Kočky a výživa: Krmivo bez obilnin má svoje plus

To, co naši kočičí mazlíčci do misky dostávají, je výhradně v našich rukou. Dávejme jim to, co ze své přirozenosti doopravdy potřebují. A zkusme vynechat to, co jim nic nepřináší a někdy i ubližuje.

Pšeničného lepku raději méně než více

Krmivo, které našim kočičím miláčkům běžně dáváme, se často velmi liší od toho, co tihle masožravci doopravdy potřebují. Většinou obsahuje ve velkém množství kukuřičný gluten nebo pšeničný lepek, které nejen že kočkám z výživového hlediska nic významného nepřinášejí, ale u některých mazlíčků způsobují dokonce i alergické reakce –průjmy nebo třeba svědění kůže.

Výrobci krmiva vědí, jak na to

Když chceme kočce dávat krmivo bez lepku a dalších alergenů, nemusíme jí jídlo připravovat sami. Naopak, v některých případech bychom jí ani moc nepřilepšili – krmiva, která jsou běžně k dostání, jsou zásluhou výživářů nutričně vyváženější než domácí strava.

Aby se z vaší kočky nestal cvalík

Dvojnásob to platí o řadě tzv. Grain Free krmiv (krmiva bez obilovin). Tato krmiva obiloviny neobsahují, a kromě snížení rizika alergií mají i další výhodu – mají výrazně nižší glykemický index než krmiva, která je obsahují. To znamená, že použité suroviny (např. hrách) snižují rychlost, jakou se kočkám vstřebává do krve glukóza. Klesá tak riziko obezity nebo cukrovky – krmivo je obecně řečeno „zdravější“.

Co místo obilnin?

Obiloviny v krmivu nahrazuje hlavně hrách nebo brambory. Zatímco hrách obsahuje prospěšné bílkoviny, zlepšuje trávení a působí jako prevence močových kamenů, brambory jsou zase snadno stravitelné, slouží jako zdroj energie a obohacují kočičí stravu o draslík.

Strava pro hbité šelmy

Vysoký podíl masa v Grain Free krmivech je samozřejmostí, bez něj by kočky neprospívaly, je to pro ně naprosto přirozená surovina. Velkým plusem jsou i bylinky, ovoce nebo zelenina. Dostatek vitamínů, minerálů a nezbytné vlákniny přece potřebujeme všichni. A detoxikační účinek bylinek? Ten se taky hodí.

Krmte tak, aby miska byla vždycky prázdná

Na prvním místě by měla vždy být vaše kočka, její zdraví a její spokojenost. Nejlepší je ubrat sůl a dochucovadla a krmit ji tím, co je pro ni přirozené. Čerstvým masem, ovocem a zeleninou, bylinkami a nakonec i obilovinami – když jsou kvalitní, je jich rozumné množství a kočku po nich netrápí alergie. Jen si vzpomeňte, jak to vypadá, když jí doopravdy chutná.

Přehled grain free krmiv PURITY pro kočky:

Purity řada bezobilných krmiv pro kočky je k dostání v 9 variantách. Můžete si vybrat z krmiv pro kastrovanédlouhosrstéextrémně vybíravé a mlsné kočky, starší nebo doma žijící kočky a koťata, nebo pro kočky, které mají urinární či dentální problémy.

Kompletní přehled krmiv pro kočky bez obilovin najdete ZDE.

tlacitko-e-shop