Tato stránka používá cookies technologie.

Pokračováním ve čtení obsahu níže souhlasíte s použitím technologie cookies. Více

Souhlasím

Tyto webové stránky mohou používat „cookies“, což jsou malé datové soubory uložené ve vašem počítači nebo v jiném počítači pro použití se softwarem vašeho webového prohlížeče. Cookies poskytují uživateli přístup k funkcím jako je například odeslání formuláře a výběr jazyka, které jsou k dispozici na těchto webových stránkách.

Přijetím těchto podmínek užívání a také přístupem a používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním výše zmiňovaných cookies. S používáním cookies můžete také souhlasit nastavením, které provedete ve vašem webovém prohlížeči. Pokud si nepřejete přijmout používání cookies, musíte z těchto webových stránek odejít nebo vypnout funkci pro cookies v nastavení vašeho webového prohlížeče. Vezměte prosím na vědomí, že bez cookies může být funkčnost webových stránek narušena.

Nabitý začátek závodní sezony 2014

Dajavera Fitmin

Sezonu 2014 jsme odstartovali 26. 4. 2014 v Litoměřicích turnajem začátečníků dvojic a veteránů „O kosatčí ploutev". Letos máme hodně nadějných začínajících psů a tak jsme do boje poslali hned 5 dvojic začátečníků a jednu dvojici veteránů. K celému turnaji jsme přistupovali jako ke skvělé možnosti tréninku pro naše flyballové nováčky, protože kde jinde mají možnost zkusit běhy na světlech, s druhou drahou vedle a ještě k tomu v tom adrenalinovém prostředí flyballových závodů. Pejsci i psovodi běhali na maximum, některým se dařilo více, některým méně, ale po závodech bylo jasno, na čem všem ještě pracovat, než budou zcela připraveni posílit náš opravdový tým :-)

Zde jsou výsledky Dajavera Fitmin týmů:

Flying Dogs – ve složení Wendy + Bárt – 2. místo, 3. divize
Dream Team – ve složení Kessy + Easy – 4. místo, 3. divize
Crazy KeNo – ve složení Keira + Noe – 4. místo, 2. divize
X-treme – ve složení Cheero + Abby – 5. místo, 2. divize
Stars – ve složení Aný + NG – 8. místo, 1. divize
X-faktor – ve složení Ixi + Roxy – 3. místo, veteráni

Foto: http://lenicka-r.rajce.idnes.cz/O_kosatci_ploutev_-_26.4.2014

Dajavera Fitmin

Týden na to jsme vyrazili na flyballové školení s Angie a Lee Heighton, trenéry amerického týmu Springloaded, který je současným držitelem světového flyballového rekordu. Školení bylo jedním slovem fantastické. Školitelé byli velice vstřícní, milí a ochotní. Za jeden den nám stihli teoreticky nastínit a na našich psech prakticky předvést vše od flyballové přípravky štěňátka až po vrcholovou přípravu závodícího psího sportovce. Odnesli jsme si spoustu poznatků a nových postřehů a věřím, že vše při našich trénincích zúročíme.

V neděli 18. 5. 2014 jsme strávili s týmem krásný den na Pardubickém psím festivalu, kde jsme měli ukázku flyballu spolu s hradeckým týmem Pirátů. Naši psi se předvedli v plné parádě přítomným divákům a doufám, že jsme tímto sportem oslovili nejednoho z přihlížejících majitelů pejsků. V oddechovém čase jsme si prošli stánky, shlédli jsme ukázky jiných psích sportů a zašli naše čtyřnohé svěřence občerstvit do Fitmin Pestaurace, která měla u pejsků i jejich majitelů velký úspěch 

Foto: http://dajavera.rajce.idnes.cz/Pardubicky_psi_festival_2014/

O víkendu 31. 5. - 1. 6. 2014 se konal flyballový turnaj „Lukášovský drak". Na draka jsme vyrazili s týmem Dajavera Y Fitmin ve složení: Ixi s Verunkou Rájovou, Amy s Eliškou Rájovou, NG s Aničkou Pospíšilovou, Aný s Lenkou Strnadovou, Debie s Petrou Křejbskou a Wendy s Pavlou Křejbskou. V sobotu se běhal Round Robin a my jsme obsadili krásné 2. místo a zaběhli si nový rekord našeho týmu. V neděli v Double Elimination jsme si tak trochu vlastní vinou prohráli hned první rozběh a tak jsme do dalších bojů šli „zespoda", takže jsme běhů měli požehnaně. Nakonec jsme se i přes počáteční nesnáze probojovali až do sladkého finále. V prvním finálovém běhu jsme vyhráli nad soupeři 3:0. Bohužel v opakovaném finále nám chybovali 2 psi (oběma „ustřelil" balonek z boxu) a nakonec jsme soupeři podlehli 3:1. Jak se říká – i pes je jenom člověk a může chybovat  a naši psi si toto vybrali bohužel právě ve finálovém běhu. Takže nakonec jsme o fous skončili opět se stříbrem. Třešinkou na dortu byl opět prolomený rekord týmu. Tak trochu tématicky na dětský den náš tým obsahující hned 3 děti (10, 11 a 13 let), stál na stupních vítězů. Z výsledků jsme měli samozřejmě moc velkou radost, běhali jsme čistě, dařily se nám střídačky, nálada v týmu byla výborná – zkrátka flyball, jak má být!

Děkujeme za podporu Báře, která neběhala, přesto nám přijela pomáhat, velké díky patří našemu dvornímu nabíječi Pavlu Pražákovi, který s funkčními hlasivkami bezchybně odnabíjel celý turnaj a velké díky patří také našemu partnerovi – firmě Fitmin, která se stará o správnou výživu našich čtyřnohých sportovců a nutno dodat, že jim energie nechyběla!

Dajavera Y Fitmin:

Sobota – RR – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,61s – rekord družstva
Neděle – DE – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,54s - nový rekord družstva

Foto: http://dajavera.rajce.idnes.cz/Lukasovsky_drak_2014

Dajavera Fitmin

 

2FaceBookL

2YoutubeL