Mistrovství světa v mushingu - Fitmin tým obhajuje tituly!

Největší musherská akce sezóny – mistrovství světa IFSS – se letos odehraje ve Švédském městě Nybro. Konat se bude od 23. října do 27. října 2019. Nádherná příroda a celosvětová konkurence slibují pořádnou psí podívanou.

Závodí se "na suchu" v disciplínách - Canicross (běh se psem), Bikejoring (kolo tažené psem), Scooter (koloběžka tažená psem) a Dog Rig (kára tažená psy). Závodník běží nebo jede a využívá tahu svého psa/psů. Společnými silami ve dvou jízdách zdolávají trať dlouhou kolem 5km a o celkovém pořadí rozhodne součet časů ze dvou závodních dní.

O výsledku rozhodne fyzická i psychická připravenost a bezchybná spolupráce člověka a psa na trati.

Bojovat o tituly do Švédského města Nybro, které se nachází poblíž přírodní rezervace Svartbäcksmåla přijedou závodníci z více než 20 zemí světa. Česká republika obhajuje pozici nejúspěšnější výpravy z minulého MS!

V rámci české reprezentace se představí také zkušený Fitmin tým ve složení Marie Ševelová, Jiří Mencák, Michal Ženíšek a Tomáš Jaša. Neodmyslitelnou součástí týmu jsou také evropští saňoví psi. Marii doprovodí dvojice psů Maja a Billy. Michal vycestuje s dvojicí Bodie a Doyle. Jirka si do Švédska vybral smečku ve složení Mick, Roxy, Rass, Seven a Storman a Tomáš vyjíždí na mistrovství se psem Zulu.

 

Marie Ševelová obhajuje titul mistryně světa ve scooteru z roku 2017.

Jiří Mencák je úřadující mistr světa ve čtyřspřeží z roku 2017.

Michal Ženíšek má sbírku medailí z MS i ME v různých kategoriích a titul mistra světa je poslední, co mu chybí.

Tomáš Jaša už má titul mistra světa v canicrossu (ICF 2017) a letos by rád zlato získal i na závodě federace IFSS.

Zůstaňte v obraze!

Po celou dobu sportovních klání budou na webu www.fitmin.cz a Facebooku Fitmin informace o závodech a jejich výsledcích. Těšit se můžete také na autentické příspěvky samotných závodníků, fotografie a další zajímavý obsah. MS započne 23. října 2019 slavnostním zahájením a teprve až následující dny přinesou to nejzajímavější ze závodů, vždy od 8.00 do 17.00 hodin. Program bude velice intenzivní a pořadatelé slibují pořádnou psí podívanou.

 

 

460 000 180 Po–Pá 08:00–16:00 hod.
info@fitmin.cz Rádi Vám poradíme.
Platební brána - možnosti platby

(c) copyright 2020 by Dibaq a.s. Všechna práva vyhrazena.
Developed by SEO optimalizace s.r.o.