Z jakých surovin vyrábíme

Zajímá vás,

CO JE V PYTLI?

Podívejte se, co obsahují granule vašich mazlíčků.

Čerstvé maso nestačí. Jak vybrat správné krmivo?

Grain free krmiva s vysokým obsahem čerstvého masa jak pro kočky, tak pro psy jsou trendem poslední doby. Maso ale není vše. Krmná dávka musí být především nutričně vyvážená. U kvalitních krmiv má každá surovina svůj význam. A to i v případě rostlinné složky, která je zdrojem vlákniny nebo sacharidů – pohotové energie pro organismus. Proto ve Fitminu tvoříme receptury tak, aby pokrývaly všechny potřeby aktivních a spokojených zvířat.

Čerstvé maso do kvalitních krmiv určitě patří. Při výběru ale myslete i na pestrost a vyváženost. Vaši mazlíčci vám to stokrát vrátí.

Ing. Denisa Kopecká
Výživový specialista pro petfood

tl-prejit-na-krmiva

vyzivarka_Denca Kopecka
otevreny_pytel

Čerstvé maso

Krmiva s obsahem čerstvého masa jsou moderním trendem ve výživě zvířat. Zároveň jsou opředeny mnoha mýty a nejasnostmi. Ve Fitminu považujeme za čerstvé maso takové, které neprošlo žádným mezistupněm výroby – například vařením či sušením.

Jak se tedy maso do granulí dostane?
Čerstvé, syrové kusy masa nameleme a smícháme s dalšími surovinami. Vzniklá směs následně projde extruzí, na jejímž konci jsou chutné, dobře stravitelné granule s vysokým obsahem živin.

Jaké maso v granulích najdete?

Další živočišné suroviny

Živočišná složka hraje v krmivech pro kočky a psy nezastupitelnou roli. Vedle čerstvého masa používáme při výrobě granulí i další živočišné produkty, které obsahují kvalitní bílkoviny, tuky, minerální látky a vitamíny. Jejich dostatečné zastoupení je zásadní pro kvalitu krmiva. Správný poměr živočišných složek zajistí, že váš čtyřnohý parťák dostane vše, co jeho tělo potřebuje pro spokojený a aktivní život.

Jaké suroviny používáme?

Suroviny rostlinného původu

Mezi základní suroviny řadíme vedle čerstvého masa a dalších živočišných produktů také suroviny rostlinného původu. Nejrůznější plodiny a byliny jsou totiž součástí přirozeného jídelníčku zvířat. Proto i naše krmiva obsahují pečlivě zvolené rostlinné produkty, které doplňují recepturu o cenné živiny. Díky extruzi, která působením vysoké teploty a tlaku naruší buněčný obal, jsou rostlinné suroviny v našich granulích snadno stravitelné. Zvířata tak mohou využít maximum živin, které krmivo obsahuje.

Co v granulích najdete?

Bylinky a vitamíny

Vedle základních živočišných a rostlinných produktů obsahují naše receptury také ovoce, zeleninu a byliny, které zpestřují recepturu a zároveň dodávají zvířatům látky, které prospívají správnému vývoji a fungování jejich organismu.

Čím zpestřujeme receptury?

Funkční suroviny

Životní styl dnešních psů a koček je velmi vzdálený tomu původnímu. Sportujeme s nimi, účastníme se výstav, nebo nám dokonce pomáhají při práci – například jako policejní, záchranářští a canisterapeutičtí psi. S touto proměnou jdou ruku v ruce i odlišné požadavky na krmiva, která musí poskytnout nejen komplexní a plnohodnotnou výživu, ale zároveň působit preventivně proti nejčastějším problémům organismu psů i koček. Proto jsou součástí našich krmiv funkční suroviny.

Co nesmí chybět?

České krmivo z podhůří Orlických hor

Máme společný cíl

Značka Fitmin vznikla z lásky ke zvířatům a respektu k přírodě. Byť se za více než 20 let existence firmy mnohé změnilo, tyto hodnoty zůstávají pevně zakořeněny v každém z nás.

Práce je radost, když značka i zákazník sdílí společný cíl: poskytnout našim čtyřnohým parťákům vše, co potřebují ke zdravému a spokojenému životu. Jsme rádi, že můžeme přispět tím nejdůležitějším – kvalitní a vyváženou stravou, díky které se naši mazlíčci radují z každé společné chvíle.

Velká rodina Fitmin

Prémiová krmiva pro domácí mazlíčky vyrábíme na statku v obci Helvíkovice v podhůří Orlických hor. V těsném kontaktu s přírodou zůstáváme i díky všudypřítomným zvířatům, jejichž chovem se Fitmin zabývá. Zvířata jsou nedílnou součástí naší velké rodiny. Zdravá a silná štěňata Chovatelské stanice Fitmin, rozrůstající se stádo ovcí i světové úspěchy našich přátel a partnerů z řad špičkových sportovců jsou pro nás důkazem, že naše práce plní svůj účel. Tou hlavní motivací jsou ale tisíce spokojených mazlíčků a jejich majitelů – zákazníků a strávníků Fitminu.

 

Už víte, co je v pytli.

Teď jen vybrat ten pravý.

Řada granulí pro psy

Řada granulí pro kočky