Charitativní běh „Fitmin: Se psem mě baví běh“ ve Stromovce

Pojďte s námi podpořit pejsky, kteří hledají parťáka (nejen) na běh životem. V sobotu 7. října v pražské Stromovce  pomáháme pořádat 1. ročník charitativního běhu pro lidi se psy „Fitmin Se psem mě baví běh“. 

fitmin run

Příjemně strávené sobotní odpoledne pro rodiny s dětmi a jejich čtyřnohými chlupáči.

Přesně to je běžecký závod Fitmin Se psem mě baví běh, který, jako generální partner, pořádáme ve spolupráci s neziskovou organizací Se psem mě baví svět.

Závod se bude konat v sobotu 7. října v pražském parku Stromovka. „Těšíme se, že společná aktivita lidí a jejich mazlíčků bude pro ně nejen sportovní zábavou, ale také podpoří dobrou věc a pomůže některým opuštěným pejskům odstartovat jejich novou životní etapu. Přiměřená pohybová aktivita je pro lidi i zvířata základ zdraví. Canicross neboli běh lidí se psy se v dnešní době stává čím dál více populární aktivitou a vzhledem k tomu, že nechystáme žádný extrém, tak trasu uběhne pohodlně každý. Můžete se těšit se na příjemné rodinné odpoledne v krásném prostředí Stromovky,“ říká Eliška Skalická, marketingová manažerka značky Fitmin.

Běhat může opravdu každý!

A podle toho také vypadají samotná pravidla běžeckého závodu. Účastníci mají na výběr ze dvou variant. Buď se mohou účastnit 3,5 km dlouhého canicrossového závodu se psem v kategorii mužů a žen, nebo mohou zvolit více pohodovou variantu o délce 2,5 km s názvem Fitmin Se psem mě baví běh. V této kategorii je povoleno běhat jen tak pro radost se psem i bez psa – zkrátka, jak je libo „pro dobrou věc“.

Startovné činí u canicrossu 150 Kč, u méně náročného běhu 110 Kč. „Výtěžek akce bude rozdělen na projekty neziskové organizace Se psem mě baví svět a na potřeby dočaskářských organizací, se kterými naše organizace dlouhodobě spolupracuje.“ upřesňuje Veronika Hajková, tisková mluvčí neziskové organizace Se psem mě baví svět.

 

  • Canicross 3,5 km - kategorie muži /startovné 150 Kč
  • Canicross 3,5 km - kategorie ženy/startovné 150 Kč
  • Fitmin Se psem mě baví běh 2,5 km – bez omezení / startovné 110 Kč

  

Sportovně zábavné odpoledne (nejen) pro pejskaře

Dobročinná akce proběhne v sobotu 7. října u Planetária v pražské Stromovce od 13 hodin, kdy se během doprovodného programu mohou závodníci registrovat. Samotný závod startuje v 15 hodin a doběhnutím posledního běžce rozhodně program nekončí.

V 16.30 proběhne křest knihy Se psem mě baví svět, na které se autorsky podílela řada známých jmen jako např. Marta Kubišová, Richard Genzer, Lukáš Pavlásek, David Kraus či Veronika Žilková a na vybrané autory se mohou návštěvníci těšit dokonce osobně.

se psem me bavi svet

Dále jsou připraveny ukázky výcviku asistenčních psů, sportovní kynologie, tréninku s výcvikovou pomůckou puller a také show adrenalinových bull sportů.

Celým odpolednem bude provázet moderátorka Kaira Hrachovcová, která se láskou ke zvířatům netají. „Můj Punťa je pro mě obrovský parťák do života, miluju ho. Akce se mi moc líbí svým nábojem a myšlenkou, ráda jsem nabídku přijala a věřím, že se všechno povede na jedničku. Poběžíme taky!“ 

Na jaké další známé osobnosti se můžete těšit, ať už na pódiu nebo při běhu? Míša Tomešová, Zdeňka Žádníková Volencová, Míša Nosková, Hana Mašlíková, Lenka Zahradnická, Andrea Bezděková, Juraj Šajmovič, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Kamila Nývltová a další.

Co na to veterinář?

V rámci odpoledního programu bude na místě i možnost odborných konzultací s veterinářem MVDr. Lukášem Duchkem z kliniky Vetcentrum v Praze – Stodůlkách. Dle něj je běh přirozenou aktivitou pro drtivou většinu psích plemen kromě extrémně přešlechtěných, kterých je minimum. Spojení charitativní akce a zároveň sportu si pochvaluje a poznamenává:

Psi běhají obvykle rádi, a to je rozměr, který mohou předat člověku. Zatímco člověk trénuje, pes má běh pro zábavu a prožívá čistou radost. Takový krátký úsek, jakým je závod ve Stromovce, bych nezakazoval žádnému zvířátku, pokud nemá potíže s kloubním aparátem, se srdcem nebo jiné závažnější onemocnění.“ 

Pokud návštěvníky závod přivede na myšlenku běhat se psem pravidelně, je potřeba zvážit to, o jaké se jedná plemeno, jak je pejsek starý a jaká je jeho současná fyzická kondice. „Pes, který se osm let pohyboval jen mezi gaučem a pomalými procházkami se potřebuje napřed dostat do formy, což je stejné, jak u lidí. Změna se bude pak týkat logicky nejen režimu, ale také výživy.“, dodává MVDr. Lukáš Duchek.

Skrývá se ve vašem mazlíčkovi běžecký talent?

Která plemena jsou podle veterináře Lukáše Duchka pro běh doslova jako stvořená?

Především lovecká, zejména honiči. Také dalmatin by mnoho lidí určitě překvapil, historicky to je kočárový pes, zvyklý doprovázet panské kočáry dlouhé kilometry. Velmi dobře a rádi běhají i psi určení do zápřahu saní, jako například malamuti.“

Některá plemena mají běh takzvaně v genech. Pokud ale doma nechováte zrovna ohaře, neznamená to, že váš mazlíček nebude ideálním běžeckým partnerem. „Rád bych zdůraznil, že všeobecně mají psi pohyb rádi a prospívá jim a záleží na jejich pánech, jestli v najdou dostatek energie a taky času, aby jim ho dopřáli. S Fitmin Se psem mě baví běh mají ideální příležitost.“, dodává MVDr. Lukáš Duchek.

Bližší informace a možnost registrace na charitativní běžecký závod Fitmin Se psem mě baví běh jsou k dispozici na webu našeho projektu. Blížící se akci můžete sledovat i prostřednictvím události na našem Facebooku.

 

2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter