Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 2597      Strana 1 z 52

krmivo | 12. 12. 2017 8:12

Dobrý den, mám 5 let starého labradora, který váží 45 kg. Krmím granulemi Fitmin Dog for Life Adult large breed a chtěla bych přejít na Fitmin Dog For Life Lamb & Rice. Je to i pro takové velké psy? Nebo je pro takového velkého psa lepší složení granulí pro velká plemena? Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jitka
 |  
email:  
sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já bych se té změny nebál. U velkých psů je dúležité přečkat dospívání.

Otevírací doba | 11. 12. 2017 15:12

Dobrý den. Podniková prodejna na popluzi je otevrena? Když sem tam byl naposledy probíhali tak stavební práce. Jaká je otevírací doba, a dá se u vás platit kartou? Dekuji

vložil:  
Jircik
 |  
email:  
Josefjircik@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Do prodejny je nyní vchod asi o 30 m vedle v kovových vratech. Kartou se platit nedá. Otvírací doba je od PO do PÁ od 8 do 12,30 a od 13,15 do 16,30 h.

Proslapy | 10. 12. 2017 7:12

Dobrý den, rád bych se zeptat, jestli u 18 ti měsíčního BOM lze ještě řešit krmivem nebo doplňky?

vložil:  
Ctvrtak
 |  
email:  
Mctvrt74@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud pes prošlapy má, je potřeba s tím něco dělat. Samotné granule to asi nezvládnou. Doporučuji proto přípravek Fitmin Klouby. Ale to není všechno. Je třeba, aby se pes hodně hýbal, ale zároveň nepřetěžoval. Doufám, že mi rozumíte a dokážete aktivity psa takto naprogramovat.

krmivo | 4. 12. 2017 9:12

Dobrý den, mám aktivního psa rasy jack russel stáří 8,5 roku.uvažuji o Vašem krmivu. Co byste mi doporučili? S Vaší značkou jsem se setkala na zářijové akci v pražské Stromovce.Případně je možné poslat mi vzorek Vámi doporučeného krmiva? S pozdravem Alena Pitterová

vložil:  
Alena Pitterová
 |  
email:  
alena.pitterova@fnkv.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro aktivní psy a navíc psy tohoto plemene se hodí Fitmin Mini Performance. Vzorek lze poslat, ale nic neřeší. Jak to, jestli psovi chutná, nebo mu prospívá, poznáte až po několika dnech či týdnech. Pokud ale vzorek chcete poslat, musíme k dotazu připojit i Vaši adresu, nám poslat Vaši adresu na rloucka@volny.cz a já to zařídím.

Dobrý deň | 24. 11. 2017 15:11

Dobrý deň,mám 4 mesačnú fenku bišónika frise a máme taký problém,že sa stále škrabe alebo si hryzie labky.Zo začiatku sme ju krmili granulami Royal canin starter, pretože ju nimi krmil aj predajca psika, neskôr sme spozorovali že psík sa neustále škriabe a tak sme sa poradili v chovprodukte s predavačkou a odporučila nam Fitmin jahnacie,kedže kuracina v royal canin mohla spôsobovať alergiu a škriabanie. Ked sa stále neprestávala škriabať,zašli sme k veterinárovi a ten nám povedal že to môže mať z nudy,zlého šampóna,nejakú chorobu uší alebo trávenia a vela psích pochúťok.Aké krmivo od vás by sme mali zvoliť?Nejake hypoalergenne?

vložil:  
Kristína
 |  
email:  
daisy.kikus@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Veterinář měl pravdu v tom, že vyjmenoval několik příčin. Škoda jen, že tu příčinu nezjistil a nápravu nedoporučil. Zjistit příčinu však může být velmi složité a zdlouhavé. Záleží především na Vašich pozorovacích schopnostech a správném odhadu. Většinou změna se neprojeví okamžitě, ale až po nějaké době. Pokud je to 4 měsíční štěně, může to i poměrně brzy odejít úplně samo. Dost často má takové jednání základ v psychice. Nejen nuda, ale i přílišná aktivita, většinou však jde o tak zvané přeskokové jednání, štěně se cítí nejisté. Základem je pak zvyk na nové prostředí, lidi a zvířata kolem něj, co může a co ne. Myslím, že strava je v tomto případě až na dalším místě.  Doporučoval bych, dříve než se soustředíte na protialergické krmivo, zkusit granule z chovatelské řady, tedy Fitmin Mini Puppy. Pokud se to do 14 dnů nezlepší, zkuste tedy některé krmivo z řady Solution.

Nálepky | 22. 11. 2017 18:11

Dobrý den, kupovala jsem vaše granule na Vsetíně v Exotic zoo a daly mi tam nálepku , můžu vědět jak tato akce funguje?Děkuji

vložil:  
Majda
 |  
email:  
beruska.majdinka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Na tuto otázku by vám měli odpovědět přímo v prodejně. Může to být také akce prodejny.

Krmivo pro psa | 22. 11. 2017 11:11

Dobrý den, na jaře 2017 jsem při návštěvě veletrhu v Brně obdržel Vaši brožuru výživového programu pro psa. Mám jezevčíka standard černý asi 9kg, celkem normální aktivita, celkem nevybíravého v krmivu. Díval jsem se také na katalog v e-shopu a vybral jsem psovi asi Fitmin For Life.Prosil bych o radu zda jsem vybral dobře nebo co byste mi raději doporučili. také velikost balení a zřejmě i velikost granulí. Děkuji za radu. Petr Kaštan

vložil:  
Petr Kaštan
 |  
email:  
petr.kastan@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud nemáte ambice s pejskem být šampiónem v kráse nebo ve sportu, levnější řada Fitmin For Life vyhovuje. Já bych volil chovatelskou řadu Fitmin. Pokud budete pytel po krmení zavírat a pytel budete skladovat v suchu a chladnu, je výhodnější kupuvat balení po 15 kg. Velikost granulí je významná pouze u psa, který žere hltavě. Buď se koupí granule větší, nebo se do misky dá méně krmiva a po dožrání další, ale hlavně pes má mít klid, pokud vedle žere konkurenční pes, k hltání s velkou pravděpodobností může dojít.

Fitmin Horse Reformer | 10. 11. 2017 11:11

Dobrý den Potřebovala bych Fitmin Horse Reformer ale nemohu ho u vás najít. Nemá to nějaký jiný název?

vložil:  
Dagmar Vaňková
 |  
email:  
sedlarstvi.montana@atlas.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ne, nemá jiný název. Fitmin REFORMER je v výrobcích pro koně mezi granulovanými krmivy na adrese  https://www.fitmin.cz/kone/granulovana-krmiva/fitmin-reformer.html a v internetové obchodě  na odkazu http://eshop.fitmin.cz/cz/Produkty/Detail/Granulovana-krmiva-18975090/Fitmin-horse-REFORMER-25-kg 

Správné granule | 10. 11. 2017 9:11

Dobrý den, naše 9 měsíční fenka francouzského buldočka poprvé hárání. Chci se zeptat, zda je vhodné ji změnit granule za dospělácké nebo ponechat do 1 roku štěněčí. Krmíme Fitmin Medium puppy a váží 14,5 kg. Děkuji M.Šmidova

vložil:  
Martina Šmídová
 |  
email:  
martina.smidova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Hárání je pro fenku určitá zátěž a v tu dobu i krátce po ní měnit krmení není dobré. Nemusíte čekat přesně do 12 měsíců věku. Záleží také na ekonomice, tím chci říci, že se můžete rozhodnout pro změnu podle toho, kdy fenky dožere granule v pytli. Roli může hrát i to, zda fence krmivo pro štěňata chutná a prospívá po něm.

Správné dávkování granulí | 9. 11. 2017 12:11

Dobrý den,prosím,jen bych chtěla upřesnit dávkování granulek-FITMIN- mini puppy. V tabulce v horní části je uvedená váha dospělého psa: 2,5,8 a 11kg v levé části tabulky je věk v měsících. Chci se prosím zeptat na tu váhu,potřebuji tedy vědět přibližnou hmotnost psa v dospělosti?? A podle toho je to dávkování??Nebo podle nynější váhy štěněte?? Mám 2 měsíční štěně border kolie x sheltie, váhu má 2,30kg, jaká je správná dávka-160-170g granulek, dle tabulky když budu počítat,že v dospělosti bude mít cca 11kg? Snad jsem to napsala srozumitelně :-),jen nechci nic zanedbat ve výživě svého pejska. Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. Veronika Trčková

vložil:  
Veronika
 |  
email:  
trckova.v@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dosazuje se hmotnost dospělého psa. Kříženec border kolie a šeltie by v dospělosti hohl mít těch 11 kg, ale i o pár kilo více, záleží který z rodičů se na jeho vývinu více podepíše.  Doporučuji raději krmit granule řady Medium, než Mini. Já bych to tak odhadoval na  denní dávku 180 g. Ale opravdu je to velmi orientační. Důležité je dávku rozdělit na minimálně 4 části a nedat krmivo najednou, aby je štěně nezhltlo. Orgány se musí tvořit postupně a tak kdyby štěně dostalo dávku najednou, bude toho na jeho bříško až příliš. Důležité je naopak stálý přístup k čisté vodě.

Prosím doporučit krmivo | 7. 11. 2017 8:11

Dobrý den, máme clumber španěla - 4 roky, kastrát a cca. 40 kg, v běžném zatížení - ani gauč ani pracovní

vložil:  
Stanislav Švehla
 |  
email:  
svehlas@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučuji Fitmin Maxi Light, pokud je třeba aby trochu zhubnul, nebo Fitmin Maxi Maintenace, pokud to není nutné. Řada Maxi obsahuje chndroprotektiva, které preventivně chrání psa před problémy s kostmi, vazy a chrupavkami.

Problém so štítnou žľazou | 2. 11. 2017 12:11

Dobrý deň, mám 6,5 ročnú sučku NO a bol jej zistený problém so štítnou žľazou. Hodnoty štítnej žľazy sa pomaly upravujú liekmi, upravila sa jej aj kvalita srsti, ale stále máme problém s nadváhou. Sučku dlhšiu dobu kŕmim BARF-om, ale teraz mám obavy, či budem schopná jej nakombinovať tak stravu, aby tam bolo naozaj plnohodnotne pomerom stanovená správna dávka pri tomto onemocnení. Od známej mladej veterinárky mi bola doporučená vaša značka granúl - fitmin medium light - chcela by som skúsiť teda prejsť na toto Vaše krmivo. Chcem vás poprosiť o radu, či je to dobrý výber granúl, resp. či ešte iné granule pre staršiu nekastrovanú sučku máte lepšiu vhodnú ponuku z Vašej rady granúl. Ďakujem za radu a informáciu a prajem pekný deň, Jana

vložil:  
Jana
 |  
email:  
uctovnik13@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Veterinářka radila dobře, vhodné jsou granule Fitmin Medium light. Někdo doporučuje řadu Maxi, ale jdse o fenku a problémy s kulháním nemá, jen trochu s hormony. Ještě by bylo možné krmit Fitmin Medium Senior. Je sice pro trochu starší psi, ale já s ním mám výborné zkušenosti. Skoro bych se v tomto případě již přiklonil k tomu typu Senior.

rekonvalescence | 31. 10. 2017 1:10

Doporučení krmiva pro Německého ovčáka - 7 let po operaci - odstranení sleziny ( nádor ) Pes je slabý a vlivem nemoci vyhublí. Nevím jestli nebyl nádor zhoubný, ale chtěl bych aby nabral zase trochu energie. Děkuji.

vložil:  
Jaroslav Hlavatý
 |  
email:  
jardahl@tiscali.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Co vím, tak odstranění sleziny je spojeno i s nechutenstvím. Je pak asi problematické krmit granulemi, pokud psovi nechutnají. Zkusit to můžete. Myslím, že by mu mohly chutnat granule Fitmin Medium Maintenance. Pokud ne, tak doporučuji BARF, tedy krmení masem a nějakou přílohou, jako jsou těstoviny nebo rýže. To uvádím jen orientačně, bylo by dobré si o tom koupit knihu a podle ní postupovat.

Dávkování | 30. 10. 2017 19:10

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat kdy doplníte dávkování u Müsli? Děkuji,Gregorová P.

vložil:  
Petra Gregorvá
 |  
email:  
gregorova.petruska@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Díky za upozornění. Na webových stránkách slibujeme doplnění dávkování co nejdříve a tak, podle posledních informací, do konce tohoto týdne to určitě bude doplněné. Doporučené dávkování je uvedeno na obalu i v brožuře s výrobky Fitmin pro koně.   Pro pokrytí všech základních živin koně o hmotnosti cca 500 kg, společně s 8 kg lučního sena je doporučená denní dávka závislá na intenzitě práce, Fitmin musli IDEAL 1,5-3,5 kg, MEADOW 1,5-3 kg a PREMIER 2-5 kg.

Štěňátko joksirka | 30. 10. 2017 5:10

Dobrý den , chtěla bych se zeptat byli jsme že stenatkama na očkování ve čtvrtek .2 štěňátka mi začala druhý den zvracet to jedno už je v pořádku ale to druhé mi zvrací furt chtěla bych se zeptat co mu mám začít dávat k pití dostává Heřmánkovi čaj štěňátko mělo hladovku včera jsem mu zkusila dat vařenou rizi s mrkví a i to mi vyzvracelo nebo jestli mám raci navštívit veterináře dekuji

vložil:  
Zdena
 |  
email:  
Domina789@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To raději veterináře navštivte. Vůbec to nemusí souviset s očkováním, ale taky ano. Je to vážné, s návštěvou a následnou důkladnou prohlídkou bych neváhal.

Main Coon | 27. 10. 2017 21:10

Dobrý den,prosím o radu,které granule Fitmin jsou vhodné pro kočičku rasy mainská mývalí,od 8.týdne věku.Děkuji předem za odpověd.Lišková

vložil:  
Tamara Lišková
 |  
email:  
tamaraliskova@mujmail.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Je to ještě koťátko, i když proti jiným kočkám asi dost velké. Ještě tak do věku 12 týdnů je třeba krmit granule pro koťata, např. řady Fitmin For Life Cat KITTEN a pak přejít na krmivo pro dospělé kočky dlouhosrsté, např. řady Fitmin For Life Cat Hairball.

Dotaz na složení granuli | 27. 10. 2017 20:10

Dobrý den, mám dotaz jestli vyrábite i granule které neobsahují vůbec nic z kureciho masa ani tuku atd. U mého psa zjistili alergii na vše z kureciho masa. Děkuji za odpověď . S pozdravem Jelinkova

vložil:  
Andrea
 |  
email:  
andy.egypt@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Značka Fitmin má i granule, které kuřecí maso neobsahují. Patří do řady SOLUTION.  Je to například Fitmin Solution Salmon & Potato, nebo Fitmin Solution Lamb & Rice, nebo Fitmin Solution Rabbit & Rice. Bohužel, v těchto krmivech je obsažen drůbeží tuk. Obvykle na tuk alergie nebývá. Ostatní produkty Fitmin drůbeží maso obsahují.

vzorky | 19. 10. 2017 23:10

Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat a zároveň poprosit, zda byste mi pro mou kastrovanou čistě domácí britskou kočičku neposlali nějaké malé množství granulek Purity Holistic Cat Food na ochutnání. Chtěla bych pro ni to nejlepší, ale bylo by pro ni lepší, kdyby si malé množství mohla sama ochutnat. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.

vložil:  
Barbora Šťastná
 |  
email:  
sternika@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud mi na můj email rloucka@volny.cz napíšete svoji adresu, pokusím se dojednyt, aby Vám byl vzorek na ochutnávku odeslán.

Hribe | 19. 10. 2017 12:10

Dobrý den, budeme odstavovat hribe a chtěli bychom ho příkrmovat. Je to teplkrevnik, seno má neomezené. Přemýšlela jsem nad mušlí meadow nebo granule mi junior. Jaké je prosím dávkování a co je vhodnější? Děkuji

vložil:  
J
 |  
email:  
M@s.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Granulované krmivo Fitmin JUNIOR je určené pro hříbata a mladé koně, musli MEADOW může být i pro mladé koně, ale lépe pro ročky, než pro odstávčata.

Jestli chcete hříběti granule JUNIOR zpestřit musli MEADOW, tak lze přidat cca 0,5 kg

Obsah a poměry minerálních látek budou  záviset na skutečném zastoupení v senu, ale lze vápník fosfor i hořčík částeně dotovat  přídavkem Fitmin MACRO CA.

