@atlas.cz

Odpověď ze dne 24. 3. 2017 16:29

Podle tabulek, které mám já k dispozici, by mělo štěně dostat zhruba 430 g za celý den.

sportovní kůň | 23. 3. 2017 13:03

Dobrý den, budu se asi se svým dotazem opakovat, ale kontrétní odpověď jsem v poradně nenalezla. Mám devítiletého hoštýnského valacha (172cm - 530kg) atletické postavy, do parkuru "S". Nyní po delší pauze začíná přípravu na sezónu. Současně krmen 2x denně. Bohužel nemám jádro navážené, tak odpusťte budu psát litry :) Ráno a večer: 4 kg sena a stojí na slámě + 0,5l celého ovsa + 0,5l mačkaného ovsa (změna stáje, přecházíme postupně na nemačkaný) + 0,5l granulí Cerea Hobby + 1l mokrých řepných řízků + večer 200g extrudovaného lněného semínka a ráno 100g vitamínů Pavo vital complete. Valach je vitální, není hubený, ale ráda bych, aby na sebe nabíral více hmoty a byl v dobré kondici. Dostala jsem možnost odebírat vaše produkty a tak jsem Vás chtěla poprosit o sestavení návrhu možné krmné dávky, případně dobré rady ;) PS: Ráda bych zachovala v krmné dávce oves a řepné řízky a nejsem úplně zastáncem krmení ječmenem. Děkuji Vám za ochotu, Veronika

vložil:  
Veronika Prokešová
 |  
email:  
v.prokesov@seznam.cz

Odpověď ze dne 6. 4. 2017 13:04

Podle denní dávky, kterou uvádíte, bude pro parkurový sport chybět energie a také některé minerální látky budou v deficitu. Z krmiv, které máme v sortimentu pro sportovní koně, mohu dopručit extrudované  krmivo Fitmin COMPLETE nebo levnější variantu granulovaného krmiva Fitmin TRAINING. Pro lepší nasvalení máme velmi dobré zkušenosti se stbilizivanými rýžovými orubami Fitmin REFORMER.

JUMPING B page 001

 JUMPING B page 002

JUMPING C page 001

JUMPING C page 002

Fitmince | 21. 3. 2017 22:03

Dobrý den, mám dotaz ohledně fitmincí, na internetu jsem dohledal jen neurčité info. Kde mohu prosím proměnit čárové kódy za fitmince a kde následně lze využít. Děkuji mnohokrát Radek Řiha

vložil:  
Radek Řiha
 |  
email:  
riha.rajhrad@gmail.com

Odpověď ze dne 22. 3. 2017 20:39

Čárové kódy vystřihněte a pošlete ja na adresu: Karolina Křenková, Dibaq, a.s., Helvíkovice 90, 564 01 Žamberk. Vše ostatní se dozvíte následně. Pokud chcete vědět více, prosím napište na email: krendova@dibaq.cz, nebo telefonujte 777 552 982.

teplokrevník v rekonvalescenci | 17. 3. 2017 22:03

Dobrý den, můžete mi prosím poslat varianty krmení a denních dávek pro teplokrevníka cca 500 kg, momentálně v rekonvalescenci (měsíční slepota), hůře krmitelný (snadno hubne a hůře to nabírá zpátky)... začínáme lehkou práci. Momentálně seno, řepné řízky, trochu ječmene. Uvažuji pro začátek nad Reformerem, později spíš k řízkům, ječmenu a ovsu MULTI PLUS, ale není mi jasné kolik by tak měl optimálně dostávat. Máme velmi železitou vodu, ideálně tedy co nejméně železa. Nápad: skvělé by bylo kdyby u každého krmiva byl graf pro optimální denní dávku pro cílovou skupinu koní, průměrného jedince (např. Hobby - 500kg, lehká zátěž)... snadněji by se v tom orientovalo. Díky moc.

vložil:  
Radka
 |  
email:  
rkas79@gmail.com

Odpověď ze dne 20. 3. 2017 12:22

Níže jsou uvedeny dvě varianty krmných dávek pro dospělého koně, o hmotnosti 500 kg, lehce krmitelného, v lehké tréninkové práci. Současně bych doporučil udělat kůru Fitmin REGENERATION. Tento doplněk obsahuje, mimo jiné účinné látky, probiotika, které podpoří využitelnost živin dodaných v krmivu. Také vhodnější, pro koně v rekonvalescenci, než REFORMER je extrudované, doplňkové krmivo Fitmin OPTI.

