Premiéra filmu Řekni to psem je tu!

Nový film Řekni to psem má 7. července svou dlouho očekávanou premiéru. Do jeho příprav jsme se zapojili i my, tradiční česká značka Fitmin, jako hlavní partner filmu. Během natáčení jsme podporovali především psí herce a starali jsme se o jejich spokojená bříška. Slavnostní premiéra se za přítomnosti hlavních postav a autorky scénáře Ireny Obermannové i režiséra Roberta Sedláčka uskuteční 7.7. v pražském kině Atlas.

Scénáře z pera úspěšné autorky Ireny Obermannové se chopil režisér Robert Sedláček, který do filmu obsadil známé tváře českého filmu. Mezi těmi nechybí Veronika Žilková, Jiří Lábus, Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová a další. Do filmu ale zasáhli i další herci, které na televizních obrazovkách nevídáme tak často. Při natáčení se to tak na place jen hemžilo psy všech plemen a velikostí. 

„Propojení s filmem, kde mají zcela klíčovou roli právě psi, pro nás bylo naprosto přirozené, a to nejen pro to, že hlavními psími hrdiny filmu jsou psi plemena border kolie, ke kterým máme ve Fitminu velmi blízko“ říká Petr Křivohlávek, generální ředitel společnosti Dibaq a.s, která je výrobcem produktů značky Fitmin. Ta má totiž v podhůří Orlických hor již více než 20 let vlastní chovatelskou stanici border kolií, které vychovává pro edukační nebo canisterapeutické účely. Navíc jsou border kolie z Fitmin chovné stanice i zkušenými degustátory „Díky nim víme, že vyrábíme opravdu dobrá a kvalitní krmiva. Při výrobě mají totiž poslední slovo právě jejich vytříbené chutě,“ vysvětluje Křivohlávek.

HP_bannery_Rekni_to_psem_600x300

V průběhu celého natáčení se Fitmin staral o to, aby měli pejsci dostatek krmiva a pamlsků, díky kterým bylo zpracování filmových triků a povelů o trochu snazší. Celkem tak bylo pejskům vydáno přes 8 kilo pochoutek Fitmin, což průměrně vystačí jednomu psímu strávníkovi na 57 týdnů.

Kromě toho Fitmin do natáčení zapojil i svůj jedinečný koncept pojízdné psí restaurace s příhodným názvem, Pestaurace. V té mohli najít lahodný a výživný catering všichni psí herci, o kterých Berenika Kohoutová, představitelka hlavní hrdinky Dity, říká: „Naši pejsci byli nádherní, skvělí a vychovaní! Já jsem pracovala s border koliemi, jedněmi z nejchytřejších psů, a i na ty to bylo občas moc. I my lidi jsme se taky zapotili! Soustředili jsme se vedle samotného hraní i na technické pokyny s pejskem a skloubit to bylo občas celkem komplikované. Jako parťáci pro život jsou to ale perfektní pejsci!“ 

Hlavní hrdinka, Dita, na začátku příběhu místo vytouženého miminka dostane od přítele border kolii. A to i přesto, že se psů bojí a celá pejskařská komunita jí přijde tak trochu směšná. V průběhu filmu se Dita naštěstí sblíží nejen se svým psem, ale i dalšími pejskaři z okolí, kteří jí ukážou, že až tak divní nejsou. A z původně podivínského souseda Petra (Štěpán Benoni), se třeba nakonec vyklube ještě trochu víc.

Zajímavosti k filmu, rozhovory, trailer i písničku od Bereniky Kohoutové a Jiřího Buriana k filmu najdete na speciální stránce věnované filmu Řekni to psem.

tlacitko-e-shop