Dárek pro vás: 4 kg Purity + šátek ZDARMA.

Ambasadoři značky Fitmin

Stříbro značky Fitmin - lidé kolem nás

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábíme krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psy, kočky a koně. Fitmin však není jen značka. Jsme především rodina. Svoji práci děláme srdcem a díky tomu kolem sebe máme skvělou partu lidí, která posouvá značku kupředu, ať už jsou to naši kolegové, významní chovatelé, nebo lidé, kteří jsou špičkami ve svých oborech – členové národního musherského týmu, závodníci v bull sportech nebo třeba v agility.

Naši partneři značky jsou skuteční nadšenci chovu, sportu se zvířaty nebo výchovy a výživy. Patří mezi ně chovatel mainských mývalích koček Libor Šula, mistryně ČR v agility Aneta Grygarová, mistři světa v mushingu Martina Štěpánková, Jiří Mencák, Marie Ševelová nebo vicemistr světa Michal Ženíšek či westernová jezdkyně a zároveň mistryně Evropy Denisa Grimová. To je naše rodinné stříbro. Lidé kolem nás, chuť si navzájem pomáhat a jít společnou cestou životem. Srdečně, s vášní a ruku v ruce.

 

Libor Šula

LIbor Šula významný chovatel mainských mývalých koček krmí Fitmin granulemi

Libor Šula chová mainské mývalí kočky ve vlastní stanici Caramellocoon. I když většina koček odejde do nového domova, Libor se vždy snaží být tím nejlepším chovatelem a posléze i mentorem nové rodiny. To, že jde příkladem, potvrzuje uznání ostatních majitelů tohoto plemena. Zároveň nezapře ani dlouhou řádku vítězství na výstavách.

„Když jsem přesvědčený, že se něco povede, zapojím do toho srdce a jdu si za svým,“ říká Libor, držitel titulu Junior Winner, což je pro chovatele koček nejhůře dosažitelný titul.

Liborovým hlavním cílem je, aby kočka byla zdravá, a to jak po fyzické stránce, tak i duševní. „Zdraví mých koček je na prvním místě. Proto jim dopřávám české krmivo s čerstvým masem, které jim nejen chutná, ale také po něm prospívají. Díky Fitminu a řadě bezobilných krmiv Purity můžu vybírat granule pro kastráty, koťata nebo zvláště vybíravé kočky. Tato značka nabízí opravdu kvalitní krmivo, po kterém jsou moje kočky dobře živené. Jsme naprosto spokojení,“ dodává Libor Šula. Ke svým kočkám přistupuje vždy láskyplně a s respektem.

Jak žije Libor se svými kočkami a jakou péči od něho dostávají můžete zhlédnout zde.

.zhlédnout video Libor Šula

 

Aneta Grygarová

Aneta Gragarová - trenárka, závodnice agility, chovatelka

Aneta Grygarová je mistryně České republiky v agility, což je týmový sport, ve kterém závodí pes se svým člověkem (psovodem). Společně musí překonat trať s překážkami, a to v přesně daném pořadí, v co nejkratším časovém limitu a bez chyb. Za chybu se počítá například i dotek pána a psa; agility je bezdotykový sport, psovod navádí svého čtyřnohého svěřence na překážky pouze svým pohybem. I proto je důležité, aby se chovatel se svým psem navzájem dobře znali a rozuměli si. Aneta se svými border koliemi přesně takový vztah bezpochyby má. Jak sama říká:

„Potřebuji psy k sobě, jsou součástí mě samotné. Vyvolávají na mé tváři úsměv a já se je na oplátku snažím vždy udělat šťastnými.“

Anetini psi musí být pochopitelně ve výborné kondici, aby mohli podat na trati ten nejlepší výkon, dokázali se plně soustředit na povely a následně je s rychlostí a přesností plnili. Aneta již řadu let krmí granulemi pro psy v zátěži Fitmin Medium Performance. Ty díky svému složení poskytují dostatek energie nejen pro svalovou, ale i mozkovou činnost. Zároveň krmí své psy v netréninkovém období hypoalergenními granulemi Purity Rice Adult Fish & Venision a na výcvik používá poloměkké rýžové granule Purity Rice Semmimoist Rabbit & Lamb. Zvýšenou pozornost také Aneta věnuje kloubnímu a pohybovému aparátu, který je při skocích a otočkách namáhán, a tak přidává do stravy výživový doplněk pro psy Fitmin Klouby a prevence.

