Fitmin se stal hlavním partnerem filmu

Stejně jako se jen tak ničeho nezalekne psí plemeno border kolie, tak i značka Fitmin je odvážná a neusíná na vavřínech. Nově se totiž stala hlavním partnerem romantické komedie Řekni to psem režiséra Roberta Sedláčka. Autorkou původního scénáře je spisovatelka Irena Obermannová. 

Značka Fitmin, která se zaměřuje na výrobu těch nejkvalitnějších krmiv a pochoutek pro psy a kočky a koně, se nyní dostává i do filmu. A co víc – do filmu, ve kterém mají hlavní roli border kolie. Právě k tomuto plemeni má Fitmin velmi silný vztah, který je zpečetěn v jejich Chovatelské stanici již 19 let. „V naší Fitmin Chovatelské stanici nechováme jen tak obyčejné psy, ale opravdové společníky, parťáky a šampiony, kteří jsou úspěšní hned v několika sportovních disciplínách nebo třeba v canisterapii. Navíc právě díky nim můžeme ve Fitminu vyrábět opravdu ta nejkvalitnější krmiva. Při výrobě mají totiž poslední slovo vytříbené chutě právě našich borderek,“ vysvětluje Petr Křivohlávek, místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Dibaq, která vyrábí krmiva značky Fitmin.

Rekni to psem_Agata_Rapl_Kohoutova_Benoni_foto Karel Cudlin_DSC_8977 Rekni to psem_Labus_foto Karel Cudlin_DSC_9034_1

Border kolie jako nejlepší parťák nejen pro život, ale i pro film

A stejně jako jsou border kolie parťáky pro lidi z Fitminu, i ve filmu Řekni to psem se pes stává opravdovým pomocníkem člověka. Příběh, do kterého vstupuje svou pomocí a oddanou láskou právě pes, je založen na komunikaci a na tom, že si lidé často neumí říct obyčejné věci. Jako například: „Mám Tě rád“. Hlavní hrdinkou této romantické komedie je Dita, třicetiletá slečna, která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladého psa rasy border kolie, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší například psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? Uvidíte. Nebudeme vám víc prozrazovat, ale jistě tušíte, že zásadním pojítkem lásky, mezi psy i lidmi, budou právě chlupáči.

Pojí je společná vášeň – láska ke zvířatům

„Protože Fitmin je tradiční česká značka, která dělá svou práci srdcem pro lidi, kteří milují své psy, bylo propojení s filmem Řekni to psem zcela jasné a přirozené. Láska ke zvířatům je totiž pro lidi ve Fitminu vždy na prvním místě a film Řekni to psem ukazuje na různé emoce od překvapení, radosti i po očekávání v komunitě pejskařů, která už je v naší České republice celkem veliká a funguje,“ vysvětluje Petr Křivohlávek.

Rekni to psem_Medvecka_foto Karel Cudlin_DSC_9017_1 Rekni to psem_Kohoutova_Benoni_foto Karel Cudlin_DSC_8961_1 

Jak to celé bylo?

Irena Obermannová o své inspiraci k příběhu a prostředí tohoto filmu prozrazuje: Tenhle scénář jsem začala psát, když jsem byla totálně zoufalá a řekla jsem si, že bych potřebovala vidět nějaký milý, romantický film o lásce, kde všechno dobře dopadne. Jenže jsem nemohla najít žádný, který by splnil moje očekávání. Tak jsem se rozhodla si ho napsat. A to mi pomohlo. Takže na začátku toho celého byl pocit. Potřeba filmu, který pohladí. Tehdy jsem netušila, že podobnou touhu bude mít brzy celý svět, ani ve snu mě nenapadlo, že by mohla přijít nějaká nemoc, která ho zavře. Hledala jsem k tomu svému pocitu příběh. A vzpomněla jsem si, že jsem ho přece slyšela! Že mi jedna kamarádka vyprávěla, jak se svým psem potkala chlapa, co chtěl dát jejich psy dohromady a uniklo mu, že k sobě patří spíš páníčci než psi. Přišlo mi to jako skvělá výchozí situace a dál už jsem si jen vymýšlela, hrála a strašně mě to bavilo. Česko je zemí komunit, skupinek, kmenů. Ne nadarmo se filmy či seriály o jednotlivých komunitách těší takové divácké oblibě. Přicházím s příběhem jedné skupinky, která je opravdu hodně početná i různorodá. Mít svého psího miláčka je zkrátka v módě. Ale ve velkoměstě se majitelé domácích mazlíčků stávají svéráznou komunitou, pro kterou jsou typické některé věci – musejí se bavit s ostatními pejskaři, musejí tedy komunikovat i ti, co komunikovat neumějí, samotáři, singles, podivíni nebo na celý svět naštvaní morousové. Povídají si mladí se starými, muži se ženami, sousedi, kteří se nesnášejí. Jak se jejich psi vzájemně očuchávají, nutí své páníčky k podobné aktivitě. Nezřídka se pejskaři pohádají. A někdy se do sebe i zamilují – právě to bude hlavní osou tohoto příběhu, v němž nás o něco víc než čtyřnozí drahouškové zajímají jejich majitelé a co je vedlo k tomu, aby si pejska pořídili, co to o nich vypovídá.“

Rekni to psem_Orozovic_Kohoutova_foto Karel Cudlin_DSC_8847 Rekni to psem_Vagnerova_Kohoutova_foto Karel Cudlin_DSC_9842

Slavné obsazení

Kromě již zmíněného čtyřnohého hlavního hrdiny se do filmu obsadili i hvězdy jako například Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová, Táňa Medvecká, Jiří Lábus, Veronika Žilková nebo Igor Orazovič. Natáčení filmu Řekni to psem navíc bude probíhat na různých lokalitách v Praze a v jejím okolí: v parku Grébovka, na Vinohradech, v Karlíně a v Panenských Břežanech.

Už teď je více než jasné, že film bude příjemnou romantickou komedií, která pohladí na duši. A na to se my ve Fitminu moc těšíme a srdečně vás zveme s námi do kina v příštím roce!

Pokud vás zajímá více informací k produktům, všechny najdete na eshopu fitmin.cz. 

tlacitko-e-shop