Jak správně skladovat granule pro kočky a psy?

Krmení suchými granulemi je ve světě mazlíčků nejpohodlnější způsob krmení. Správné skladování granulí je zásadní věc, která hraje velkou roli při udržení kvality granulí pro vaše mazlíčky. Pokud skladujete granule špatný způsobem, můžete to granulím pěkně zavařit.

Víte, že největším nepřítelem granulí je vlhkost, nadměrný přístup vzduchu a vysoká teplota?

Jejich působením se totiž dlouhodobě zvyšuje riziko, že se krmivo zkazí a ohrozí zdraví zvířete. Správným skladováním si granule navíc zachovají ty nejlepší vlastnosti. Ve chvíli, kdy pytel otevřeme, je doporučeno spotřebovat granule do 3 měsíců. To samé platí pro uskladnění v zásobníku, kontejneru nebo barelu.

Ochranu před nežádoucími vlivy na kvalitu granulí řešíme už během výroby (výrobními procesy a vhodnými obaly), ale důležité je na ni pamatovat i u vás doma. Zejména pak při uskladňování otevřených granulí.

banner-2000x935px-krajka – 1_a

Správné ochrany docílíte buďto důkladným opětovným uzavřením originálního obalu nebo použitím kvalitního barelu. Právě barel na granule je oblíbeným (a zároveň jistějším) řešením, protože dobře těsní, usnadňuje manipulaci a nehrozí u něj, že ho nedočkavé zvíře v nestřežený okamžik prokouše, jako se může stát u pytle.   

Libor Sula 2021_web (240 of 328)

A protože vám chceme péči o vaše miláčky maximálně ulehčit, na výběr máme rovnou dvě varianty. Pro kočky a menší psy doporučujeme barely na granule s kapacitou cca 3 - 4 kg krmiva, pro velké psy nebo početnější zvířecí smečky máme k dispozici barely na granule s kapacitou cca 12 - 14 kg krmiva.

Kontejner na granule má hranolovitý tvar, víko s těsnícím kroužkem se 4 klipy.

Kontejnery na krmivo (barely na krmivo) najdete na e-shopu fitmin.cz:

 
       Kontejner na krmivo malý                                                          Kontejner na krmivo velký

mkt-fitmin-container-cat-10-l-h-M     mkt-fitmin-container-dog-50-l-h-M

       

Barel na granule

Kromě funkčnosti jsme se zaměřili také na design, aby dobře barely na krmivo vypadaly i v interiéru a nemusely být jen schované v komoře. Věříme, že se vám líbí. Prázdný a otevřený barel, před naplněním granulemi, může být navíc i zábavnou hračkou nebo úkrytem pro koťata. 

Libor Sula 2021_web (246 of 328)

Aby se vám granule dobře nabíraly a servírovaly do misky, doporučujeme používat praktickou odměrku Fitmin. Odměrka na granule má objem 500 ml, z jedné strany má praktický klip a měrné jednotky pro snadné dávkování. Využít ji můžete také jako odměrku ke správnému dávkování vody pro udržení pravidelného pitného režimu vašeho mazlíčka.

Libor Sula 2021_web (243 of 328) Libor Sula 2021_web (241 of 328)

 A na závěr pro vás máme několik tipů, na co pamatovat před každým nasypáním granulí do zásobníku:

1. Odstraňte všechny staré granule. Jinak by se granule na dně nikdy nedostaly ven a mohly se začít kazit.

2. Zbavte nádobu všech nečistot, včetně mastnoty.

3. Ujistěte se, že v barelu nezůstala vlhkost po mytí.

4. Pokud vracíte do nádoby nesnědené granule z denní dávky, nemíchejte je s těmi v barelu, mohou totiž obsahovat vlhkost ze slin. Nechte je v zásobníku odděleně, třeba uložené v odměrce.

5. Vždy zavřete víko.

Daniel Paleček 2021_web (230 of 264) Daniel Paleček 2021_web (231 of 264)

krmivo pro psy

button-kocka