Mistrovství světa psích spřežení je tu! Zopakuje Fitmin tým úspěchy z Kanady?

 

Dva roky čekali naši borci na mistrovství světa psích spřežení federace IFSS a za týden to opět začne! Od 29. ledna do 2. února budou nejlepší musheři světa měřit síly na sněhu francouzských Alp v letovisku Vanois Bessans. Čeští reprezentanti jedou hájit pozici na světové špičce a mezi největší favority na medaile patří i členové Fitmin týmu Michal Ženíšek, Jirka Mencák a Martina Štěpánková.

 

 

Buďte u toho!

 

Na místo vysíláme zpravodajské duo a po celou dobu mistrovství českým fanouškům přinášíme živou reportáž.

 

Na webu tym.fitmin.cz najdete denně od 29. 1. do 2. 2. průběžné informace o závodech a aktuální výsledky závodníků Fitmin týmu. Těšte se na autentické příspěvky samotných závodníků, fotografie a další zajímavý obsah týkající se sportování se psy. Sledujte nás i na Facebooku a Instagramu

 

MS v kostce

 

Mistrovství světa psích spřežení je především oslavou všech sled-dog disciplín. Všechny národní výpravy se setkají na slavnostním zahájení v úterý 29. ledna.

 

Od středy 30. ledna se startuje a celé mistrovství vyvrcholí v sobotu 2. února závodem národních štafet. Závody na sebe navazují podle kategorií non-stop od osmi hodin ráno do pěti hodin do večera. Celá soutěž proto od organizátorů vyžaduje pečlivou přípravu tratí, minimalizaci potenciálního nebezpečí na trasách a značení tratí na té nejvyšší úrovni. Od závodníků pak zkušenosti a umění reagovat na měnící se podmínky.

 

Důležitá čísla:

 

V jakých disciplínách nás reprezentuje Fitmin tým?

 

 

Skijöring (Skidog)          Skijoring

Pulka                              Pulka

Sprint (Sleddog)            Sprint - skidog

 

Martina Štěpánková nastoupí v kategorii skijöring, pulka a kombinace. Skijöring je závod, ve kterém je závodník na lyžích připoután tažným lanem k psovi nebo více psům. V kategorii pulka pes táhne lyžaře s přidanou zátěží, tzv. „pulka“ sáně. Kombinace je divácky velmi atraktivní disciplína, která začíná hromadným startem s pulkou na 7,5 km, po kterých závodník v boxech vypřahá pulka sáně, aby jel dalších 7,5 km už jen se psem (skijöring). Martinu doprovodí dvojice psů Grey a Tim.

 

Specialitou Jiřího Mencáka a Michala Ženíška je jízda se psím spřežením, kdy čtyři psi v postrojích táhnou svého psovoda na speciálních saních. U spřežení je důležitá souhra psů navzájem mezi sebou, a především souhra mezi psy a musherem. Michal přicestuje s věrnou smečkou ve složení Kim, Kvap, Bodie, Doyle a Pheenix. A Jirka si do francouzských Alp vybral Micka, Roxy, Nikitu a Rasse.

 

Mistrovství světa nabídne závody s hromadným startem, etapové závody a štafetu.

 

Obhajujeme medaile z Kanady 2017

MS Kanada 2017

 

Z posledního MS v Kanadě 2017 přivezl Fitmin tým 4 medaile

 

„Je pro nás velkou výzvou obhájit úspěchy z Kanady v takové konkurenci, jaká se chystá do Francie, protože každý chce vyhrát. Uděláme pro to ale maximum a věřím, že opět nějaký cenný kov domů přivezeme“, říká Michal Ženíšek.

 

Oproti Kanadě před dvěma lety tým posílí Martina Štěpánková, která má na svém kontě několik světových i Evropských titulů v musherských disciplínách a určitě bude promlouvat do bojů o příčky nejvyšší.

 

Výkony našich závodníků sledujte každý den 29. 1. - 2. 2. na tym.fitmin.cz

Telefon 460 000 180 Po-Pá 08:00 - 16:00
E-mail info@fitmin.cz Rádi Vám poradíme.
Platební brána - možnosti platby

(c) copyright 2019 by Dibaq a.s. Všechna práva vyhrazena.
Developed by SEO optimalizace s.r.o.