Nabitý začátek závodní sezony 2014

Dajavera Fitmin

Sezonu 2014 jsme odstartovali 26. 4. 2014 v Litoměřicích turnajem začátečníků dvojic a veteránů „O kosatčí ploutev". Letos máme hodně nadějných začínajících psů a tak jsme do boje poslali hned 5 dvojic začátečníků a jednu dvojici veteránů. K celému turnaji jsme přistupovali jako ke skvělé možnosti tréninku pro naše flyballové nováčky, protože kde jinde mají možnost zkusit běhy na světlech, s druhou drahou vedle a ještě k tomu v tom adrenalinovém prostředí flyballových závodů. Pejsci i psovodi běhali na maximum, některým se dařilo více, některým méně, ale po závodech bylo jasno, na čem všem ještě pracovat, než budou zcela připraveni posílit náš opravdový tým :-)

Zde jsou výsledky Dajavera Fitmin týmů:

Flying Dogs – ve složení Wendy + Bárt – 2. místo, 3. divize
Dream Team – ve složení Kessy + Easy – 4. místo, 3. divize
Crazy KeNo – ve složení Keira + Noe – 4. místo, 2. divize
X-treme – ve složení Cheero + Abby – 5. místo, 2. divize
Stars – ve složení Aný + NG – 8. místo, 1. divize
X-faktor – ve složení Ixi + Roxy – 3. místo, veteráni

Foto: http://lenicka-r.rajce.idnes.cz/O_kosatci_ploutev_-_26.4.2014

Dajavera Fitmin

Týden na to jsme vyrazili na flyballové školení s Angie a Lee Heighton, trenéry amerického týmu Springloaded, který je současným držitelem světového flyballového rekordu. Školení bylo jedním slovem fantastické. Školitelé byli velice vstřícní, milí a ochotní. Za jeden den nám stihli teoreticky nastínit a na našich psech prakticky předvést vše od flyballové přípravky štěňátka až po vrcholovou přípravu závodícího psího sportovce. Odnesli jsme si spoustu poznatků a nových postřehů a věřím, že vše při našich trénincích zúročíme.

V neděli 18. 5. 2014 jsme strávili s týmem krásný den na Pardubickém psím festivalu, kde jsme měli ukázku flyballu spolu s hradeckým týmem Pirátů. Naši psi se předvedli v plné parádě přítomným divákům a doufám, že jsme tímto sportem oslovili nejednoho z přihlížejících majitelů pejsků. V oddechovém čase jsme si prošli stánky, shlédli jsme ukázky jiných psích sportů a zašli naše čtyřnohé svěřence občerstvit do Fitmin Pestaurace, která měla u pejsků i jejich majitelů velký úspěch 

Foto: http://dajavera.rajce.idnes.cz/Pardubicky_psi_festival_2014/

O víkendu 31. 5. - 1. 6. 2014 se konal flyballový turnaj „Lukášovský drak". Na draka jsme vyrazili s týmem Dajavera Y Fitmin ve složení: Ixi s Verunkou Rájovou, Amy s Eliškou Rájovou, NG s Aničkou Pospíšilovou, Aný s Lenkou Strnadovou, Debie s Petrou Křejbskou a Wendy s Pavlou Křejbskou. V sobotu se běhal Round Robin a my jsme obsadili krásné 2. místo a zaběhli si nový rekord našeho týmu. V neděli v Double Elimination jsme si tak trochu vlastní vinou prohráli hned první rozběh a tak jsme do dalších bojů šli „zespoda", takže jsme běhů měli požehnaně. Nakonec jsme se i přes počáteční nesnáze probojovali až do sladkého finále. V prvním finálovém běhu jsme vyhráli nad soupeři 3:0. Bohužel v opakovaném finále nám chybovali 2 psi (oběma „ustřelil" balonek z boxu) a nakonec jsme soupeři podlehli 3:1. Jak se říká – i pes je jenom člověk a může chybovat  a naši psi si toto vybrali bohužel právě ve finálovém běhu. Takže nakonec jsme o fous skončili opět se stříbrem. Třešinkou na dortu byl opět prolomený rekord týmu. Tak trochu tématicky na dětský den náš tým obsahující hned 3 děti (10, 11 a 13 let), stál na stupních vítězů. Z výsledků jsme měli samozřejmě moc velkou radost, běhali jsme čistě, dařily se nám střídačky, nálada v týmu byla výborná – zkrátka flyball, jak má být!

Děkujeme za podporu Báře, která neběhala, přesto nám přijela pomáhat, velké díky patří našemu dvornímu nabíječi Pavlu Pražákovi, který s funkčními hlasivkami bezchybně odnabíjel celý turnaj a velké díky patří také našemu partnerovi – firmě Fitmin, která se stará o správnou výživu našich čtyřnohých sportovců a nutno dodat, že jim energie nechyběla!

Dajavera Y Fitmin:

Sobota – RR – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,61s – rekord družstva
Neděle – DE – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,54s - nový rekord družstva

Foto: http://dajavera.rajce.idnes.cz/Lukasovsky_drak_2014

Dajavera Fitmin

 

2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter