Slovník pojmů

B C Č D H J K M O P Ř T

Beta-glukany

Zcela přírodní látka získaná z buněčné stěny pivovarských kvasnic. BIORIGIN ´s MacroGard ® zlepšuje životní podmínky zvířat s chronickými záněty jako jsou osteoartritida, atopie, záněty dásní a podporují účinnost antibiotik.

Bosfellia Serrata

Extrakt ze stromu boswellia pomáhá redukovat záněty, má pozitivní vliv při řešení problémů s klouby a při úbytku kloubní chrupavky. Při problémech s pohybovým aparátem tak zmírňuje bolestivost, přináší úlevu a zlepšuje pohyblivost.

Čistý kolagenní peptid

Stimuluje buňky kloubní chrupavky ke zvýšení produkci nové chrupavkové tkáně. Dále také pomáhá regeneraci šlach a vazů. Zabraňuje dalšímu úbytku chrupavkové tkáně, má pozitivní vliv na hybnost a může snižovat bolestivost.

Dextróza

Dextróza (glukóza) je monosacharid, který se volně vyskytuje v ovoci. Je jedním z nejrychleji vstřebatelných cukrů, který je vhodný pro rychlé dodání energie.

DHA

Patří mezi omega 3 mastné kyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit a musí je získávat z potravy. Dostatečné množství v krmivu má vliv na správný vývoj nervové tkáně.

Herbs Vitality komplex

Soubor bylin kopřiva, heřmánek, pampeliška, meduňka a lípa, které podporují trávení a detoxikaci těla.

Hrubý popel

Hrubý popel neboli popelovina je nespalitelná část organických látek, převážně jde o minerální látky. Používá se jako krmivářská hodnota k označení zbytku po laboratorním spálení jednotky směsi.

Huminové kyseliny

Organická látka, která pomáhá udržet stálé vnitřní prostředí, podporuje imunitu, tulmí vznikající záněty a zabezečuje dobrý zdravotní stav střeva. Česká surovina HUMAC® obsahuje huminové kyseliny bez chemického zpracování.

Cheláty

Díky této formě mohou být minerální látky účinněji vstřebávány a plnit svou funkci. Využitelnost stopových prvků (Fe, Cu, Mn, Zn, Se) je několikanásobně vyšší nez ve formě anorganické.

Juka

Rostlina s detoxikačními a protizánětlivými účinky, která u zvířat podporuje lepší trávení. 

Kelpa

Hnědá mořská řasa v přírodní formě. Obsahuje vysoké množství minerálních látek a stopových prvků včetně jódu a selenu. Pomáhá odstraňováním zubního plaku, zubního kamene a podporuje imunitu.

Maltodextrin

Maltodextrin je komplexní zdroj sacharidů s vysokým obsahem komplexních cukrů. Poskytuje výborný zdroj energie vhodný při vysoké fyzické zátěži a během vytrvalostních sportů. Oblíbený je pro svou dobrou vstřebatelnost.

Monoprotein

Monoproteinové krmivo je krmivo, které obsahuje jenom jeden druh masa, svaloviny a vnitřnosti (bílkovin). Maso, které je uvedeno ve složení je jediné, které je obsaženo.

MSM

Obsahuje 34 % organické síry, která je lépe vstřebatelná pro organismus. Díky MSM se tělo lépe a rychleji uzdravuje a detoxikuje. Má také pozitivní vliv na produkci kolagenu, který brání zánětům kloubů a vyživuje vazy a chrupavky.

Organický selen

Selen hraje zásadní roli pro správné fungování metabolismu, podporuje imunitu a přispívá k vývoji svalů, jejich regeneraci a ke správnému fungování reprodukčního systému. Je dobrým antioxidantem, kdy bojuje proti působení volných radikálů.

Polyfenoly

Proces stárnutí se dá zmírnit např. nutričním složením potravy. Snížení oxidačního stresu ovlivňuje správné doplňování antioxidantů jako například vitamín E a C, selen a polyfenoly, které poskytují ochranu proti volným radikálům.

Prebiotika

Prebiotika jsou složena z cukrů a vlákniny a napomáhají probiotikům se správným trávením. Pomáhají s prevencí zažívacích potíží především průjmů, působí pozitivně na vstřebávání živin, hlavně vápníku a hořčíku.

Probiotika

Podporují nárust pozitivní okolonizování trávícího traktu. Usídlují se na stěnách tlustého střeva a pomáhají ničit hnilobné a patogenní bakterie. Pomáhají střevní mikroflóře a zlepšují obranyschopnost organismu.

Řasa Schizochytrium limacinum

Sušená řasa je bohatá na DHA - esenciální nenasycenou mastnou kyselinu omega 3, která přispívá ke správné funkci srdce a důležitá je také pro mozek a imunitu. DHA je nezbytná i pro správný vývoj plodu.

Taurin

Taurin je zcela esenciální látkou pro kočky, které si ho neumějí samy vyrobit. Taurin má antioxidační účinky, zlepšuje reprodukci a činnost srdce. Pokud taurin v potravě chybí, pak může degenerovat sítnice což zhoršuje vidění.