Odstávče page 0011

Odstávče page 0021

barel na krmiva | 18. 10. 2017 6:10

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné pořídit u vás barel na krmiva - pro koně nebo pro psy, případně jakým způsobem jej objednat a kolik tento stojí. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den Ivana Bičanová

vložil:  
Ivana Bičanová
 |  
email:  
ibicanova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Barely  na uskladnění krmiva s logem Fitmin jsme použili na podporu prodeje a již skladem žádné nemáme.  Objednávku nových barelů, zatím v dohledné době, neplánujeme.  

krmení | 6. 10. 2017 7:10

Dobrý den , chtěla bych se zeptat máme stěnátka jokšíru stáří 5 týdnu.Krmime granulkami 5 x denně chtěla bych se zeptat jakou porci jím dávat a jak porci zvětšévat ?Jedno stěnátko važí 550 g druhé okolo 600g a třetí okolo 700 g všichni dostávají stejně .Děkuji

vložil:  
Zdena
 |  
email:  
Domina789@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V tomhle věku si štěňata svůj příjem krmiva reguluji hlavně sama, mohou mít i odlišnou intenzitu růstu. S tím se není třeba trápit. I když dostávají stejně, některé může přijímat krmiva více, a některé může lépe trávit, jiné mít větší dispozice růst rychleji a v dospělosti být o trochu větší než ostatní štěňata z vrhu, to nepostřehnete. Pokud chcete vyrovnanější vrh, tak v průběhu krmenní můžete to největší štěně vzít do ruky a hladit, aby na to nejmenší více zbylo. Doporučenou dávku bych Vám mohl napsat, je vypočítaná, ale mám zkušenosti, že je lépe prostě dát do misky, či malých misek, krmení a pozorovat, jak štěňata žerou. Při dalším krmení už můžete celkem snadno odhadnout, kolik toho potřebují.

Fitmin PREMIER | 5. 10. 2017 17:10

Dobrý den, je Müsli fitmin PREMIER bez dopingových látek pro dostihové koně?

vložil:  
PK
 |  
email:  
kacerova.p@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dobrý den,

Krmivo Fitmin müsli PREMIER je směs běžných obilnin ve formě tepelně upravených vloček, a extrudovaných doplňkových krmiv Fitmin OPTI a ENERGY. Minerální látky a vitamíny jsou v tomto krmivu doplněny min-vit doplňkem Fitmin ACTION. Na tato krmiva přikládám protokol analýzy na zakázané látky, kterou provedla nezávislá laboratoř v Anglii.

Fitmin PREMIER je určen pro koně ve sportovním nebo dostihovém tréninku a neobsahuje zakázané látky.

IEN2016 0326 0330 CoA Dibaq page 0011

ryba | 3. 10. 2017 16:10

Dobrý den Prosím o upřesnění složení v produktu Fitmin Medium Performance.. V popisu složení píšete 3,2% rybí moučky... O jaký druh ryby se jedna? děkuji Jan Prskavec

vložil:  
Jan Prskavec
 |  
email:  
j.pr@cemtrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Je to mix moYských ryb: treska, mořský úhoř a sardinka.

Kombinace | 26. 9. 2017 20:09

Dobry den, je možné krmit v jedné dávce řepne řízky + granule (hobby, sport, training)? Děkuji moc za odpověď

vložil:  
Iva
 |  
email:  
ivana.stavova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, lze v jedné dávce podávat společně řepné řízky s granulovaným krmivem. Řepné řízky je třeba, z důvodu zvětšení objemu ve vlhkém prostředí a prevence ucpání jícnu, předkládat koním máčené. Proto před krmením  smíchejte namočené a nabobnalé řízky se suchým nebo zvlhčeným granulovaným krmivem.  

Dotaz Amercký stafošírský teriér | 26. 9. 2017 9:09

Dobrý den měla bych dotaz ohledně granulí Fitmin . Mám staforda za měsíc mu bude rok . Nejprve jsme začínali s fitminem medium puppy a pak jsme přešli na fitmin medium Maintenance . Myslím ,že mu granule sedí pěkně po nich vyrostl a žádné problémy nemá . Teď bychom potřebovali aby nabral více svalů . A proto se ptám , zda pokračovat v tom samém a nebo přejít na jiné ?? Můžete mi prosím napsat rozdíl mezi fitmin maintenance a fitmin performance ?? Předem děkuji za odpovět s pozdravem Iva Pěkná .

vložil:  
Iva Pěkná
 |  
email:  
peknai69@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, pro růst svalů by byly lepší granule Performance. Bez pohybu a tréningu ale svaly nenarostou. Když budete krmit Performance, ten intenzivní pohyb tam musí být, jinak by pes mohl nabírat na váze, ale ne na osvalení.  Obě krmiva můžete kombinovat, takže pokud někdy nemáte čas trénovat, můžete zvýšit podíl Maintenance.

Stigana - porada s výživou | 20. 9. 2017 12:09

Aktuální krmná dávka kobylky je 3/4l ječmene ráno a večer, 100g lněného extrudovaného semínka večer a 10g LaSard Vitmin ráno a večer. V Lysé nad labem jsem si od Vás koupila pytel Fitmin Sport. Chtěla bych poporosit o zařazení tohoto kremní do mé krmnmé dávky popřípadě mi s tou krmnou dávkou trochu pomoci prosím. Pošlu Vám i ostatní informace k tomu potřebné. Předem děkuji za konzultaci. - A1/1, - 7 let, - v dostihovém tréninku byla krátce, - dva roky chodila s dětmi na jízdárnu, - vlastním ji od dubna 2016, - teď právě přichází klidové období, -chodím s ní na dlouhé trasy do přírody, -příští rok bych s ní chtěla závodit (parkur, všestrannost), -furt se jí snažíme držet v pohybu ať já či moje trenérka, -po zdravotní stránce je v pořádku - až na kopýtka ( - výška -165cm , váha - cca 500-600kg (mám špatný odhad :D ) - pastva je kvalitní, behěm sezóni se střídají ohrady, takže se tráva stačí obnovovat, - veterinární rozbory apod. - jediné co měla tak preventivní rozbory krve na test anemie - negativní, - váha jezdce 60kg. Kdybych na cokoli zapoměla prosím napište. S přáním hezkého dne Hanychová

vložil:  
Lenka Hanychová
 |  
email:  
l.hanychova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nejsem si jistý, jestli jste správně uvedla dávkování minerálního doplňku. Výrobce uvádí doporučenou denní dávku 100 -150 gramů, v případě zvýšené zátěže až 2,5x více. Vy píšete 10 gramů ráno a večer. V grafu jsem použil denní dávku 200 gramů a i tak, pro koně v lehké práci to nepokrývá základní potřeby na minerály a vitamíny.  V tabulce je návrh denní dávky pro koně A1/1, stáří 7 let, 550 kg, v lehké pracovní zátěži, sestavené z lučního sena, ječmene, extrudovaného lněného semínka, Fitmin SPORT, VITMIN a solný liz.

