Ryba na kočičí jídelníček patří, ale prut shánět nemusíte

Čerstvé rybě málokterá kočka odolá. A to je dobře, protože její maso obsahuje spoustu látek, které kočičímu organismu prospívají. Např. omega 3 a 6 mastné kyseliny posilují imunitu, správné fungování organismu a slouží coby prevence zánětů kloubů a kůže. Ryba je zdrojem vitaminů A, D, skupiny B a minerálních látek – fosforu, fluoru a zejména jódu, který přispívá ke správné funkci štítné žlázy. Jen si dejte pozor, v jaké formě ji kočce podáte.

 

Syrová ryba může nadělat víc škody než užitku

 

Syrové rybí maso není pro krmení příliš vhodné. Obsahuje totiž enzym thiaminázu. Ta v kočičím organismu štěpí vitamin B (thiamin), který pak tělo není schopné dále využít. Nedostatek tohoto vitaminu může mít pro kočku vážné důsledky. Je totiž nezbytný pro normální funkci nervového systému, svalů i srdce.

 

Aby si kočka pochutnala a byla zdraváryba na kocici jidelnicek patri vim cim krmim fitmin foto clanek

 

Při výrobě Fitmin krmiv přidáváme syrové maso do směsi v procesu extruze. Tam je na krátkou dobu vystaveno velmi vysokému tlaku a teplotě max. 130 °C. Díky tomu se thiamináza vůbec neaktivuje. Naproti tomu bílkoviny degradují až při teplotě 150 °C, takže jejich výživová hodnota se zachovává a stejně tak i chutnost hotového krmiva. To znamená, že granule obsahují z ryby to prospěšné a najdete v nich maso čerstvé, nikoliv syrové.

showimage

 

Když se kočka oblizuje až za ušima a hltá dobrotu, kterou jste jí do misky právě naservírovali, je to radost pohledět. Ovšem stejně důležité je, aby ji krmivo neškodilo a aby na něm prospívala.

 

Podívejte se na novou řadu kočičích grainfree krmiv Purity Holistic Cat Food založenou na čerstvém mase, bylinkách, ovoci a zelenině

Purity 728x90 b

2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter