Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 2642      Strana 1 z 53

Výběr krmiva | 6. 8. 2018 9:08

Dobrý den, mohli by jste mi prosím pomoci vybrat granule? Francouzský buldoček, stáří 2,5 roku, aktivní pes. Děkuji Grycová Ivana

vložil:  
Ivana Grycová
 |  
email:  
ivrous@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučuji Fimin Mini Maintenance.

Hubený pes | 30. 7. 2018 12:07

Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně zhubnutí psa. Změnili jsme mu stravu a pes během měsíce šíleně zhubl. Má vystouplé žebra i páteř. Potřebuji granule s vysokým obsahem masa a vitamínů. Myslíte si, že je dobrá volba Fitmin Performance? Líbí se mi v nich vysoký obsah masa a právě vitamínů. Děkuji mockrát

vložil:  
Tereza
 |  
email:  
1TerezkaCH@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin Performance je krmivo s vysokým obsahem energie. Trochu se mi nezdá to náhlé zhubnutí. Raději bych doporučil navštívit veterináře  a nechat psa vyšetřit. Za tak krátkou dobu nebývá zhubnutí tak výrazné.

Nové krmivo | 25. 7. 2018 19:07

Dobrý den, když jsem v časopise PPČ našla článek, kde jste představily novou řadu krmiv bez obilovin byla jsem ráda. Radost mi vydržela jen do doby než jsem si přečetla složení - jsou vymyšlena dobře až na jeden detail a tím je DRUBEŽÍ TUK! Mám 7 psů a 3 z nich mají těžkou alergii na drůbež a obilí, je pro mě těžké sehnat u nás krmivo, které ani jedno z toho neobsahuje!!! Doufala jsem že u vás pochodím, ale bohužel ne! Proč nedopřejete kvalitní krmivo také alergickým pejskům!!! Nebo si myslíte, že nemají NÁROK být zdravý a v pohodě vést šťastný život!!! Můžete ho nahradit jehněčím tukem, hovězím tukem, lososovým olejem či vepřovým sádlem. Jsem zklamaná hlavně proto, že jste česká firma a tu bych ráda podpořila.

vložil:  
Morávková
 |  
email:  
indisstar@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Alergie bývá na bílkoviny, ne na tuk. Alerbie u obilovin bývá na lepek, ne na obilovinu nebo obsah uhlohydrátů v nich. Máte alergii potvrzenou testem? Ještě jsem se nesetkal s tím, že by u jednoho chovatele bylo tolik psů alergických a dokonce na variantu drůbeží bílkoviny i tuku a na lepku z obilovin zároveň. Každá součást krmiva má určité vlastnosti a ve výsledném krmivu určitou funkci, tak nelze jednoduše něco nahradit něčím jiným.

Krmivo pro štěňata | 23. 7. 2018 15:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké krmivo nejlépe zvolit pro tříměsíční štěně belgického ovčáka a německého ovčáka. Zatím jsem krmila Fitmin Maxi Puppy. Nevím, zda by nebylo vhodnější Medium Puppy. Děkuji za odpověď Kadlecová

vložil:  
Gabriela Kadlecová
 |  
email:  
GabrielaKadlecova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro štěně belgického ovčáka je vhodnější řada Medium, pro německého ovčáka řada Maxi. Z pohledu uchování kvality granulí v balení, zvláště když je venku takové horko, je lepší krmit granule z jednoho pytle. Když psům granule Maxi chutnají, asi bych doporučil zůstat u řady Maxi. Za 2 měsíce můžete přejít na granule Maxi Junior.

Fitmin maxi junior | 15. 7. 2018 20:07

Dobrý den, mám psa německého ovčáka nar. 4.3.18, mohu již krmit Fitminem maxi junior? Doteď jsem krmila Fitminem maxi pupy - denně 480g. Tyto granule mi asi za 2dny dojdou a tak zvažuji jaké krmivo dále koupit. Děkuji moc za odpověď. Červinková

vložil:  
Dagmar ČERVINKOVÁ
 |  
email:  
dagmar.cervinkova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, máte to tak zhrua´ba půl na půl. Já bych se přikláněl více k tomu zakoupit ještě jeden pytel Puppy.

granule pro štěně | 3. 7. 2018 8:07

Jaké granule by jste doporučili pro štěně výmarského ohaře věk 9 týdnů. Děkuji

vložil:  
Vendula Bouberlová
 |  
email:  
dedulak.b@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já se držím značky Fitmin a chovatelské řady. Považuji to za dobrou volbu z hlediska propojení kvality a ceny. Pro výmarského ohaře doporučuji řadu Medium a pro věk 9 týdnů  asi 230 gramů, za další měsíc tak 320 gramů. Pokud si na web stránkách www.fitmin.cz najdete dané krmivo a kliknete na dávkování, najdete doporučení. Nyní je trochu jiné, než jsem já doporučil. Já mám údaje z jednoho měření. Rozdíly jsou případ od případu. Některé štěně potřebuje více, jinému stačí méně. Chce to štěně pozorovat a když se začne při žraní ohlížet kolem nebo odejde od misky, hned mu ji seberte a další granule dostane až při dalším krmení. No a tuhle celkovou dávku rozdělte minimálně na 4 díly.

Vykastovaney pes | 2. 7. 2018 17:07

Chci se zeptat moje sousedka ma psa,je po kastraci asi tak 4mesice,ja ma 1 rok starou fenku uz take harala,a ten jejich pes stale ji obskakuje a ma stale erekci .ja myslela ze ho to prejde ale je stale na tom stejne i po kastraci,provadi sni sex i kdyz ona neharala tak doufam ze nic nebude.Moc se v tom nevyznam poradite mi jestly je to normalni.

vložil:  
Elina
 |  
email:  
larysas@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Normální to není, ale neobvyklé také ne. Stává se to. Dokonce se takhle mohou projevovat i feny. Objevuje se to i u jiných zvířat. Pokud je pes po kastraci a kastrace se povedla, pes je neplodný.

věrnostní program | 26. 6. 2018 13:06

Dobrý den, chci se zeptat ohledně věrnostního programu Fitmin. Kupovala jsem krmivo v prodejně v Přerově, ale v současné době je pro mě prodejna hůře dostupná, proto jsem si chtěla vyzvednout kartičku s nálepkami s tím, že budu krmivo odebírat jinde. Prodavačky mi však sdělily, že kartička je jejich a zákazníkům se nevydává. Znamená to tedy, že věrnostní program platí vždy pro jediného prodejce, takže nálepky za odebrané krmivo mi propadnou?

vložil:  
Radmila Zaoralová
 |  
email:  
radmilka242@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Věrnostní program si vyhlašují prodejny, tudíž je to jejich záležitost. Něco jiného je klub Fitmin, ten je napříč prodejen.

Klobní výživa pro psy | 17. 4. 2018 17:04

Dobrý den. Ráda bych se zeptala od kolika měsíců lze používat kloubní výživu u štěněte. Děkuji. Jana Šedová

vložil:  
Jana Šedová
 |  
email:  
janasedova.tu@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Obecně se doporučuje kloubní výživu začít podávat až ve věku půl roku, tedy 6 měsíců, u menších plemen i dříve, dříve dospívají. Paradoxně menší plemena většinou takový doplněk stravy nepotřebují. U větších plemen někteří majitelé přidávají psům vápník nebo chondroprotektiva, jakmile uvidí náznak kulhání. Pokud se přidává vápník bez jeho kompenzace jinými mineráliemi, hlavně fosforem, pak to naopak může mít na vývoj kostry negativní dopad. Kulhání ale může mít i mnoho jiných příčin než ve výživě. V kritickém období někdy rostou kosti nohou rychleji, než by bylo třeba a pes si může ulevovat. Vadit může i obezita psa. Podávání kloubní výživy před půl rokem věku je tedy třeba dobře zvážit. Většinou v nabídce firem tato informace není. Dočtete se, že štěňatům se podává kloubní doplněk pro správný vývoj v období růstu pohybového aparátu. Není ale specifikováno kdy to je. Jedno je jisté, pokud štěně žádné problémy nemá, kloubní výživu mu nedávejte ani když už mu je 6 měsíců.

Zinek | 17. 4. 2018 16:04

Dobrý den, jaké tabletky byste mi doporučili, potřebuji našemu cotonkovi dodat zinek na srst. Doporučení veterinářky. Děkuji

vložil:  
Petra Lexová
 |  
email:  
lexova@takeit18.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Výživový doplněk se jmenuje FITMIN SRST,  je v práškové formě, ale můžete zakoupit i pilulky. Doporučená je jedna tableta na 10 kg hmotnosti psa, takže pro cotonka tak půl tablety  denně po dobu 1 až 1,5 měsíce. Pokud budete podaávat doplněk v práškové formě, pak cca 1 gram denně, což je tak na špičku nože.

dávkování | 17. 4. 2018 15:04

Dobrý den, chci se zeptat kolik jestli ta gramýž je na 1xdenně nebo 2xdenně, mámé doma psa střední plemeno a těch 240g mi příjde na den dost skromná dávka.

vložil:  
Kateřina
 |  
email:  
kat.walach@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučené dávky granulí jsou uváděny pro krmení jednou denně, resp. na celý den. Většinou doporučená dávky psovi stačí, to je odzkoušené. Některý pes ale potřebuje více. Pokud ale budete dávat více, pak si hlídejte jeho hmotnost.

DÁVKOVÁNÍ EXTRUDOVANÝ LEN | 17. 4. 2018 11:04

Dobrý den, jaké je prosím dávkování na 100kg nebo na koně na den? Nikde jsem se této zásadní informace nedopátrala, ani z obalu ani na internetu. Mnohokrát dekuji Kristýna

vložil:  
Kristýna S.
 |  
email:  
wizicka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučená denní dávka extrudovaného lnu je 0,1-0,5 kg, v závislosti na velikosti koně. Pro koně o hmotnosti cca 500 kg je doporučená dávka cca 0,25 kg 

how much percent of magnesium is contained in dry food for cats | 16. 4. 2018 13:04

Good afternoon. Tell me, please, where can I find out how much percent of magnesium is contained in dry food for cats? On your website and on the packaging of the food I did not find. Currently, we are interested in the feed of Fitmin Cat Purity Delicious Best regards, Natalia

vložil:  
Наталья
 |  
email:  
netly2406@mail.ru

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Magnesium is not added to the Fitmin feed for cats in any form, so it depends only on how much it is in the components. But that can not be influenced, so it does not declare. Chemical analysis only applies to a particular sample. I add that even in specialized feeds such as Trovet cat ASD, the firm does not mention magnesium content.

flexi trio | 15. 4. 2018 10:04

Dobrý den, chci se zeptat jestli Fitmin Flexi Trio mohou užívat i psi? A jestli ano jaké by bylo dávkování pro cca 45kg psa? Předem děkuji.

vložil:  
Lucie Dopitová
 |  
email:  
dopitovalucie@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V přípravku jsou sice některé látky, které obsahují doplńky krmiv pro psy, ale uvědomte si, že výrobek Fitmin Flexi Trio je primárně určen pro koně. Z toho jasně vyplývá, že přípravek není vybalancován pro psy, zejména co se týče minerálních látek a stopových prvků. Krátkodobě se přídavek do krmiva pro psy nemusí projevit, ale při dlouhodobějším používání byste mohla totálně rozhodit metabolismus trávení u psa. Vámi zmíněnou variantu tedy nedoporučuji a návod dávkování Vám tedy nedám - ani žádný nemám.

náhradní pytle | 10. 4. 2018 8:04

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho budete expedovat granule v náhradních pytlích? Jsou nekvalitní, proděravělé a granule byly červivé.Děkuji za odpověď.

vložil:  
Sára
 |  
email:  
Sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Už jsem odpovídal v minulém dotazu. I balení do černé fólie je kvalitní. Pokud se Vám stalo, že jste zakoupila obal nekvalitní, pak to mohlo být způsobeno také někde mezi výrobou a obchodem. Pokud jste zakoupila pytel děravý, nechápu proč. Nikdo Vás přece k tomu nemůže donutit. Já bych si takový pytel v žádném případě nekoupil.

Fitmin náhradní obal | 9. 4. 2018 10:04

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho ještě budete dodávat 15 kg pytle v náhradních černých pytlích? Jsou velmi nekvalitní, tenké a snadno se protrhnout. Už několikrát se mi stalo, že tam byly dírky a granule byly červavé. Je to velká škoda, psovi chutnaly, ale budu muset změnit značku. Děkuji za odpověď. Sarrah

vložil:  
Sarrah
 |  
email:  
Sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Toto je oficiální odpověď:

Produkty z produktové řady Fitmin dog For Life se mohou nyní na trhu objevit v náhradním obalu. Jde o černou fólii s etiketou. K tomuto dochází z důvodu extrémního vytížení balicí linky, která balí do pytlů.  Abychom zabránili výpadkům v sortimentu, v případě nutnosti, produkty Fitmin dog For Life mohou být zabaleny na 2. balicí lince, která však balí pouze do fólie. Složení produktu zůstává nezměněno.

K tomu bych dodal: Dírky v obalu nevzniknou samovolně a červi se do krmiva jen tak nedostanou. Je to také tak trochu o zacházení a způsobu skladování.

srst | 3. 4. 2018 14:04

Dobrý den, používám u našich psů krmivo Fitmin For Life Lamb & Rice. Mám SBT ve věku 3 let. Jednomu z nich se na konci ocasu udělala půl centymetrová lisina a na hlavě tak 3 cm. Neškrábe se ani nejeví známky svědění nebo něco tomu podobnému. Pouze ty dvě místa jsou bez srsti. Děkuji za radu jaké krmivo eventuelně použít.

vložil:  
Michal Čapoun
 |  
email:  
michalcapoun@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To nevypadá na potravní alergii, navíc krmíte Fitmin For Life Lamb & Rice, což není krmivo, které by alergii vyvolávalo. Pokud to nesvědí, může být příčinou i línání. Nyní na jaře běžné, i když projevem tolik běžné není, ba dá se říci dost netradiční. Možná by bylo dobré navštívit veterináře, aby psa vyšetřil.

Holandský ovčák | 25. 3. 2018 12:03

Dobrý den. Máme cca 5 měsíční štěně holandského ovčáka. Krmíme Fitminem Medium Puppy. Chtěla jsem se zeptat, zda je vhodné přidávat ke krmení ještě nějaký výživový doplněk, konkrétně vápník. Děkuji.

vložil:  
Lenka Urbancová
 |  
email:  
lurbancova@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Přidávat minerální přípravky ke kompletnímu živinově vyváženému granulovanému krmivu se obecně nedoporučuje, zvláště když jde o 5 měsíční štěně.  Pokud nastanou nějaké problémy, nebo je pes zatížen např. geneticky nějakým problémem, např. dysplazií kloubů, pak se může třeba přípravek KLOUBY přidávat, ale u štěněte nejdříve až po 6 měsíci věku. Vápník by musel být podáván ne samostatně, ale v určitém poměru k jiným mineráliím, např. k fosforu.

Fitmin Solution | 20. 3. 2018 11:03

Dobrý den, máme dvouletého pejska rasy čivava. Už přes rok krmíme granulema od vás. Nejdříve Minni puppy a pak maintenance. Poslední dobou méně jedl, bohužel jsme museli koupit granulky jiné značky Royal canin a on začal zase jíst jako obvykle. Usoudili jsme, že by potřeboval změnu chuti. Na vašich stránkách jsem našla fitmin solution, ale nenašla jsem jak velké granule to jsou a zda jsou vhodné i pro tříkilovou čivavu. S vašimi výrobky jsme spokojeni a neradi bychom měnili značku. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Pavla Husáková

vložil:  
Pavla Husáková
 |  
email:  
husakovapavla123@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Granule Fitmin řady Solution mají trochu jinou chutnost i složení. Pro čivavu vhodné jsou. Na velikosti granulí nezáleží. Doufám, že pejskovi budou chutnat.

Problém se střelem | 16. 3. 2018 10:03

Dobrý den, valach A1/1 17letměl má po mírné hnilobě kopytního střelu na jednom kopytě (mírný špalek) tento střel měkčí a užší oproti ostatním kopytům. Hniloba tam ovšem není, ale střel není tak silný jak býval. Pomůže k zlepšení podávání Fitminu Biotin nebo mi doporučíte něco jiného? Kůň je jinak zdravý bez problémů. Děkuji.

vložil:  
Ivana
 |  
email:  
ivana.hypsova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin BIOTIN je doplněk biotinu, zinku a dalším stopových prvků a vitamínů pro výživu kůže, srsti a kopytní rohoviny. Jestli je problém měkké střelky pouze na jednou kopytu a ostaní jsou přirozeně pevná, je těžko podáváním Fitmin BIOTINU garantovat zpevnění jednoho kopyta. Doporučit mohu jen vyzkoušet a cca po měsíci, 6 týdnech posoudit, jestli došlo ke zlepšení. Podáváním nic nezkazíte.

Vitamíny | 15. 3. 2018 14:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně doplňků Fitmin Solution. Mám valacha s horší imunitou a po úraze šlachy a mírnou artrozou. Velice se mi zamlouvá Fitmin Flexi Penta. Ale chtěla bych se zeptat, zda je možné tento přípravek kombinovat ještě s Biotinem. Nerada bych valacha něčím předávkovala. Děkuji. S pozdravem, Anna Čížková

vložil:  
Anna Čížková
 |  
email:  
Enndynka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Všechny doplňky řady SOLUTION je možné podávat společně, protože jsou vyvinuty pro řešení jednotlivých, odlišných, problémů. FLEXI na podporu regenerace kloubní chrupavky, BIOTIN pro zkvalitnění kožních derivátů, včetně kopytní rohoviny. Když budete dodržovat doporučené dávkování, tak se nemusíte obávat předávkování.

 

Nervózní kůň | 12. 3. 2018 16:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat v jaké formě(granule, prášek, čaj..) je herbs calmer a zda je.možné jej podávat i dlouhodobě, popr. jaká by byla doporučena dávka. Děkuji

vložil:  
Iv
 |  
email:  
Ivana.stavova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin Herbs CALMER je ve formě hrubé sypké směsi bylin (93%) a dalších doplňkových látek. Podává se v doporučené denní dávce 50-75 g v suché nebo zvlhčené formě, nejlépe zamíchané s běžně podávaným krmivem. Délka podávání závisí na efektu u konkrétního koně. U některého koně stačí podávat krátkobobě, např. před transportem nebo před nějakým očekávaným stresovým vlivem, jiný kůň potřebuje podávání po delší dobu, protože je nervově labilní a tento doplněk mu pomáhá se zklidnit.  

přestalo jim chutnat | 12. 3. 2018 10:03

Dobrý den, mám 8 letého psa Border Colie a 14 měsíční fenku křížence Švýcarského ovčáka. Borderka byla zvyklá na FITMIN for life jehněčí. Převedla jsem na to i čubinu, ale poslední 2 týdny mi je odmítají oba dva. Chtěla bych poprosit o radu, zda mi doporučíte nějaké pro ně ,,voňavější". Jsem s vašimi granulemi spokojena a nerada bych to řešila jinou značkou. Předem moc děkuji

vložil:  
Michaela
 |  
email:  
svecka@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V tom je nějaký zakopaný pes, je to divné. Jiná hlášení tohoto druhu zatím nejsou. Může být nějaký problém ve psech, i když problém v krmivu vyloučit také nelze. Možná by bylo dobré poslat vzorek s komentářem na firmu, aby zjistila podle rozboru eventuální příčinu. Poichybuji ale, že se rozborem něco zjistí. Doporučuji změnit řadu a tedy z řady For Life přejít na chovatelskou. Ta má jiné chuťové vlastnosti. Třeba se to zlepší. Pokud ne, doporučuji navštívit veterináře a poukázat na nechutenství.

krmivo | 1. 3. 2018 10:03

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, s predchádzajúcim psom som mal problémy s alergiou, začal som s Fitmin Solution, teraz mám druhého psa - šteňa Westík, žerú spolu, aké granule by ste mi dporučili ? Ďakujem.

vložil:  
Ladislav Kucharík
 |  
email:  
ladislavkucharik8@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Potřeby štěněte jsou jiné, než dospělého psa. Štěně by mělo dostávat krmivo pro štěňata, označené Puppy (např. Fitmin Mini Puppy). Co je ale hlavní, štěně by se mělo krmit několikrát denně, dospělému psovi stačí dávat granule jednou za den. Pokud štěně nemá alergii, není nutné mu podávat antialergické krmivo s označením Solution. Až Westík dospěje, můžete kupovat pro oba stejné krmivo, ale stejně by neměli oba psi žrát z jedné misky.

krmivo | 23. 2. 2018 9:02

Prosím o radu,..máme 17 měsíčního křížence Borderkolie, Lablador, Staford a široké okolí,...krmen kmivem Platinium,...rádi bychom přešli na Fitmin, ale jak ho odstavit a začít s jiným krmivem nevíme přesně. Děkuji za radu. Krausová lotta2005@seznam.cz

vložil:  
Krausová
 |  
email:  
lotta2005@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

S přechodem na granule Fitmin nebývají trávicí problémy. Psi si zvykají rychle. Počáteční nedůvěra k jinému krmivu je běžný jev. Máme to vyzkoušené v mnoha pokusech. Po několika dnech se většinou potravinová preference psa ustálí. Lepší je tak zhruba 3 až 3 dny podávat psovi obě krmiva smíchaná.

Nabraní hmotnosti | 20. 2. 2018 11:02

Dobry den . Mam dotaz jake krmivo od vas by jste mi doporucili pro nabrani vahy . Mam konika 8 let lehka-hobby zatez , Arab/čt. Dekuju za odpoved .

vložil:  
Jana
 |  
email:  
atepma@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro stavbu svalové hmoty máme dobré zkušenosti s Fitmin OPTI, v denní dávce 0,75-1 kg a se stabilizovanými rýžovými otrubami Fitmin REFORMER, v denní dávce cca 0,5 kg. Vždy ale záleží na celkově nutričně vyvážené krmné dávce v obsahu proteinu, energie, minerálních látek i vitamínů. Když potřebujete zlepšit špatnou kondici, tak je důležité znát příčinu úbytku hmotnosti a začít odčervením, ošetřením zubů, a také pro "restart" kondice je dobré udělat kůru bylinnou směsí Fitmin HERBS REGENERATION, s obohacením o ostropestřec mariánský, probiotika a antioxidanty. Pro vyváženou krmnou dávku je základ kvalitní seno  a k  OPTI a REFORMERU přidávejte vhodný  min-vit diplněk, např. Fitmin MULTI Plus v denní dávce 50 g, popřípadě další jadrné krmivo oves, ječmen nebo kukuřici. 

Rozdíl ve výrobě granulí Brit care a fitmin | 19. 2. 2018 14:02

Dobrý den, jaký rozdíl je ve výrobě granulí fitmin a brit ? Čerstvé maso,opravdu, není to jen tekutá složka vstříknuta do ostatního sucheho podílu za nižší teploty? Děkuji Jarošová

vložil:  
Lenka Jarošová
 |  
email:  
lenka.kokstajn@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Zde je video, kde můžete vidět celý proces výroby i to čerstvé maso: https://www.youtube.com/watch?v=i8g0OIiqcCA&list=UUc60U7RZjdRzdrUN6dqsCrw&index=6

Čárové kódy z granulí | 18. 2. 2018 21:02

Dobrý den, kupujeme Vaše granule, sbíráme čárové kódy z pytlů a čekáme na nový klub Fitmin. Prosím o sdělení, zda Klub Fitmin bude fungovat a zda máme schovávat čárové kódy z pytlů od granulí. Děkuji M.Šmidova

vložil:  
Martina Šmídová
 |  
email:  
martina.smidova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Zatím není žádná změna, tak čárové kódy sbírejte dál.

Výběr granuli | 17. 2. 2018 19:02

Dobrý den,máme 1,5 roku starou fenku Bernského salašnického váží 37 kg.Potřebovali jsme aby trochu přibrala. Proto jsme před 2 měsíci jsme přešli s Brit care junior na Fitmin pro velké plemena.Denní dávka je 800 gr ve 2 dávkách.Zdá se mi to dost hodně a váha nejde moc nahoru.Další problémem je že požírá vlastní výkaly a následně má řidkou stolici, kterou už nechá na pokoji.Tento problém máme od štěněte během léta přestala ale teď poslední 2 měsíce opět začala.Už jsme vyzkoušeli vše možné. Snažíme se ji hlídat ale je na zahradě a není v naších silách ji uhlídat ,když má stolici i 4 x denně.Je snad řešení ve vhodnějším výběru typu granulí?A doporučená dávka?

vložil:  
Šarka
 |  
email:  
podhoranyiova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Také se mi to zdá hodně. Každý pes má ale jiný metabolizmus a tam fenky může hůře trávit. Napovídá to i fakt, že mívá řidší stolici a požírá vlastní výkaly. Požírání vlastních výkalů je nepříjemné, ale není to až tolik zvláštní. Je to pozůstatek od předků divoce žijících, a to i to, že už následné výkaly nežerou. V některých se zase s oblibou válí, aby na nich ulpěl pach těch výkalů. Vrátím se k tomu požadavku trochu více ztloustnout.  Každý pes je jiný, srovnejte iže tak je to i s lidmi. Měkdo je hubený a zůstane hubený, i když sní dvakrát tolik než ten tlustý. Většina lidí má opačný problém, pes je moc tlustý. Pokud tedy Vaše fenka je zdravá, nedělejte si s ní ohledně její nižší hmotnosti starosti. Možná by stálo za to udělat něco úplně opačného, než  byste čekala, tedy trochu z denní dávky dokonce ubrat a navíc granule podávat jen jednou denně.

Hořčík | 12. 2. 2018 8:02

Dobrý den, zajímal by mě obsah hořčíku v granulích For Life Castarate, ve složení ho neuvádíte. Dle veterináře je to jeden z prvků, jehož nízký obsah je prevencí proti výskytu močových kamenů. Ještě prosím o informaci jak jsou granule velké, kolik mm? Máme kocoura Britská whiskas, je mohutnější a současné granule 8mm hltá a nekouše. Zkoušeli jsme 13mm a i ty kouše minimálně. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jiří Štěpánek
 |  
email:  
j-stepanek@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

I kdyby byl obsah hořčíku uveden, nic byste z toho nevyvodil. Obecně se proti močovým kamenům doporučují diety, kde je méně bílkovin a minerálií (a z nich hřčíku a fosforu), což také souvisí s tím, že se sníží pH a produkce moči. K tomu jsou ale určeny speciální diety, které jsou podle toho i patřičně drahé, např. zde: https://www.skrmiva.cz/onemocneni-mocovych-cest/. Pro Vás může být určující, že obsah hořčíku v granulích For Life Castarate je dán obsahem v jejich komponentech, což se může podle kvality těch komponentů různit. Důležité však je, že se hořčík do těchto granulí nepřidává. Co se týká velikosti granulí, tak mohu říci, že to také není podstatné. Kočky většinou granule nerozkousávají. Jsou to dravci, kteří mají zuby uzpůsobené k jinému zpracování potravy než třeba člověk nebo kráva. Pokud kočka žere hltavě, ale nedusí se, není třeba se tím zabývat. Nevím jaký rituál při krmení máte, ale asi by stálo za úvahu krmit kočku vícekrát deněě a ponechat jí možnost být při tom sama na dolehlém místě, kde jí nikdo nebude otravovat, ba ani pozorovat. pak možná ani tolik hltat nebude. 

granule pro senior psa | 11. 2. 2018 11:02

Dobrý den,mám psa jezevčíka stáří 12let a dávám mu granule Fitmin solution lamb and rice.Můžete mi prosím,poradit jaké granule Fitmin mu mám vzhledem k jeho stáří dát?Našla jsem si Fitmin mini senior,ale jen drůbeží,tak jestli jsou i s jiným masem.Předem děkuji

vložil:  
Eva Lukáčová
 |  
email:  
E.Lukacova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud psovi tyto granule vyhovují, klidně u nich můžete zůstat. Pokud byste chtěla krmit granule přímo napasované na věk a velikost Vašeho psa, pak jste si správně našla Fitmin mini senior. Pokud chcete krmivo i s jiným masem, máte možnost si ještě vybrat Fitmin For Life Light & Senior, kde je větší mix různých druhů masa.

Yorkšír krmivo | 8. 2. 2018 20:02

Dobrý večer. Měla bych velmi důležitý dotaz. Moje švagrová má Yorkšíra a stále vidím jak ho krmí smaženou vaječinou s uzeninou. Rve mi to srdce jak to vidím a přesto ona tvrdí,že mu to neuškodí,že to schválil i veterinář. Zdá se mi to jako velký nesmysl nebo se pletu. Děkuji za odpověď. Romana

vložil:  
Romana Chmelárová
 |  
email:  
romsev@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ani se nedivím, že Vám to rve srdce. Smažené ani uzené se psovi nehodí, navíc pes musí mít vyváženou stravu, ale tohle má do ní daleko. Veterinář by asi měl vrátit diplom.