Jak Aneta dokáže docílit co největší poslušnosti svých psů se dozvíte zde

.zhlédnout video Aneta Grygarová

 

Nicole Vošvrdová

Nicole Vošvrdová vystudovala kynologii na České zemědělské univerzitě v Praze, kde v současnosti pokračuje na Lesnické a dřevařské fakultě v doktorském studiu, ve kterém se věnuje výzkumu praktické využitelnosti psa při vyhledávání stromů napadených kůrovcem. Koncem roku 2017 se svou fenkou belgického ovčáka (celým jménem Be My Perfect Barathea, alias BB) jako první v ČR započala výcvik na vyhledávání takto napadených stromů a v srpnu 2020 získala ve Švédsku certifikát k oprávnění hledání na velkých plochách. Nicole se mimo to s BB věnuje i noseworku (své zkušenosti předává ostatním zájemcům jako trenérka Sniff Out) a v roce 2019 se stala mistryní světa v soutěži Belgických ovčáků v oblasti canicrossu (pes je připevněn k běžci). A protože BB musí být pro zvládání všech aktivit v perfektní kondici, krmí ji Nicole už od 1 roku granulemi Fitmin, které obohacuje o lososový olej a doplněk stravy na posílení kloubů.

Více o Nicole a její fence BB se můžete dozvědět v našem podcastu zde.

  

 

Denisa Grimová

Denisa Grimová - westernová jezdkyně

Denisa Grimová od dětství snila o tom, že bude jezdit a pečovat o koně. Díky své píli se nakonec stala westernovou jezdkyní, což je styl, ve kterém jde o správné vedení koně. Hodnotí se krok, klus, prodloužený klus nebo couvání, ale i správná pozice těla jezdce. Se svým koněm TT Moondance se Denisa snaží divákům – případně rozhodčím – vždy předvést skvělou show. V letech 2018 a 2019 dokázala vybojovat titul mistryně České republiky mládeže a mistryně Evropy Appaloosa show mládeže 2019. Ta atmosféra na mistrovství Evropy byla prostě úžasná a skvěle se nám soutěžilo,“ říká Denisa, která by se časem chtěla stát také trenérkou.

 

Jonáš Bujnoch

Jonáš Bujnoch

Jonáš Bujnoch je jedním z nejlepších českých trenérů a reiningových (westernová forma drezůry) jezdců, který sbíral zkušenosti od trenérů v USA a v různých zemích Evropy.  Ke koním ho přivedli jeho rodiče a poprvé seděl na koni už jako batole. K osmým narozeninám dostal svého prvního koně – poníka Pinďu, a ve 12 letech začal závodit. Jeho největším osobním úspěchem je titul mistra Evropy NRHA v kategorii Rookie Pro a vítězství v Eyuita Lyon derby ve Francii. Velkou zkušeností pro něj byl i start v Oklahomě v Texasu, kde se probojoval do semifinále. Společně se svými rodiči provozuje nedaleko Ostravy Bujnoch Ranch, westernové tréninkové centrum, kde mají přibližně 50 koní a všechny krmí krmivy a doplňky stravy Fitmin. „Líbí se mi, že se jedná o českou značku, která ukazuje svoji lásku ke zvířatům a podle toho vytváří i krmiva a doplňkové věci. Důležité je samozřejmě krmit (s) láskou!“ říká Jonáš.

 

Václav Luka mladší

Václav Luka mladší je jedinečný dostihový trenér a také úspěšný žokej, který svoji celoživotní lásku ke koním získal již ve svém útlém dětství. Jezdeckou kariéru začal v devíti letech na ponících a postupem času se vypracoval mezi pravé dostihové závodníky. Václavův žokejský úspěch začal v sedle vítěze VP Cipíska, s nimž dosáhl hned čtyř vítězství.

První trenérský úspěch přišel v 15 letech. Amatérská licence Václavovi umožnila začátky s koňmi ve stájích u svého otce. Držitelem profesionální trenérské licence je od roku 2005 a od té doby se Václavovi podařilo nasbírat hned několik úspěchů v řadě, z těch nejnovějších je 2. místo v Grand Prix de Saint-Cloud 2020. Zaměření jak na překážkové tak rovinové tratě dělá z Václava univerzálního trenéra. Jak říká on sám: „Z pohledu trenéra mám roviny na první místě. Překážky mám rád, ale beru je jen jako příjemný doplněk.“ Tuto tezi potvrzují Václavovi výsledky hned v několika případech. V šampionátu trenérů na rovině vybojoval trojnásobné vítězství za sezónu 2010-12. Velkým úspěchem byl také titul 6x vícešampión trenérů (3x roviny, 2x překážky). Aby byly Václavovi koně v té nejlepší formě, potřebují tu nejlepší péči: „Fitmin koním vyhovuje a je vidět, že po něm dobře prospívají, jsou v té nejlepší kondici.“ říká Václav Luka.

 

Jiří Mencák

Jiří Mencák - Nybro 2019

Jiří Mencák se věnuje se svými evropskými saňovými psy mushingu, konkrétně jízdě se psím spřežením na saních, případně na káře. Jedná se o rychlostní závody na 8kilometrové, ale i menší trati, kde psi dosahují průměrné rychlosti kolem 30 km/hod. Mushing vyžaduje bezchybnou souhru člověka se psem, při které mezi nimi vzniká silné pouto.

„Předpokladem pro dobré výsledky je i vynikající fyzická kondice. S tou je potřeba pracovat jak před závodem, tak i v průběhu roku. A načasovat formu na ten správný okamžik bývá často opravdu oříšek,“ vysvětluje Jirka a dodává: „Psy krmíme granulemi od Fitminu a masem. Strava musí být hlavně vyvážená. Při trénincích je pak trochu jiná než mimo sezónu. Proto přecházíme mezi energetickými granulemi Fitmin Performance, které jsou určené pro psy v zátěži, a Fitmin Maintenance, kterými lze krmit celoročně. Ke granulím přidáváme výživové doplňky Purity Lososový olej, Klouby a prevenci a Sport a regeneraci. Díky plnohodnotné stravě a doplňkům máme psy ve špičkové kondici.“

Jiří většinou závodí se čtyřmi psy, ale doma jich má celkem 14, a to včetně těch, kteří už jsou v psím důchodu. „Psi jsou naše rodina. Když byli mladí, tak dělali radost nám, takže teď ve stáří dáváme radost my jim,“ usmívá se Jiří Mencák, který se svými evropskými saňovými psy vyhrál nepřeberné množství ocenění; mezi nejvýznamnější patří titul mistra a vicemistra světa na závodech v Polsku (2017, 2018) a vicemistra v Kanadě (2017).

Za úspěchem stojí dřina a disciplína, které Jirka zvládá s přehledem. Podívejte se na jeho příběh zde

 .Zhlédnout video Jiří Mnecák

 

 Michal Ženíšek

Michal Ženíšek - vicemistr světa v mushingu

Michal Ženíšek se také věnuje mushingu, nejraději jezdí se svými psy na saních v Krkonoších. „Užívám si to až magické souznění, které se psy zažívám, krásu zimní krajiny a hory, které skrývají tolik nepoznaných míst,“ zamýšlí se Michal. Jeho smečka v čele se sedmiletým Kvapem je pro něj zkrátka vším. Psům obětoval část svého života a nejspíš i díky tomu dokázali vybojovat na Mistrovství světa v psích spřeženích v Polsku (2017) a Francii (2019) stříbrnou medaili a v a Kanadě (2017) bronz.  „Přestože Česká republika zeměpisně nepatří mezi země vhodné pro mushing, je příjemné si uvědomovat, že soupeři s námi musí počítat,“ vzkazuje Michal Ženíšek.

Michal si váží spolupráce s Fitminem, díky které jsou jeho psi na vrcholové úrovni: Fitmin je značka, které věřím a psům chutná. Krmíme variantou Fitmin Performance, která je určena pro zvířata v zátěži. Než jsme přešli na Fitmin, tak jsem krmil pouze masem. Byl jsem totiž trochu skeptický a obával se, zda je vůbec možné psy v zátěži krmit pouze granulemi. Ale jsem velice mile překvapen, že se to daří a opravdu to stačí.“

 

Martina Štěpánková

Martina Štěpánková - několikanásobná mistryně světa v mushingu

Martina Štěpánková se také věnuje mushingu. „Jednoho dne jsem si přečetla v psím časopise reportáž z musherského závodu. Velice mě zaujala a chtěla jsem to se svým pitbulteriérem Dakem zkusit. Strašně nás to oba tehdy v roce 2002 chytlo,“ líčí Martina své začátky. V současnosti se psy běhá canicross (pes je připevněn k běžci) a jezdí scootering (závodník je tažen na koloběžce). V zimě pro změnu vytáhne sáně nebo běžky a závodí ve skijöringu nebo pulce (podle toho, jestli pes táhne běžkaře nebo sáně). Není toho málo, a přesto všechny disciplíny zvládají natolik, že se Martina a její psi stali českými i světovými šampiony. Naposled získali v roce 2019 zlato v disciplíně kombinace na mistrovství světa ve Francii. Martina také byla několikrát zvolena vítězkou v soutěži Kynolog roku v individuálním mushingu. Základním předpokladem úspěchu je skvělá kondice psa i mushera, připravenost psa a jeho chuť do práce.

Neméně důležitá je také strava, kterou nepodceňuje ani Martina. „Díky Fitminu můžu svým psům dávat kvalitní zátěžové krmivo, aby pes nehubnul a zvládl veškerou zátěž v pohodě,“ říká musherka Martina.

 

Všichni tři výše zmínění musheři závodí za Fitmin tým, který vznikl v roce 2017. Jejich prvním závodem bylo téhož roku mistrovství světa v Kanadě. Od té doby se zúčastnili ještě čtyřikrát mistrovství světa a čtyřikrát mistrovství Evropy a získali celkem 38 medailí: 22 zlatých, 12 stříbrných a 4 bronzové. Fitmin tým je kromě tří výše zmiňovaných dále složen z těchto členů: Petra Mencáková, Petr Krupička, Matilda Ježková, Tomáš Jaša, Michaela Srchová, Hana Štípalová, Marie Ševelová, Jana Mareková a Mario Adamko (oba za slovenský tým), Veronika Chlumská a Ondřej Exler.

Více o výpravách našeho týmu na mistrovství světa i Evropy se můžete dočíst zde.

Fitmin tým

 

Partnerů značky je ovšem mnohem více. Mezi další významné patří Daniel Žďárský, Jitka Krejcárková, Monika Olšovská, Radko Loučka, Jarmila Tauberová, Míša BereckeiováMarvel a Nicole Vošvrdová.

 Ambasadoři značky Fitmin - Žďárský, Olšovská, Tauberová, Míša a Marvel

Na všechny partnery značky se můžete podívat na naší webové stránce vimcimkrmim.cz nebo na youtube kanálu Fitmin CZECH, kde určitě najdete značné množství inspirativních videí.

 

Jsme pyšní, že můžeme podporovat lidi s tak obrovskou láskou ke zvířatům!

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zajímá vás, jak se vyrábí Fitmin krmiva? 

.Prohlédnout, jak se vyrábí Fitmin krmiva 

Statek Fitmin - tradiční výroba poctivých krmiv pro psy, kočky a koně

Zboží bylo přidáno do košíku

460 000 111 Po–Pá 08:00–16:00 hod.
info@fitmin.cz Rádi Vám poradíme.
Platební brána - možnosti platby

(c) copyright 2022 by Dibaq a.s. Všechna práva vyhrazena.
Developed by SEO optimalizace s.r.o.