HOBBY A1 1 page 0011

HOBBY A1 1 page 0021 

DOTAZ NA GRANULE | 20. 9. 2017 9:09

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali máte v nabídce granule, které neobsahují, hovězí, jehněčí a králičí maso. Mám psa vlčáka alergika. Zalíbili se mi granule for life - ale až na Vašich stránkách jsem uviděla, že obsahuje ve složení hovězí maso. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Lucie Batelková
 |  
email:  
batelkovalucie@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vašemu přání vyhovuje receptura výrobku Salmon&Potato. Neobsahuje obiloviny a obsahuje pouze rybí suroviny. Ale ptám se: Jak víte, jako alergii má Váš pes? Vy jste to někde oficiálně testovala, nebo si to jen myslíte? To je totiž velmi důležité. Důležité je i to, jak se alergie projevuje. Alergie se vyskytují hlavně na drůbeží maso. Většina granulí je s drůbežím masem. Granule For Life obsahují hlavně drůbeží maso, i když je tam i vepřové a hovězí. Protialergické granule pro psy, kteří trpí na alergii k drůbežímu masu nebo obilovinám, Fitmin označuje jako Solution. Proto jsou v těchto granulích jiné druhy masa a obiloviny jsou nahrazeny jiným komponentem.

mail | 19. 9. 2017 21:09

Dobrý den, přišel mi od vás email, o výrobě vašeho krmiva, a dotazy že mám poslat jako odpověď an tento email, ale píše mi to že mail neexistuje? Kam je třeba případné dotazy poslat? díky

vložil:  
Kateřina Bártová
 |  
email:  
mek.ka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nevím, o co jde. Dotaz ale klidně můžete poslat na můj email (rloucka@volny.cz) a já ho příslušné osobě předám.

dotaz | 12. 9. 2017 20:09

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, mám fenku 3,5 roku border kolie 5 měsíců po štěňatech a pořád má nějaké kilo navíc, měla by mít tak 15 kg a máme skoro 20 kg. Začala jsem se zajímat o změnu jídelníčku a tak jsem zavítala i na vaše stránky. Pohybu měla přes prázdniny hodně, mame ovečky, velký pozemek a denně s ní alespoň 1/2 hod trénujeme na agility a přesto se váha nepohla, nemáte radu - nějaké granule která by ji pomohly získat zpět svoji postavu? Ještě informaci: fena je alergická na kučecí děkuji za odpověď

vložil:  
Sobalová Irena
 |  
email:  
sobalova.irena@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V tom případě je nutné omezit příjem krmiva a nedávat pamlsky, případně krmit granulemi s označením Maintenance, nebo dokonce Light. Pokud je fena alergická na drůbeží, pak doporučuji řadu Solution, konkrétně jehněčí s rýží, případně králičí s rýží. I u lidí se někdy stává, že se po porodu zvýší váha a ne a ne klesnout. Důležité je, že je fena akční a zdravá. Výstavní postava je v tomto směru méně důležitá.

Doplnkove krmivo OPTI | 12. 9. 2017 10:09

Dobry den , zaujimalo by ma ake je doporucene davkovanie Opti krmiva pre kona v lahkej treningovej zatazi . Je potrebne krmit este nieco k tomuto krmivu alebo staci iba seno? Ďakujem

vložil:  
ZUzana
 |  
email:  
machalikova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Extrudované, bílkovinné, doplňkové krmivo pro koně  Fitmin OPTI je zdroj kvalitních a vysoce stavitelných proteinů, s obohacením o aminokyseliny, premix vitamínů a Fitmin Faktor, komplex biologicky účinných látek pro podporu imunity.

Doporučená denní dávka pro dospělého koně, bez ohledu na intenzitu zátěže,  je 0,5 kg, pro mladé koně v období růstu až 1 kg a pro laktující klisny až 1,5 kg. Toto krmivo má vliv na tvorbu a regeneraci svalové hmoty a je zvláště vhodné pro koně v rekonvalescenci nebo pro koně, u kterých je potřeba zlepšit tělesnou kondici a nasvalení.  Fitmin OPTI  nemá složení, které pokrývá kompletně živinové potřeby koně, a proto je třeba přidávat minerálně vitamínový doplněk, např Fitmin FOAL pro hříbata a mladé koně, nebo Fitmin MULTI PLUS pro chovné a hobby koně nebo Fitmin ACTION pro koně v nějakém pracovním využití, pro sportovní a dostihové koně, v denní dávce 50-80 gramů. Také nízká  denní dávka nezajistí dostatek energie pro sportovní výkon a ta se musí doplnit přiměřenou dávkou jadrného krmiva ( oves, ječmen, kukuřice) nebo energetickým krmivem Fitmin ENERGY, v denní dávce závislé na intenzitě tréninku, od 0,5 do 2 kg.

 

Fitmin lososový olej | 11. 9. 2017 12:09

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či má niekto skúsenosti s týmto lososovým olejom. Či je ozaj účinný hlavne na tú srsť a či aj na kožu. Dokáže riešiť aj niektoré kožné problémy, ako napríklad lupiny? Vďaka za odpoveď.

vložil:  
Lesana Labudová
 |  
email:  
lesana.labudova1995@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, zkusenosti máme. Pokud se uzívá podle návodu, je to výborný prostredek pro zlepseni kvality kuze a chlupu. Neni na to ale zaruka, kazdy pes je jiny a i kdyz to ve vetsine pripadu funguje, u Vaseho psa to fungovat nemusi.