Fitmin reformer | 6. 2. 2018 9:02

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně výživy mého koně. Letos 7 letý valach, plemene Český teplokrevník. V roce 2017 v květnu když jsem si ho koupila byl poprvé zařazen do stáda, dříve byl v samotě.Nyní je krmen: ráno (odměrka růžová od Pava, netuším, kolik je to na kg. Dostává tedy jednu odměrku musli od Hipollytu, jednu odměrku ječmene, pivovarské kvasnice, občas slun.olej, a nyní dva týdny dostává granule Fitmin Reformer (navykám ho pomalu, abych se dostala na 0,5kg). Večer dostává stejné krmení. Přes den je na pastvě, na noc v boxu a tam má seno, liz. Práci má přiměřenou tzv.2x týdně členitý terén, 2x jízdárna, občas lonž. Odčerven byl v červenci a letos v lednu. Můj dotaz zní, zda je dávka přiměřená a mám ji takto ponechat. Nebo něco změnit. Koník byl dříve bez kondice, bez stáda tudíž to pro něj byla velká změna. Pokud by byly potřeba ještě nějaké informace, ráda doplním. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem, K.Holá

vložil:  
Kateřina
 |  
email:  
katerinahola94@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Jesti vám dobře rozumím, snažíte se zlepšit kondici vašeho koníka. Nevím, jaké musli od St Hippolytu krmíte, ale v grafu jsem použil složení  Hesta mix musli. O tom, jak dobře krmíte, vám nejvíce řekne právě kondice koně. Jestli se vám daří a koník prospívá, nasvaluje se, je v pohodě a zdravě veselý, tak je vše v pořádku. Pro kontrolu, případně pro úpravu  denní krmné dávky, slouží také software Micrtosteed, který používáme. V současné dávce trochu chybí selen a měď, ale není to žádný zásadní problém. Jestli potřebujete ještě něco přidat, zkuste Fitmin OPTI v dávce do 0,5 kg.Document page 001Document page 002 

krmivo Fitmin | 5. 2. 2018 11:02

Dobrý den, prosím o informaci, zda je pro štěňata lepší krmivo Fitmin For Life nebo Fitmin Medium Puppy. A když uvádíte množství krmiva, tak je to na jedno denní krmení nebo na celý den? Máme cca 14ti kg, tříměsíčního křížence a vychází mi na vašem kalkulátoru:Fitmin For Life 20dkg a u toho druhého Fitminu pro štěňata 17-19dkg..., tzn. na jedno krmení jen cca 6-7 dkg granulí, když krmím 3x? Dle obalu granulí jsem vyčetla, že když předpokládám, že doroste velikosti cca 35 kg..., denní dávka by měla být cca 330 g.....Nevím, čeho se držet...Děkuji!

vložil:  
Lada
 |  
email:  
Horska.Lada@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Odpověď je jednoduchá. Do kalkulátoru musíte vložit hmotnost dospělého psa a ne aktuální.  Pak je těch zhruba 330 g správně. A to je celková denní dávka, ať krmíte 3x nebo 5x denně. V každém případě vybírejte krmivo pro štěňata, tedy označené Puppy.

denní dávka krmení | 27. 1. 2018 16:01

Dobrý den, máme doma 1,5 měsíční štěně německého ovčáka. Prosím o informaci, kolik by měla být krmná dávka na den. Máme granulky Fitmin maxi puppy. Předem moc děkuji za odpověď Jarda

vložil:  
Jarda
 |  
email:  
j.prochy@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nyní je doporučená denní dávka 220 až 250 gramů. Dávka by měla být rozložena na 4-5 zhruba stejných částí.

štěně yorkšírského teriéra | 16. 1. 2018 8:01

dobrý den mám dotaz, kolik gramů granulí Visán Optima premiumpet food má sníst fenka yorkšírského teriéra. má 2 měsíce a nyní váží 780 g. přidávám ještě 2-3 malé lžičky netučného tvarohu. děkuji moc za radu

vložil:  
Tomíčková
 |  
email:  
inddomu@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Především by štěně mělo dostávat granule označené jako Puppy, to je pro štěňata. Pokud se toto krmivo tváří jako vysoce kvalitní, tak by na obalu mělo být uvedeno i dávkování. Pro yorkšírského teriéra se ale dávka opravdu velmi těžko odhaduje, spíše byste měla štěně při žraní pozorovat a po skončení konzumace mu misku odebrat. Krmit by se takové štěně mělo nejméně 4x denně. Přikrmování tvarohu moc šťastné není, protože mu můžete rozhodit minerální výživu. Nejde jen o příjem vápníku, ten musí jít ruku v ruce např. s příjmem fosforu a to v tomto případě nelze. Navíc 2-3 malé lžičky je dle mého odhadu velmi mnoho. Doporučuji tvaroh nepřidávat vůbec, nebo jen velmi ojediněle a málo.

Biotin | 8. 1. 2018 16:01

Dobrý den, mohu poprostit o inforrmaci jaké doporučujete dávkování produktu Fitmin Biotin? Děkuji

vložil:  
Anna Strnadlová
 |  
email:  
astrnadlova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

15g -30 g/den. Nižší dávka je při podávání z důvodu prevence, vyšší dávka 30 g,  je doporučena při řešení problémů s kvalitou kopytní rohoviny, při potřebě zlepšení kvality srsti nebo při hojení poškozené kůže.  

štěně | 7. 1. 2018 21:01

Dobrý den mám doma štěně vlčího německého špice bude velký asi jako labrador,mám ho doma první den co mi doporučujete na výživu..krmivo děkuji Kociánová

vložil:  
Eva Kociánová
 |  
email:  
eva.kacer@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dost záleží na tom, co od štěněte očekáváte a co jste do jeho výživy ochotná investovat. V každém případě je nutné kupovat granule pro štěňata psů střední velikosti a ne v supermarketu bez rozdílu věku a velikosti. Značka Fitmin nabízí 2 varianty, levnější je Fitmin For Life Puppy all breeds,  kvalitnější je chovatelská řada, označená Fitmin Medium Puppy. Dávkování najdete na obalech nebo se k němu můžete proklikat na web stránkách.

Chovna stanice | 1. 1. 2018 20:01

Dobry den jsme začínající chovna stanice s loveckou smečkou aktivně využívaných psu chceme se zeptat jestli mate nejake slevove programi pro chovne stanice .Reklamu na nás vuz rádi privitame pro propagaci dekuji za odpoved

vložil:  
Jan kadlec
 |  
email:  
oz.9@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Začínající chovatelské stanice Ftmin nepodporuje. Aby bylo možné o nějaké podpoře jednat, tak jen na základě dlouhodobé výborné spolupráci. Fitmin podporuje především prodejce.

Krmení pro muchaře ve střední zátěži | 31. 12. 2017 16:12

Dobrý den, poohlížím se po krmení na muchařskou sezonu. Koník je hucul elegantnějšího rámce, nekyne ze vzduchu a není břicháč. Je mu devět let, přes den pastva a přes noc box. Pracuje zhruba 2 hodiny denně a v létě ho čekají i dvoufázové tréninky. Momentálně je přes zimu krmen ječmenem s pivovarskými kvasnicemi a extraktem z lněného semínka. Potřebovala bych vyvážené krmení tak, aby bylo pozitivním přínosem vzhledem k jeho alergii, ale aby zároveň krmení bylo energetické. Krmení bych chtěla doplňovat česnekem a extraktem z lněného semínka . Rovněž bych potřebovala krmný doplněk na elektrolyty. Proto vás žádám o radu. Děkuji moc!

vložil:  
Viola Mojzešová
 |  
email:  
marieviola.mojzesova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vyvážené krmení můžete setavit z "kompletního krmiva" ( kompletní je myšleno v kombinaci s pící-seno, pastva), nebo ze statkových krmiv, např ječmene a z přídavku vhodného mionerálně-vitaminového doplňku. Pro první variantu je vhodné granulované krmivo Fitmin SPORT nebo extrudované krmivo Fitmin COMPLETE. Obě krmiva obsahují minerálně vitamínový premix a v denní dávce cca 1,5 - 2 kg , a cca 7 kg lučního sena, je pokryta denní norma potřeby všech základních živin sportovního koně.  Pro druhou variantu, s ječmenem, je vhodný min-vit doplněk pro sportovní koně  Fitmin ACTION, v denní dávce cca 50 g. Tento doplněk je navíc, vedle minerálních látek a vitamínů,  obohacen o Fitmin Faktor, což je komplex biologicky účinných látek pro podporu imunity a navíc o vyvazovač mykotoxinů. Podpořit imunitu a zmenšit trápení koně s nepříjemnými muškami, můžete ještě podpořit podáváním lososového oleje, Fitmin BENEFIT, v dávce cca 50 ml. Lněné semínko i česnek můžete přidávat i nadále. 

balení granulí | 18. 12. 2017 8:12

Dobrý den, již delší dobu objednávám granule Fitmin pro svého psa a poslední objednávka mi přišla v jiných pytlích, než je obvyklé. Dříve to byly originální pytle a teď mi to přišlo v černých pytlích s nálepkou . Protože jsem zrovna změnila typ granulí, nemůžu ani poznat, jestli jsou to původní nebo nějaké padělky. Jedná se o granule Fitmin dog for life lamb & rice 15 kg pytle.Můžete mi potvrdit, jestli používáte někdy náhradní balení? Objednávala jsem je na Bitiba.cz. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jitka
 |  
email:  
Sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Originál pytle jsou vyobrazeny v nabídce na webových stránkách. Pokud jsou jiné, může se to stát když originální pytle dojdou. Pak je důležitá etiketa.

Doprava do Vánoc | 16. 12. 2017 10:12

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jestli mi zboží které si dnes objednám z Vašeho e-shopu příjde ještě do Vánoc.

vložil:  
Viktorie
 |  
email:  
krizkova.viktorie@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To v tuto dobu nelze zaručit, záleží na dopravci a pokud vím, tak jsou dost vytíženi. Čím dříve objednáte, tím s menším rizikem, že to nepřijde včas. Můžete to zkusit.

granule | 12. 12. 2017 19:12

Dobrý den, máme psa labradora, 7 let. Poslední dva roky si líže packy, často si vylíže kolečko až do krve a dlouho to pak léčíme. Poradila nám paní ve zverimexu, že měli stejný problém, ať vysadíme kuřecí maso. Můžete mi poradit, jestli jsou v sortimentu Fitminu nějaké granule bez drůbežího masa? Z web stránek to není zřejmé, koupili jsme králičí s rýží, ale i tam je schovaných 20% kuřecího masa... Děkuji

vložil:  
Martina Matějů
 |  
email:  
1rmateju@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Je velmi jednoduché říci, že za to může drůbeží maso a je velmi těžké to prokázat. Velmi často za tyto a podobné neduhy může psychika, pes se nudí nebo si není něčím jistý. Řada Fitmin Solution  drůbeží maso neobsahuje (tedy kromě Soft a juisy), je tam jen zhruba 7,5 % drůbežího tuku. Alergie ale bývá na drůbeží bílkovinu, ne na tuk. V granulích označených jako králičí s rýží tedy kuřecí maso "schované" není, natož aby ho tam bylo 20 %!

krmivo | 12. 12. 2017 8:12

Dobrý den, mám 5 let starého labradora, který váží 45 kg. Krmím granulemi Fitmin Dog for Life Adult large breed a chtěla bych přejít na Fitmin Dog For Life Lamb & Rice. Je to i pro takové velké psy? Nebo je pro takového velkého psa lepší složení granulí pro velká plemena? Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jitka
 |  
email:  
sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já bych se té změny nebál. U velkých psů je dúležité přečkat dospívání.

vzrůst | 11. 12. 2017 18:12

Dobrý večer, mám známou která u chovných klisen a to vcelku dobrého původu nemá odpovídající hříbata. Brzy hříbata mají vyvinutou hlavu ale tělo nekoresponduje, není tam symetrie a koníci jsou nakonec malí. Já tvrdím, že je to ve výživě. Co doporučíte Vy.

vložil:  
,
 |  
email:  
vlk.52@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já doporučuji naši osobní návštěvu ve stáji a celkové posouzení chovatelských podmínek, včetně výživy. Udělat rozbory píce, posoudit složení předkládaných krmiv a krmnou dávku zoptimalizovat podle norem potřeby živin konkrétních kategorií koní.  Jestli majitelka bude mít o konzultaci zájem, zavolejte mi na tel 608552210.

Otevírací doba | 11. 12. 2017 15:12

Dobrý den. Podniková prodejna na popluzi je otevrena? Když sem tam byl naposledy probíhali tak stavební práce. Jaká je otevírací doba, a dá se u vás platit kartou? Dekuji

vložil:  
Jircik
 |  
email:  
Josefjircik@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Do prodejny je nyní vchod asi o 30 m vedle v kovových vratech. Kartou se platit nedá. Otvírací doba je od PO do PÁ od 8 do 12,30 a od 13,15 do 16,30 h.

Proslapy | 10. 12. 2017 7:12

Dobrý den, rád bych se zeptat, jestli u 18 ti měsíčního BOM lze ještě řešit krmivem nebo doplňky?

vložil:  
Ctvrtak
 |  
email:  
Mctvrt74@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud pes prošlapy má, je potřeba s tím něco dělat. Samotné granule to asi nezvládnou. Doporučuji proto přípravek Fitmin Klouby. Ale to není všechno. Je třeba, aby se pes hodně hýbal, ale zároveň nepřetěžoval. Doufám, že mi rozumíte a dokážete aktivity psa takto naprogramovat.

Fitmin Junior | 6. 12. 2017 11:12

Dobrý den, potřebovala bych vědět dávkování vysokobrezim klisnam a hříbatům, u toho produktu to bohužel nikde nemohu dohledat. Děkuji. Martínková

vložil:  
Katka
 |  
email:  
rectory@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vzhledem k tomu, že se chovají různé plemena koní a na etiketu nelze přesně stanovit denní dávku pro jednotlivé koně, uvádíme rozpětí doporučného denního dávkování Fitmin JUNIOR od 0,5 kg ( např. příkrm hříbat pod klisnou) do 3,5 kg ( např. chladnokrevná laktující klisna v první polovině laktace).  Konkrétnější dávka např.  pro plnokrevné odstávče,  stáří 8 měsíců, hmotnost 230 kg, denní přírůstek 0,5 kg, může být sestavena z 5 kg lučního sena a 2 kg Fitmin JUNIOR, pro ročka stáří 18 měsíců, hmotnost 440 kg, přírůstek 0,3 kg, z  7,5 kg sena a 2,2 kg Fitmin JUNIOR. Pro plnokrevnou březí klisnu ve druhém trimestru březosti o hmotnosti 520 kg, může být denní KD sestavena z 10 kg lučního sena a 1,5 kg Fitmin JUNIOR a pro laktující klisnu z 10 kg sena, 2 kg Fitmin JUNIOR a 1 kg ovsa. Dávka jádra i píce se však vždy musí upravit podle krmného období - letní/zimní a hlavně podle atuální kondice koní.  

krmivo | 4. 12. 2017 9:12

Dobrý den, mám aktivního psa rasy jack russel stáří 8,5 roku.uvažuji o Vašem krmivu. Co byste mi doporučili? S Vaší značkou jsem se setkala na zářijové akci v pražské Stromovce.Případně je možné poslat mi vzorek Vámi doporučeného krmiva? S pozdravem Alena Pitterová

vložil:  
Alena Pitterová
 |  
email:  
alena.pitterova@fnkv.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro aktivní psy a navíc psy tohoto plemene se hodí Fitmin Mini Performance. Vzorek lze poslat, ale nic neřeší. Jak to, jestli psovi chutná, nebo mu prospívá, poznáte až po několika dnech či týdnech. Pokud ale vzorek chcete poslat, musíme k dotazu připojit i Vaši adresu, nám poslat Vaši adresu na rloucka@volny.cz a já to zařídím.

Dobrý deň | 24. 11. 2017 15:11

Dobrý deň,mám 4 mesačnú fenku bišónika frise a máme taký problém,že sa stále škrabe alebo si hryzie labky.Zo začiatku sme ju krmili granulami Royal canin starter, pretože ju nimi krmil aj predajca psika, neskôr sme spozorovali že psík sa neustále škriabe a tak sme sa poradili v chovprodukte s predavačkou a odporučila nam Fitmin jahnacie,kedže kuracina v royal canin mohla spôsobovať alergiu a škriabanie. Ked sa stále neprestávala škriabať,zašli sme k veterinárovi a ten nám povedal že to môže mať z nudy,zlého šampóna,nejakú chorobu uší alebo trávenia a vela psích pochúťok.Aké krmivo od vás by sme mali zvoliť?Nejake hypoalergenne?

vložil:  
Kristína
 |  
email:  
daisy.kikus@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Veterinář měl pravdu v tom, že vyjmenoval několik příčin. Škoda jen, že tu příčinu nezjistil a nápravu nedoporučil. Zjistit příčinu však může být velmi složité a zdlouhavé. Záleží především na Vašich pozorovacích schopnostech a správném odhadu. Většinou změna se neprojeví okamžitě, ale až po nějaké době. Pokud je to 4 měsíční štěně, může to i poměrně brzy odejít úplně samo. Dost často má takové jednání základ v psychice. Nejen nuda, ale i přílišná aktivita, většinou však jde o tak zvané přeskokové jednání, štěně se cítí nejisté. Základem je pak zvyk na nové prostředí, lidi a zvířata kolem něj, co může a co ne. Myslím, že strava je v tomto případě až na dalším místě.  Doporučoval bych, dříve než se soustředíte na protialergické krmivo, zkusit granule z chovatelské řady, tedy Fitmin Mini Puppy. Pokud se to do 14 dnů nezlepší, zkuste tedy některé krmivo z řady Solution.


2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter