BLACK FRIDAY na fitmin.cz:

BLACK20 = Kód pro psy a kočky. BLACK10 = Kód pro koně a Bocus. Slevový kód použijte v 1. kroku košíku. Platí pro nákup nad 590 Kč.

Upozornění: Kvůli extrémnímu vytížení může dojít v době Black Friday k doručení zásilek o 1-2 dny později. Děkujeme za pochopení.

Zajímá vás,

co je v pytli?

Podívejte se, co obsahují granule vašich mazlíčků.

Čerstvé maso nestačí. Jak vybrat správné krmivo?

Grain free krmiva s vysokým obsahem čerstvého masa jak pro kočky, tak pro psy jsou trendem poslední doby. Maso ale není vše. Krmná dávka musí být především nutričně vyvážená. U kvalitních krmiv má každá surovina svůj význam. A to i v případě rostlinné složky, která je zdrojem vlákniny nebo sacharidů – pohotové energie pro organismus. Proto ve Fitminu tvoříme receptury tak, aby pokrývaly všechny potřeby aktivních a spokojených zvířat.

Čerstvé maso do kvalitních krmiv určitě patří. Při výběru ale myslete i na pestrost a vyváženost. Vaši mazlíčci vám to stokrát vrátí.

Ing. Adéla Palacká
Výživový specialista pro petfood

Nezapomínejte na vyváženost

Čerstvé maso

#

Krmiva s obsahem čerstvého masa jsou moderním trendem ve výživě zvířat. Zároveň jsou opředeny mnoha mýty a nejasnostmi. Ve Fitminu považujeme za čerstvé maso takové, které neprošlo žádným mezistupněm výroby – například vařením či sušením.

Jak se tedy maso do granulí dostane?
Čerstvé, syrové kusy masa nameleme a smícháme s dalšími surovinami. Vzniklá směs následně projde extruzí, na jejímž konci jsou chutné, dobře stravitelné granule s vysokým obsahem živin.

šipka šipka
plus plus
Jaké maso v granulích najdete?

Svalovina

Svalovina

Svalovina obsahuje vysoké množství bílkovin, minerálů a vitamínů – živin v přirozené formě, která zvířatům nejlépe prospívá a také nejvíce chutná. Ve Fitminu používáme hovězí, vepřové či kuřecí maso ve formě ořezu. Jde o vysoce hodnotné kusy masa, které zůstanou po odříznutí velkých celků. Stejné maso používáme v kuchyni do polévky nebo karbanátku.

plus
plus

Vnitřnosti

Vnitřnosti

Vnitřnosti mají v porovnání se svalovinou odlišný poměr živin. Například játra obsahují vysoké množství železa, důležitého pro imunitu a růst organismu a také vitamínu A, který působí jako antioxidant a je důležitý pro dobrý zrak. Proto jsou vnitřnosti důležitou součástí našich receptur. Do granulí se dostávají ve formě, jakou znáte z obchodů – celé, chlazené, čerstvé.

plus
plus

Ryby

Ryby

Rybí maso je nejen chutné, ale také plné kvalitních bílkovin, vitamínů A, B a D a především omega 3 mastných kyselin, které zvířecí organismus nedokáže sám vytvořit. Přitom jsou důležité pro srdce, správný krevní tlak, mozkovou a srdeční činnost. Obsahuje také jód, který ovlivňuje fungování štítné žlázy.

Ve Fitminu používáme pro výrobu celé sledě a mleté lososové maso. Aby si rybí maso zachovalo svou kvalitu, je během přepravy zmraženo.

plus
plus

Extruze

Extruze

Díky extruzi můžeme při výrobě použít čerstvé maso, které neprošlo žádnou předchozí tepelnou úpravou. Všechny suroviny nejprve rozemeleme, aby se složky krmiva dobře promíchaly. Následně přichází extruze, kdy při vysokém tlaku a teplotě okolo 130 °C vznikají granule, jaké znáte z pytlů. Celý proces trvá jen několik desítek sekund a suroviny se během něho zbaví bakterií a mikroorganismů, aniž by došlo ke ztrátě živin a prospěšných látek. Vysoký tlak zároveň naruší strukturu rostlinných buněk, krmiva jsou tak lépe stravitelná.

plus
plus
šipka šipka
Zavřít
Další živočišné suroviny

Další živočišné suroviny

Živočišná složka hraje v krmivech pro kočky a psy nezastupitelnou roli. Vedle čerstvého masa používáme při výrobě granulí i další živočišné produkty, které obsahují kvalitní bílkoviny, tuky, minerální látky a vitamíny. Jejich dostatečné zastoupení je zásadní pro kvalitu krmiva. Správný poměr živočišných složek zajistí, že váš čtyřnohý parťák dostane vše, co jeho tělo potřebuje pro spokojený a aktivní život.

šipka šipka
plus plus
Jaké suroviny používáme?

Sušené maso

Sušené maso, jinak také dehydrované maso nebo masová moučka, je maso zbavené vody, namleté pro snadné zamíchání do receptury. Je významným zdrojem bílkovin, fosfolipidů, vitamínů A, D, a B, vápníku, fosforu, železa a dalších minerálních látek. Obsah živin v moučce může být až 4x vyšší než v čerstvém mase. Avšak masová moučka bude vždy jen tak kvalitní jako její vstupní surovina. Kvalitní sušené maso má ve složení vždy uvedený druh – například jehněčí, kuřecí, nebo hovězí. Také je důležité sledovat množství minerálních látek v obsahu analytických složek, které najdeme pod pojmem popeloviny. Ty by neměly přesáhnout 9 % – vyšší procento může být znakem méně kvalitní moučky.

Ve Fitminu používáme výhradně jednodruhové moučky z ověřených zdrojů. Jejich kvalitu navíc vždy kontrolujeme v naší laboratoři.

Hydrolyzované maso

Hydrolyzované bílkoviny jsou velmi drahocenné suroviny, které vznikají hydrolýzou – procesem, při kterém se složité bílkoviny rozpadají na menší, organismem lépe využitelné molekuly. Hydrolyzované maso je velmi chutné a aromatické, proto je často používanou surovinou. V receptuře má své místo jako bohatý zdroj živočišných bílkovin. Jedná se o jednu z nejcennějších a zároveň nejdražších složek receptury.

Stejně jako sušené maso, i hydrolyzáty, které ve Fitminu využíváme, pochází pouze z ověřených zdrojů.

Vejce

Vejce jsou velmi cennou surovinou, neboť jsou bohatá na bílkoviny, tuky, minerální látky a vitamíny. Často diskutovaným tématem jsou vaječné bílky, které by neměly být psům podávány v syrovém stavu.

Pokud krmíte granulemi, máte o starost méně – vejce totiž při extruzi prochází tepelnou úpravou.

Vejce používáme v sušeném stavu, který zajišťuje dobrou manipulovatelnost a přesné dávkování suroviny.

Lososový olej

Lososový olej je zdrojem kvalitních esenciálních omega 3 mastných kyselin nezbytných pro zdravý růst a vývoj zvířete. Tyto kyseliny působí protizánětlivě, posilují cévní systém i mozkovou činnost, pozitivně ovlivňují reprodukci a podporují imunitu. Podávání lososového oleje zlepšuje kvalitu srsti, zvyšuje soustředěnost a výkonnost zvířete. Mimo to se jedná o tuk, který je zdrojem energie v krmivu.

Pro ještě výraznější podporu kvality srsti můžete lososový olej podávat také ve formě výživového doplňku.

Drůbeží tuk

Drůbeží tuk je nezbytnou složkou jakékoliv potravy – mimo jiné i pro svou chutnost. Light krmiva se sníženým obsahem tuku proto zpravidla chutnají zvířatům méně než krmiva energetičtější. Stejně jako u lidí, i u zvířat platí, že je potřeba zachovat jejich vyvážené množství. Receptury pro mladší a aktivní zvířata zpravidla obsahují více tuků než krmiva pro starší jedince.

Kromě množství je u živočišných tuků důležitý také jejich původ – formulace „živočišný tuk” nestačí. Výrobci kvalitního krmiva ve složení uvádí zpravidla i druh použitého živočišného tuku, například drůbeží nebo vepřový.

šipka šipka
Zavřít
Rostlinné produkty

Suroviny rostlinného původu

Mezi základní suroviny řadíme vedle čerstvého masa a dalších živočišných produktů také suroviny rostlinného původu. Nejrůznější plodiny a byliny jsou totiž součástí přirozeného jídelníčku zvířat. Proto i naše krmiva obsahují pečlivě zvolené rostlinné produkty, které doplňují recepturu o cenné živiny. Díky extruzi, která působením vysoké teploty a tlaku naruší buněčný obal, jsou rostlinné suroviny v našich granulích snadno stravitelné. Zvířata tak mohou využít maximum živin, které krmivo obsahuje.

šipka šipka
plus plus
Co v granulích najdete?

Krmiva bez obilovin

Takzvané grain free receptury obsahují místo obilovin jiné rostlinné suroviny. V produktech Fitmin používáme hrách a brambory. Grain free receptury jsou vhodné jak pro kočky, tak pro psy. Grain free krmiva jsou výbornou alternativou pro jedince, kteří trpí potravinovou alergií či intolerancí, a mají tak problém s obilovinami. Díky hrachu mají tato krmiva většinou nižší glykemický index, čímž pomáhají předcházet stále častějším problémům s obezitou.

Hrách

Hrách spadá mezi luštěniny a je jednou ze dvou základních rostlinných složek grain free granulí Fitmin Purity pro psy i kočky. Obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá regulovat střevní mikroflóru a upravuje trávení. Je bohatý na minerální látky, vitamíny a bílkoviny. S ohledem na horší stravitelnost rostlinných proteinů je potřeba kontrolovat množství hrachu v krmivu.

U krmiv Fitmin vždy převažují proteiny živočišné. Přesvědčit se o tom můžete sami – ve složení našich produktů vždy najdete informaci o procentuálním zastoupení živočišných a rostlinných proteinů.

Brambory

Brambory jsou zdrojem vlákniny, minerálních látek a vitamínů. Zároveň obsahují sacharidy, které jsou velmi dobrým zdrojem energie. Použití brambor v krmivu umožnil až technický pokrok – díky extruzi, kterou používáme při výrobě Fitmin granulí, jsou brambory organismem dobře využitelné a stravitelné.

Pro výrobu granulí používáme brambory ve formě vloček.

Krmiva s obilovinami

Navzdory modernímu trendu bezobilných receptur mají krmiva s přiměřeným obsahem obilovin stále svůj význam i zastánce. U psů, kteří trpí potravinovými alergiemi, je bezobilná strava nezbytná. Naopak u zdravého psa jsou obiloviny ve správném poměru skvělým zdrojem sacharidů. Maso samozřejmě zůstává stále nedílnou složkou psího jídelníčku i všech krmiv značky Fitmin.

Kočky jsou na rozdíl od psů striktní masožravci. Proto v granulích pro kočky hraje hlavní roli maso, doplněné o bezobilné suroviny jako hrách a brambory, případně vysoce stravitelné obiloviny, zejména rýži.

Pšenice

Pšenice je v produktech Fitmin využívána v prémiové řadě For Life pro psy. Kromě vysoké chutnosti je také zdrojem minerálních látek, zejména fosforu. Obsahuje vitamín E, B-komplex a nenasycené mastné kyseliny. Je zdrojem esenciálních aminokyselin thiaminu a niacinu, které nejsou obsaženy v mase. Pšeničný gluten chrání buňky před volnými radikály. Především je ale pšenice pohotovým zdrojem energie.

Pro výrobu krmiv používáme výhradně kvalitní zdroje pšenice. Před naskladněním podléhá surovina přísným jakostním normám a rozborům.

Kukuřice

Stejně jako pšenice, i kukuřice je kvalitním zdrojem sacharidů v jednoduché formě. Najdete ji v superprémiových psích krmivech na míru Výživový program Fitmin pro psy. Obsahuje kyseliny linolové a linolenové, je zdrojem antioxidantů, vlákniny a vitamínů. Díky mletí a extruzi během výrobního procesu je kukuřice v krmivech snadno stravitelná.

Rýže

Rýže je většinou první volbou chovatelů, jejichž zvíře trpí trávicími problémy. Je totiž pro psy i kočky snadno stravitelná. Najdete ji téměř ve všech řadách krmiv Fitmin s výjimkou Fitmin cat Purity. Obsahuje vitamíny skupiny B, E, D a minerální látky – vápník, fosfor, železo, hořčík, selen a další. Je také zdrojem esenciálních aminokyselin. Celozrnná rýže je navíc výborným zdrojem vlákniny, která hlídá střevní mikroflóru, reguluje trávení cukrů a zajišťuje správnou konzistenci stolice. Pomáhá předcházet tvorbě ledvinových kamenů.

Ve Fitminu používáme jak bílou, tak i celozrnnou, neloupanou rýži.

šipka šipka
Zavřít

Bylinky a vitamíny

#

Vedle základních živočišných a rostlinných produktů obsahují naše receptury také ovoce, zeleninu a byliny, které zpestřují recepturu a zároveň dodávají zvířatům látky, které prospívají správnému vývoji a fungování jejich organismu.

šipka šipka
plus plus
Čím zpestřujeme receptury?

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina jsou výborným zdrojem sacharidů, vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Mimo to je některé ovoce bohaté na přirozenou formu antioxidantů, například vitamín E.

Konkrétní druhy ovoce a zeleniny vybíráme pro každou recepturu zvlášť – tak, aby vhodně doplňovaly celkovou recepturu a výživové hodnoty krmiva. Jejich kombinaci najdete ve složení každého krmiva.

plus
plus

Byliny

Byliny

Granule Fitmin Purity pro psy i kočky obsahují harmonicky vyváženou směs bylin Herbs Vitality Komplex, která podporuje trávení a detoxikaci organismu. Obsahuje běžně dostupné byliny – kopřivu, pampelišku, heřmánek, lípu, meduňku a další. Najdete v ní také vojtěšku, která je pro vysoký podíl vitamínů a minerálů vnímána jako „superpotravina“.

Většinu bylin používáme v sušeném stavu, podobném bylinnému čaji. Výjimkou je rozmarýnový extrakt – přírodní antioxidant v tekuté formě, který pomáhá v boji proti volným radikálům a posiluje organismus zvířete.

plus
plus
šipka šipka
Zavřít
Funkční suroviny

Funkční suroviny

Životní styl dnešních psů a koček je velmi vzdálený tomu původnímu. Sportujeme s nimi, účastníme se výstav, nebo nám dokonce pomáhají při práci – například jako policejní, záchranářští a canisterapeutičtí psi. S touto proměnou jdou ruku v ruce i odlišné požadavky na krmiva, která musí poskytnout nejen komplexní a plnohodnotnou výživu, ale zároveň působit preventivně proti nejčastějším problémům organismu psů i koček. Proto jsou součástí našich krmiv funkční suroviny.

šipka šipka
plus plus
Co nesmí chybět?

Kloubní výživa

Ve Fitmin granulích pro psy je možné nalézt doplněk kloubní výživy obsahující glukosamin a chondroitin. Tyto suroviny najdete zejména u krmiv pro velké a obří psy, neboť právě oni mívají často problémy s pohybovým aparátem. Množství doplňku není vysoké a působí preventivním účinkem. V případě, že u svého psa pozorujete problémy s pohybem, doporučujeme použít vedle granulí s kloubní výživou také doplněk na klouby.

Prebiotika

Prebiotika slouží k podpoře správné střevní mikroflóry. V našich krmivech najdete především fruktoolygosacharidy – složité sacharidy, které slouží jako zdroj energie prebiotickým bakteriím, které se starají o střevní procesy. Správná mikroflóra zároveň zabraňuje množení nežádoucích bakterií a tím předchází problémům s průjmy a záněty.

Prebiotika jsou důležitá pro kvalitu střevní tkáně a odolnost organismu proti infekcím.

Psyllium

Psyllium je tradiční surovinou ajurvédské medicíny. Jedná se o mletá semena jitrocele indického. Obsahuje množství vlákniny, které je nezbytné pro správné fungování trávicího traktu. Psyllium má pozitivní vliv na regulaci množství cukru v krvi, udržuje rovnováhu organismu a pomáhá předcházet nadváze.

Psyllium používáme v sušeném stavu.

Chlorella

Chlorellu do krmiv přidáváme pro posílení obranyschopnosti organismu. Tato sladkovodní řasa má antioxidační účinky, pro které je hojně užívána při detoxikaci organismu u zvířat i lidí. Chlorella podporuje funkci trávicího traktu a jater.

Buňky chlorelly jsou pevné a bez předchozí úpravy těžko vstřebatelné. Řasu proto používáme v mletém a sušeném stavu – účinky ještě umocní vysokotlaká extruze.

Houba Shiitake

Shiitake přidáváme do krmiv pro jejich protirakovinné a detoxikační účinky. Jde o ideální ingredienci pro posílení činnosti imunitního systému a ochranu jater. Tato exotická houba tlumí příznaky alergií a je bohatým zdrojem vitamínu D, železa a selenu.

Houby Shiitake používáme v sušeném stavu.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů skupiny B. Oblastí, na které tyto vitamíny působí, je celá řada – kůže, srst, sliznice, játra nebo trávicí a nervová soustava.

Při výrobě krmiv používáme sušené pivovarské kvasnice.

šipka šipka
Zavřít

České krmivo z podhůří 
Orlických hor

České krmivo z podhůří Orlických hor České krmivo z podhůří Orlických hor

Máme společný cíl

Značka Fitmin vznikla z lásky ke zvířatům a respektu k přírodě. Byť se za více než 20 let existence firmy mnohé změnilo, tyto hodnoty zůstávají pevně zakořeněny v každém z nás.

Práce je radost, když značka i zákazník sdílí společný cíl: poskytnout našim čtyřnohým parťákům vše, co potřebují ke zdravému a spokojenému životu. Jsme rádi, že můžeme přispět tím nejdůležitějším – kvalitní a vyváženou stravou, díky které se naši mazlíčci radují z každé společné chvíle.

Velká rodina Fitmin

Prémiová krmiva pro domácí mazlíčky vyrábíme na statku v obci Helvíkovice v podhůří Orlických hor. V těsném kontaktu s přírodou zůstáváme i díky všudypřítomným zvířatům, jejichž chovem se Fitmin zabývá. Zvířata jsou nedílnou součástí naší velké rodiny. Zdravá a silná štěňata Chovatelské stanice Fitmin, rozrůstající se stádo ovcí i světové úspěchy našich přátel a partnerů z řad špičkových sportovců jsou pro nás důkazem, že naše práce plní svůj účel. Tou hlavní motivací jsou ale tisíce spokojených mazlíčků a jejich majitelů – zákazníků a strávníků Fitminu.

Už víte, co je v pytli.

Teď jen vybrat ten pravý. Už víte, co je v pytli. Už víte, co je v pytli.
Řada granulí pro psy pes
Řada granulí pro kočky kočka
460 000 111 Po–Pá 08:00–16:00 hod.
info@fitmin.cz Rádi Vám poradíme.
Platební brána - možnosti platby

(c) copyright 2022 by Dibaq a.s. Všechna práva vyhrazena.
Developed by SEO optimalizace s.r.o.