Podcasty s Fitminem

Podcasty s Fitminem

Zajímají vás otázky z výživy? Chcete se dozvědět něco nového?

Odstartovali jsme pro vás projekt Podcasty s Fitminem, kdy budeme postupně tvořit a zveřejňovat rozhovory s našimi předními ambasadory a výživovými poradci. Hlavními tématy podcatů jsou výživa a výchova psů, koček, koní, zabývat se budeme tématy, která jsou aktuální a která vás zajímají.

Máte i vy otázky na naše odborníky, na které byste rádi znali odpovědi? Napiště nám na adresu podcast@fitmin.cz, budeme rádi za každou inspiraci.

Podcasty vás bude doprovázet naše moderátorka Pavla Michalovičová.

 

7. DÍL : Adéla Palacká - Výživa domácích mazlíčků – 2. část psi

Stejně tak, jako má kvalitní strava vliv na lidské zdraví, má ho i na to psí. Správná strava je nezanedbatelným prvkem, který ovlivňuje kvalitu a délku života domácího mazlíčka. Je proto důležité sledovat složení krmiv a vědět, jaké suroviny jsou nejvíce prospěšné. Proto jsme se tentokrát společně s výživovou poradkyní Adélou Palackou rozhodli, si v druhém díle podcastu - Výživa domácích mazlíčku - povídat o tom, jak by měla vypadat výživa psů.

Stejně tak, jako je tomu u koček, i u psů je potřeba sledovat složení krmiv a vědět, jaké suroviny jsou pro psa prospěšné. Poslechněte si další díl a dozvíte se například: zda psa můžete celý život krmit tzv. mokrými krmivy, co by nemělo chybět ve složení, že není maso jako maso, čím doplňovat jídelníček při barfování a jak by mělo krmení psů probíhat.

 

 

6. DÍL: Adéla Palacká - Výživa domácích mazlíčků – 1. část kočky

Správná výživa domácích mazlíčků by měla být pro každého majitele priorita. Je proto důležité sledovat složení krmiv a vědět, jaké suroviny jsou nejvíce prospěšné. Existuje však rozdíl mezi výživou psů a koček. Proto jsme se s naší výživovou poradkyní Adélou Palackou rozhodli v první části dalšího dílu podcastu přiblížit výživu koček.

Aby byly kočky spokojené a zdravé, potřebují kvalitní stravu. Na trhu však existuje nepřeberné množství druhů krmiv. Je proto potřeba prioritně sledovat jejich složení a vědět, jaké suroviny jsou nejvíce prospěšné. Poslechněte si další díl, kde naleznete například rozdíl mezi mokrými a suchými krmivy, jak by mělo vypadat složení, čím krmit koťata, jaké druhy krmiv na trhu existují, kolik množství krmiva kočka sní, a proč je nejdůležitější sledovat poměr čerstvého masa ve složení.

 

5. DÍL: Nicol Vošvrdová – Belgický ovčák: nejlepší přítel i hledač kůrovce

Zajímáte se o problematiku s kůrovci? Víte, že se jedná o parazita, který napadá zdravé stromy, které se nemohou bránit, a proto umírají? A věděli jste, že odhalit kůrovce můžete i za pomoci psa? Jak takový výcvik vypadá, co je k tomu potřeba a další zajímavosti z hledání kůrovce za pomoci psa nám prozradila Nicol Vošvrdová, která svoji fenku BB cvičí k hledání kůrovce, a mimo jiné je i mistryní světa 2019 v soutěži Belgických ovčáků v oblasti canicross.

 

4. DÍL: Veterinární poradna, aneb První pomoc u psa

Každý chovatel psů se potkal s nejedním problémem, kvůli kterému musel navštívit veterináře. Některé z nich je možné vyřešit doma bez návštěvy veterináře. Stačí k tomu mít správně vybavenou lékárničku pro poskytnutí první pomoci vašeho mazlíčka. O tom, jaké problémy lze vyřešit za pomoci domácí léčby, jak by měla vypadat správně vybavená lékárnička, a s jakými zdravotními problémy je lepší neotálet a vyhledat veterinární pomoc, radí v dalším díle podcastu veterinářka Kateřina Franková.

 

3. DÍL: Aneta Grygarová - Co dělat, když si pořizujeme štěně?

Pořídili jste si domu štěně a nevíte si rady s jeho prvními krůčky? Své tipy a triky, jak si štěně vybrat, socializovat, naučit ho hygieně a mnoho dalšího nám prozradila v dalším díle podcastu naše ambasadorka, chovatelka a trenérka agility Aneta Grygarová. Zaposlouchejte se s námi a vyzkoušejte rady profesionální trenérky a závodnice, abyste z rozpustilého štěněte vychovali poslušného parťáka do života.

 

2. DÍL: Vyšší kočičí – království mainek Libora Šuly

Zajímá vás, kde kralují mainské mývalí kočky? V dnešním díle podcastu s Fitminem přinášíme rozhovor se světoznámým kadeřníkem a chovatelem mainských mývalích koček Liborem Šulou. Ten nám objasní, jaké to je připravit své kočky na výstavy a úspěchy, jak propojil svou vášeň se svým zaměstnáním a po čem jeho kočky tak skvěle prospívají. Zaposlouchejte se s námi, ponořte se do příběhu a nechte se inspirovat od profesionála, který má doma díky své péči šťastné kočky s nejlepšími výstavními tituly.

 

1. DÍL: Jak zabavit domácího mazlíčka v době karantény – Adéla Palacká

Adéla Palacká je výživová poradkyně společnosti Dibaq, která vyrábí krmiva pro kočky, psy a koně značky Fitmin. Společně s moderátorkou Pavlou Michalovičovou si povídaly o tom, jak zvládnout v době karantény péči o domácího mazlíčka, jak ho zabavit, a proč je dobré nevěnovat mu úplně maximální pozornost. Vše si poslechněte v podcastu.