Teplokrevnşk v rekonvalescenci A page 0011

Teplokrevnşk v rekonvalescenci A page 0021  

Teplokrevnşk v rekonvalescenci B page 0011

Teplokrevnşk v rekonvalescenci B page 0021

Krmivo | 10. 3. 2017 16:03

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vhodné krmivo pro Afghánského chrta 7,5 let, 29kg. Podle vašeho webu je to střední pes a senior bude až po 9tém roce. Podle jiných a veterináře je to velké plemeno a senior je od 7mi let. Děkuji za info.

vložil:  
Radek Tylš
 |  
email:  
rt914@seznam.cz

Odpověď ze dne 10. 3. 2017 16:56

S tím si nemusíte děla velké starosti. Pokud je pes svou velikostí, výškou, nebo hmotností někde mezi velkým a středně velkým psem, většinou rozhoduje riziko dysplazie kyčelního kloubu a možných problémů s kostrou, což by u afgánského chrta mohlo připadat v úvahu. Hlavní rozdíl mezi krmivy Medium a Maxi je v dotaci chondroprotektiv u krmiva MAxi. Hlavní rozdíl mezi krmivem pro dospělého a staršího psa je v mírně nižší energetické hodnoty u MAxi, protože starší pes už nemívá tolik aktivity. Takže záleží jen na Vás, k čemu se přikloníte, na základě znalosti svého psa.

krmení po schvácení kopyt | 10. 3. 2017 10:03

Dobrý den,mám kobylu,která je 3 roky po tomto schvácení. Zhubla a pracuje 5 - 6 x týdně. Nemá však dostatek energie na práci. Neexistují nějaké granule nebo jiné prostředky pro tyto koně k podpoře energie,které nemají velký obsah cuktu? Od Fitminu máme již granule na podporu růstu rohoviny. Děkuji

vložil:  
Dagmar Juhászová
 |  
email:  
Dagmar.Juhaszova@seznam.cz

Odpověď ze dne 13. 3. 2017 15:52

Pro dospělého koně o hmotnosti cca 500 kg, ve střední  pracovní zátěži může být denní krmná dávka sestavena z cca 10 kg lučního sena. 0,20 kg Fitmin CONTROL, cca 1,5 kg vojtěškových úsušků, 3 - 4 dcl rostlinného oleje a volný přístup k solnému lizu. Tato krmná dávka má nízký obsah škrobu ( Fitmin CONTROL do 5%), dostatek energie, cca 100 MJ  a pokrývá potřebu všech nezbytných minerálních látek a viatmínů.

dotaz - sponzoring | 7. 3. 2017 11:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li i v letošním roce podporujete kynologické akce. V loňském roce jsme od vás získali pomoc na 3.ročník Obranářského závodu. Který se konal 22.května ve Vítkově. Tak zda-li máme nějakou šanci od Vás získat nějakou pomoc i v letošním roce. Závod proběhne 20.května. Děkuji Jana Martínková - vedoucí akce

vložil:  
Jana Martínková
 |  
email:  
Martinkova.J@seznam.cz

Odpověď ze dne 22. 3. 2017 20:44

O sponzorování kynologických akcí se rozhoduje již na podzim předchozího roku. I to je nutné plánovat. Také záleží na tom, zda jste splnili podmínky, které Fitmin vydává. Váš dotaz předám osobě, která má sponzoring na starosti..

dotaz | 6. 3. 2017 14:03

Dobrý den, chtěa bych poradit s výběrem granulí pro psa. Mám skoro 9-ti letou labradorku váha cca 27-29 kg. Od 4 let měla doposud asi 4 x epi záchvat není nějak léčená na veterině paní doktorka říkala, že když to bylo občas nevadí, ale tvořily se jí v uších kvasinky i při pravidelném čištění pak třepala a dřela si uši přičemž jí praskla cévka a podstoupila malou operaci loni v září lékařka nám oznámila, že má alergii pravděpodobně na lepek. Upravily jsme jídelníček na doporučení jsme koupily granule bez lepku a problém je samozřejmě mnohem lepší. Prosím o radu nebo nějaký vzorek , který by nám vyhovoval . Děkuji za radu a příjemný zbytek dne Žídková R.

vložil:  
Renáta Žídková
 |  
email:  
burakowska.r@seznam.cz

Odpověď ze dne 6. 3. 2017 18:59

Vzhledem k věku již odporučuji zvolit krmivo s označením Senior a raději Maxi, které obsahuje chondroprotektiva. Chovatelská řada Fitmin neobsahuje obiloviny, tudíž v ní není lepek. Obiloviny jsou nahrazeny rýží a kukuřicí. Můžete také zvolit řadu Solution, která obsahuje rýži nebo brambory.


2FaceBookL

2YoutubeL