Fitmin lososový olej | 11. 9. 2017 12:09

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či má niekto skúsenosti s týmto lososovým olejom. Či je ozaj účinný hlavne na tú srsť a či aj na kožu. Dokáže riešiť aj niektoré kožné problémy, ako napríklad lupiny? Vďaka za odpoveď.

vložil:  
Lesana Labudová
 |  
email:  
lesana.labudova1995@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Už jsem na ten dotaz odpověděl. Je zde vícekrát.

fitmimce | 10. 9. 2017 8:09

Dobrý den. kdy bude možné dozvědět se ,nač vlastně sbíráme kódy s balení Fitmin ?

vložil:  
zuzana Rudolfová
 |  
email:  
zuzana03@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Kódy stále fungují. Poslete je na krenkova@dibaq.cz a na prodejne si pak muzete domluvit, co za ne chcete.

Bígl - 2 roky | 7. 9. 2017 15:09

Dobrý den, poprosila bych Vás o radu. Mám dvouročního bígla - pejska, který, jako většina bíglů, trpí sklonem k nadváze. Ráda bych mu vybrala nějaké správné granule, které by napomáhali ke koordinaci jeho váhy. Pejsek tedy akorát celkově granule moc žrát nechce. Děkuji za radu a přeji hezký den, Klára Štorkanová

vložil:  
Klára Štorkanová
 |  
email:  
klara.storkanova@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Kdyz nechce zrat, nenutte ho. Naopak, mel by dostavat o malinko mene, nez by sam na posezeni sezral. Pro psy v nadvaze se hodi krmivo oznacene jako LIGHT. Fitmin ma LIGHT jak v chovatelske rade ), tak v rade For Life.

Vhodné minerály | 6. 9. 2017 10:09

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné minerály Action dávat i březí klisně či nikoli , děkuji za opověď.

vložil:  
Tůmová Markéta
 |  
email:  
makiska.tumova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, Fitmin ACTION lze dávat i březí klisně. V denní dávce cca 60 g se doplní vitamíny i minerální látky.

Chovná klisna II.trimestr page 001

Chovná klisna II.trimestr page 002

Výběr granulí | 3. 9. 2017 15:09

Dobrý den, mám kobylu, která má 21 let, jezdím s ní jen rekreačně 2-3x týdně. Do teď byla venku 24/7 jen s přístřeškem, žrali celý den trávu, seno volně a večer byla dokrmovaná granulemi. Teď ji budeme stahovat ještě s roční kobylkou do stájí, přístup na trávu budou mít stále,ale už ji nebude tolik. Chtěla bych poradit čím obě kobylky krmit a v jakém množství. Děkuji

vložil:  
Nikola Dopitová
 |  
email:  
nikola.dopitova@icloud.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro obě kobylky je vhodné krmivo Fitmin COMPLETE.  Je extrudované, vysoce stravitelné, obsahuje všechny důležité minerály a vitamíny a s obohacením o Fitmin Faktor. Fitmin Faktor je komplex účinných látek podporujících imunitu, jako jsou OMEGA 3 mastné kyseliny (DHA), nukleotidy a mananoolygosacharidy. Pro 21-letou kobylu je denní dávka 1,3 kg a pro roční kobylku je dávka 2 kg Fitmin COMPLETE k cca 8 kg lučního sena.

Nižší zastoupení vitamínu D v krmné dávce si koně doplní ze slunečního záření během pobytu ve výběhu.  

Lehká práce 21 let page 001

 

Lehká práce 21 let page 002

 

Maďarský ohař | 28. 8. 2017 17:08

Dobrý den, poprosím o doporučení granulí pro dvouměsíčního Maďarského ohaře. Pes bude v dospělosti hodně fyzicky vytížený.

vložil:  
Karel Srnský
 |  
email:  
srnskykarel@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Maďarský ohař je středně velké plemeno. Dvouměsíční štěně by mělo dostávat kvalitní granule chovatelské řady Fitmin Medium Puppy, v dávce denně zhruda 260 až 280 g, rozdělených na zhruba 4 až 5 zhruba stejných dílů.

Konzervacia granul. krmiva | 16. 8. 2017 15:08

Dobry den. Je pravda ze vase granulovane krmivo pre macky je chemicky konzervovane? Lebo mal som zaujem ho kupit , ale na fore mi to vyhovorili , ze vraj to konzervujete chemicky.

vložil:  
Martin
 |  
email:  
m.jankola@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dotazy ohledně konzervace se často opakují. Lidé nemohou pochopit, že z důvodu oxidace organické hmoty, tedy v našem případě krmiva, je jí nutné chránit proti kažení. I chemická ochrana je lepší, než zkažené krmivo. Pokud má být dodržena bezpečná ochranná lhůta proti kažení, je nutné konzervovat. přírodní konzervanty se také používají, ale jejich množství není tak účinné, aby krmivo bylo ochráněno na potřebnou dobu za předpokládaných podmínek skladování a užívání. Někteří výrobci krmiv deklarují, že chemické konzervanty nepřidávají. To ale neznamená, že v jejich krmivech nejsou, protože používají komponernty, které ovšem konzervanty obsahují. Podstatné na tom všem však je množství konzervantu a to je přísně dodržováno i firmou Dibaq, a.s., dle analytických rozborů, které si firma nechala stanovit, se jejich obsah v krmivech pohybuje podle produktu zhruba na třetině až polovině povoleného množství. Další velice významnou skutečností je to, že se používají jen konzervanty, které se běžně přidávají do potravin pro lidi. Nerozumím tedy tomu, proč lidem nevadí, když potraviny, které jedí, konzervanty obsahovat mohou, ale vadí jim, když jsou konzervanty obsaženy v krmivu pro kočky.

Dávkování granulí. | 15. 8. 2017 22:08

Dobrý den, můžete mi prosím poslat dávkování Fitmin mini senior, potřebujeme zhubnout, máme 12,5 kg a potřebuji dávkování pro 10 kg váhy. Děkuji.

vložil:  
Kateřina Luščáková
 |  
email:  
KLuscakova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dávka pro 10 kg psa je 160 g denně, aby zhubnul o 2,5 kg, což určitě nebude lehké, by měl pes dostávat o trochu méně, tedy 140 až 150 g.

Pocení koně | 11. 8. 2017 0:08

Dobrý den, potřebuji poradit jak správně dávkovat doplněk Fitmin horse Elektrolyt. Mám problém s klisnou Anglického plnokrevníka věk 25 let, při sebemenší zátěží se dost potí, krk a zadní část celého těla. Na teplé počasí reaguje také velmi špatně. Mám dotaz, zda mohu tento přípravek podávat pravidelně, nebo pouze v případě pocení. V současné době je krmena Fitmin Hobby, Fitmin len, lososový olej, seno, kloubní vyživa, tráva. Chci zároveň požádat o radu co se týče vitamínů a minerálů. V září budeme přecházet na Fitmin Complete. Jaké vitamínové doplňky můžeme už nyní doplnit ať jsme na zimu připraveni ? Moc děkuji za radu. S pozdravem Toporcerová

vložil:  
Anna Toporcerová
 |  
email:  
toporcerova.anna@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V letním období, kdy jsou vyšší teploty vzduchu, slunné dny nebo když je pod mrakem a dusno, můžete doplněk elektrolytů přidávat denně, ale v té nižší doporučené dávce cca 30g. 

Co se týká krmné dávky  koně bez pracovní zátěže, dáváte vše, co je pro seniora vhodné. Lososový olej společně se lnem ( lněným olejem) dodává komplex OMEGA 3 mastných kyselin, důležitých pro podporu imunity. Kloubní výživou pomáháte regeneraci chrupavky a snižujete tak riziko vzniku kloubní artrozy. Jak Fitmin HOBBY, tak i Fitmin COMPLETE obsahují minerálně vitaminový premix a v doporučené denní dávce 2- 2,5 kg, je pokryta potřeba vitamínů a minerálních látek. Jestli dáváte nižší dávku, je vhodné minerály a vitamíny doplnit ještě např. Fitmin MULTI PLUS, v nižší než doporučené dávce, např. 25 g. 

Fitmin kloubni vyziva | 4. 8. 2017 14:08

Dobry den, jak dlouho se smi uzivat kloubni vyziva Fitmin? Podavame preventivne, jako vyzivovy doplnek. Musim po urcite dobe uzivani na nejaky cas omezit ? Dekuji

vložil:  
Eva Kiefer
 |  
email:  
eva.kiefer@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Na to není jednotné doporučení. Někdo preferuje pravidelnost, jiný jednorázové doplnění látek. Takže do této kategorie nepatří slovo "musí". Některé krmivo, které se podává psovi denně, chondroprotektiva obsahuje. jedná se většinou o krmiva pro velké psy. Já preferuji jednorázové doplnění látek jednou za rok, nebo půl roku. Důvodem je to, že pes si zvykne a pak se sám nesnaží je získávat z krmiva jinak. Dlouhodobé podávání jako krmný doplněk (ne jako součást krmiva) někdy doporučuje veterinář, to ale ne preventivně, ale už jako léčebně.

Správná KD | 3. 8. 2017 15:08

Dobrý den, prosim o radu ohledně KD. A1/1 , 7 let , po dostih. kariéře, nyní práce 6x v týdnu (jizdarna, vyjizdky lonz, mensi skoky). Stav bych charakterizovala jako lehce pohublý. Pořídila jsem od vás fitmin HOBBY a Reformer pro ranni krmení. Jaké doporučujete dávkování? Večer dostává 1l müsli (vojteska, kuk. Vlocky, jecmen. Vlocky, slunecnice, sladovy kvet + echinacea) děkuji moc za odpověd

vložil:  
Ivana
 |  
email:  
ivana.stavova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Protože neznám živinové složení musli, které krmíte, ani jeho dávku, použil jsem v návrhu Fitmin musli MEADOW , které také obsahuje kukuřičné a ječné vločky i vojtěškové úsušky. Doporučená dávka viz.níže

MAESTRO QUERCUSGB 170804 page 001

MAESTRO QUERCUSGB 170804 page 002

Sibiřský Husky štěně - krmivo | 1. 8. 2017 19:08

Dobrý den, mám dvě fenky SH - 3 měsíční. pohybují se kolem 8 kg. Krmivo mám Fitmin Medium Puppy. Pokud jsem to pochopil správně podle vašich tabulek tak by jejich denní dávka měla být 170g -190g? Děkuji za odpověď, přeji krásný zbytek dne.

vložil:  
Matěj
 |  
email:  
m4rty55@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Podle tabulky na internetu, kde se ale zadá pravděpodobná hmotnost dospělého jedince, je denní potřeba 170-190 g. Je to správně. Mějte ale na paměti, že je to jen odhad, kažé štěně je jiné.

Doporučená dávka granulek | 1. 8. 2017 18:08

Prosím o ujasnění doporučená dávka u nejmenších štéňat ( moje 2,35 kg a 10 týden) napřed. jak je uvedeno 50-65 gr krmiva je dávka na celý den, tedy rozdělit na 4 dávky nebo je to jen to jedno jídlo ze čtyř.??? Nechtěla bych udělat chybu. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jana Scharfová
 |  
email:  
jana.scharfova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dávky jsou obvykle uváděny na celý den pro štěně plemene, jehož hmotnost je v dospělosti xy. Z Vašeho dotazu nevyplývá o jaké plemeno se jedná a zda uvádíte hmotnost v 10 týdnech u štěněte, nebo hmotnost dospělého psa. Trochu ale tuším, jak to je. Uváděnou dávku tedy rozdělte na zhruba 4 části.

Dávkování pro štěně chodskeho psa | 19. 7. 2017 21:07

Dobrý den. Máme doma štěně fenku chodskeho psa. 2.8.2017 mi budou 3 měsíce. Můžete mi prosím určit správnou dávku? Má tak do7 kg váhy. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Trojanova Iva

vložil:  
Iva Trojanova
 |  
email:  
iva.trojanda@seznam.cz

Odpověď ze dne 20. 7. 2017 11:59

Odhaduji to tak na 200 g nyní a v těch 3 měsících věku na 225 g. Rychlost zvyšování dávky se pak bude v následujících měsících zpomalovat. Zhruba po půl roce se stane stabilní a dokonce se může dávka i mírně snížit. Souvisí to s růstem. Pokud štěně intenzivně roste, potřebuje více živin než na udržení hmotnosti.

Zvýšený obsah železa | 17. 7. 2017 10:07

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně správného výběru granulí pro 10 letou fenu, která trpí nedostatkem červených krvinek a je na kortikoidech. Děkuji K.Marešová

vložil:  
Kateřina Marešová
 |  
email:  
katerina.brozova@tiscali.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V těchto případech je nejlepší krmit pravidelně a vyváženou stravou, kterou zajišťují granule. Pro 10 letou fenu krmte již pouze granule s označením SENIOR. Granule nesmí být staré, zvětralé, či nějak jinak nekvalitní. Velmi důležitá je stálá přítomnost čerstvé vody.

složení krmiva fitmin for life | 14. 7. 2017 16:07

dobrý den, kupuji fitmin for life adult large breed protože jsem ve složení na vašich stránkách vyčetla, že obsahuje 24% sušeného masa, 20 % čerstvého masa a 3% hydrolizovaných jater + ostatní složky. Jak je možné že některé internetové obchody uvádějí jiné složení, ve kterém je uveden obsah masa 5%? pro představu: drůbeží moučka (24,5 %), rýže zlomková, kukuřice, pšenice, drůbeží tuk (9 %), čerstvé drůbeží maso a produkty drůbežího původu (5 %), pšeničné otruby, cukrovarské řízky sušené, hydrolyzovaná drůbeží játra, pšeničné klíčky (2 %), sušené jablečné výlisky, pivovarské kvasnice, lososový olej (0,5 %), čekankový kořen (0,1 %), juka Děkuji Zdeňka Drábková

vložil:  
Zdeňka
 |  
email:  
drazde@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Záleží na tom, zda je to uváděno podle podílu v původní hmotě nebo v sušině.

hnědnutí srsti | 11. 7. 2017 15:07

Dobrý den mám 8měs. psa border kolii, barvy černo-bílé, taktéž rodiče stejné barvy a když jsem přešel z krmiva Brit na fitmin-štěně MEDIUM PUPPY, tak mu začala černě zbarvená srst za ušima hnědnout. jinak je srst lesklá v pořádku, stolice taktéž ok. Nemá žádné problémy. Poraďte čím to může být.

vložil:  
Kristýna mičkalová
 |  
email:  
kristina.mickalova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nemusí to souviset se změnou krmiva, ale může. Každý pes je jiný a reaguje na jiné podněty, k nimž patří i složení krmiva. Změna barvy nemusí být trvalá, ale pokud je geneticky založená, může být i trvalejšího rázu. Zkuste tedy zkrmit jedno baloní původního krmiva a počkejte, zda se hnědá ztratí. Pokud ne, pak je příčina pravděpodobně jiná. Nemusíte však zoufat, nic špatného to není, s tím může pes i vyhrát výstavu.

 

Pro chovatele | 11. 7. 2017 8:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li máte program pro chovatele s registrovanou chovatelskou stanicí? Co se tyče velkých pytlů granulí a k tomu startovací balíčky pro odchovance do nových domovů. Příjde mi, že odvažování je jako pro (mě) chovatele ztráta času a menší 3kg pytle drahé při koupi např. 10 ks. Na stánkách jsem nic takového nenašla, takže si myslím že by to nebyl špatný nápad takový program pro chovatele poskytnout. Přece jen taky máte chovatelskou stanici. Přeji hezký den a Děkuji za odpověď

vložil:  
Rožnovjáková
 |  
email:  
roznovjakova.smile@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Již mnoho let existuje Klub Fitmin, kde jsou 3 typy členství a tedy i odstupňované slevy a odměny. Podrobnější informace můžete získat na adrese krenkova@dibaq.cz. V současné době se připravují nové podmínky.

Rýžové otruby - Gamma-oryzanol | 7. 7. 2017 22:07

Dobrý den, Jak je to s gamma-oryzanolem obsaženým v rýžových otrubách? Je stále považovaný za doping nebo už ne? Děkuji za dopověď

vložil:  
Jana Hlaváčová
 |  
email:  
jhlavacova@koralek.net

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V seznamu zakázaných látek pro rok 2017 je, mimo jiné, uvedena skupina "Látek ovlivňující funkci muskulatorního systému". Protože gamma oryzanol je přírodní sterol s antioxidantivním a anabolickým účinkem na svalové buňky, lze předpokládat, že může být sledován jako nepovolené látka. Konkrétní odpověď mi nedaly ani české autority, které se dopingem zabývají. Ale protože se diagnostika stále zdokonaluje a jsou měřitelná i stopová množství různých látek, raději bych v období sportovní sezóny rýžové otruby, obsahující gamma oryzanol, z krmné dávky vyloučil.   


2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter