Mistrovství světa belgických ovčáků, 6. - 12. května v Písku

FMBB2019

Jihočeský Písek po čtyřech letech hostí prestižní FMBB Mistrovství světa belgických ovčáků.

25. ročník mistrovství jako generální partner zaštiťuje i naše značka Fitmin, která dlouhodobě podporuje sportovce a akce, které propojují svět zvířat a lidí, budují mezi nimi silná pouta, vzájemnou lásku a respekt.

Ve dnech 6. – 12. 5. 2019 nás čeká rekordní účast.

Do zápolení o příčky nejvyšší se zapojí přes 600 soutěžících ze 40 států světa. Česká republika má ve hře několik soutěžících, kteří se svými psími parťáky obhajují přední příčky z předchozích ročníků a tradičně silná je i česká účast na světových výstavách tohoto všestranného plemene.

 

Jednotlivé kategorie jsou nabité a bezesporu nabídnou napínavou podívanou.

disciplíny MS FMBB2019

 

Celý program vyvrcholí v neděli 12. května, kdy se představí 20 nejlepších účastníků v soutěži IGP a vyvrcholí i ostatní disciplíny nejvyšších kategorií.

Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program, včetně Agility závodu Fitmin Open Cup nebo speciální výstavy belgických ovčáků. V rámci závěrečného ceremoniálu předvedou ukázku práce Zásahové jednotky Policie ČR, které patří mezi nejlepší ve světě.

 

Po celou dobu mistrovství se na vás těšíme na Fitmin stánku, kde můžete své čtyřnohé miláčky potěšit ručně vyráběnými pamlsky, dát jim vyzkoušet naše krmiva a popovídat si s námi o čemkoli kolem Fitminu. Pro naše příznivce jsme si připravili i malý dárek. Kdokoliv přijde k nám na stánek, dostane slevový voucher na 100 Kč při nákupu nad 1 000Kč na našem e-shopu.

 

Pro přesný program a podrobnosti k akci navštivte stránky Mistrovství www.fmbb2019.com/cs, kde v průběhu najdete aktuální výsledky a živý přenos z akce.

Pokud jste fanoušky belgických ovčáků nebo psích sportů obecně, rezervujte si v kalendáři alespoň jeden den na návštěvu Písku.

KDY: 6. – 12. 5. 2019

KDE: Městský stadion v Písku, vstup z Burketovy ulice

 

Popis disciplín:

IGP – sport kombinující tři „disciplíny“ – stopa, poslušnost a obrana. Stopy položené psovi cizí osobou se budou odehrávat na polích v okolí Písku. Přesnou a energickou poslušnost spolu s rychlou obranou uvidí diváci přímo na hlavním stadionu.

Agility – sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Jednotlivé dráhy se liší. Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.

Mondioring – Mondioring je disciplína složená ze tří částí. Začíná se vždy poslušností, následují skoky a dále obrana v jednom sledu za sebou bez přestávky. Figuranti nosí ringový oblek. Důraz je kladen na dokonalou ovladatelnost a vyrovnanost psa.

Obedience – jde o soutěž v poslušnosti či ovladatelnosti. V obedience provádí psovod se svým psem postupně deset cviků. Devět z nich prověřuje poslušnost a ovladatelnost psa, jeden spadá do kategorie pachových prací.

Canicross – Canicross je druh terénního sportu – běhu se psem, kdy je jeden nebo i více psů napojeno lanem na běžce-vůdce.

Bikejöring – Bikejöring je jízda na kole s jedním psem. Jde o nejrychlejší disciplínu, která klade nejmenší nároky na tah psa.

460 000 180 Po–Pá 08:00–16:00 hod.
info@fitmin.cz Rádi Vám poradíme.
Platební brána - možnosti platby

(c) copyright 2020 by Dibaq a.s. Všechna práva vyhrazena.
Developed by SEO optimalizace s.r.o.